Saruhanlı · Büyükşehir belediye başkanı
%56,0
CHP birinci
36.498 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Saruhanlı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %56,0 ile birinci; 36.498 geçerli oy, katılım %88,2.
Saruhanlı
Kayıtlı seçmen 44.801 · Oy kullanan 39.529 (katılım %88,2) · Geçerli 36.498 · Geçersiz 3.031
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adiloba Mah. | 2 | 571 | %89,3 | MHP | %46,3 |
| Alibeyli Mah. | 3 | 765 | %90,3 | CHP | %65,4 |
| Apak Mah. | 1 | 263 | %96,6 | MHP | %62,5 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.204 | %84,6 | CHP | %61,2 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 134 | %103,0 | MHP | %75,6 |
| Azimli Mah. | 2 | 477 | %94,1 | CHP | %67,3 |
| Bahadır Mah. | 1 | 155 | %100,0 | CHP | %49,7 |
| Bedeller Mah. | 1 | 174 | %91,4 | CHP | %50,0 |
| Büyükbelen Mah. | 6 | 1.842 | %88,6 | CHP | %48,2 |
| Cengiz Topel Mah. | 13 | 4.219 | %80,9 | CHP | %59,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.299 | %83,5 | CHP | %58,0 |
| Develi Mah. | 2 | 554 | %96,2 | CHP | %51,2 |
| Dilek Mah. | 5 | 1.617 | %95,3 | CHP | %83,7 |
| Gökçeköy Mah. | 4 | 1.099 | %96,0 | CHP | %64,0 |
| Gözlet Mah. | 1 | 232 | %96,6 | MHP | %42,4 |
| Gümülceli Mah. | 3 | 937 | %90,3 | CHP | %45,2 |
| Hacımusa Mah. | 1 | 180 | %95,0 | CHP | %64,7 |
| Hacırahmanlı Mah. | 7 | 2.069 | %89,9 | CHP | %66,7 |
| Halitpaşa Mah. | 6 | 1.946 | %88,5 | CHP | %48,3 |
| Hatıplar Mah. | 1 | 291 | %90,7 | MHP | %47,5 |
| Heybeli Mah. | 1 | 345 | %93,6 | MHP | %44,3 |
| Kayışlar Mah. | 1 | 333 | %95,2 | CHP | %59,7 |
| Kemiklidere Mah. | 2 | 623 | %94,2 | CHP | %92,7 |
| Kepenekli Mah. | 1 | 195 | %89,7 | MHP | %68,9 |
| Koldere Mah. | 8 | 2.421 | %89,9 | CHP | %54,4 |
| Koyuncu Mah. | 1 | 110 | %100,9 | CHP | %51,0 |
| Kumkuyucak Mah. | 2 | 413 | %90,1 | CHP | %75,5 |
| Kurtuluş Mah. | 9 | 2.988 | %81,3 | CHP | %57,4 |
| Lütfiye Mah. | 2 | 518 | %93,4 | CHP | %47,8 |
| Mütevelli Mah. | 6 | 1.844 | %86,7 | CHP | %42,3 |
| Nuriye Mah. | 3 | 814 | %89,4 | CHP | %64,6 |
| Paşaköy Mah. | 4 | 1.251 | %90,6 | CHP | %45,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 118 | %100,0 | MHP | %42,7 |
| Sarısığırlı Mah. | 1 | 31 | %112,9 | CHP | %46,4 |
| Sarıçam Mah. | 1 | 210 | %91,4 | CHP | %50,0 |
| Saruhan Mah. | 5 | 1.738 | %82,2 | CHP | %57,4 |
| Seyitoba Mah. | 1 | 281 | %95,4 | MHP | %45,1 |
| Taşdibi Mah. | 2 | 564 | %98,2 | MHP | %57,3 |
| Tirkeş Mah. | 2 | 694 | %91,1 | CHP | %75,8 |
| Yılmaz Mah. | 2 | 431 | %92,6 | CHP | %49,2 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 222 | %98,2 | CHP | %53,5 |
| Çaltepe Mah. | 1 | 204 | %97,6 | MHP | %62,4 |
| Çamlıyurt Mah. | 1 | 134 | %99,3 | MHP | %43,4 |
| Çerkez Osmaniye Mah. | 1 | 205 | %95,6 | MHP | %49,4 |
| Çınaroba Mah. | 1 | 214 | %95,3 | CHP | %44,6 |
| Çullugörece Mah. | 2 | 417 | %95,0 | MHP | %56,0 |
| İshakçelebi Mah. | 3 | 1.036 | %91,7 | CHP | %63,4 |
| İstasyon Mah. | 5 | 1.487 | %85,1 | CHP | %63,9 |
| Şatırlar Mah. | 1 | 172 | %90,1 | CHP | %45,2 |
| Şehitler Mah. | 3 | 760 | %89,9 | CHP | %46,6 |