%61,3
CHP birinci
103.370 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Salihli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %61,3 ile birinci; 103.370 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 128.643 · Oy kullanan 109.108 (katılım %84,8) · Geçerli 103.370 · Geçersiz 5.738
Salihli Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 63.369 | %61,3 |
| MHP | 32.758 | %31,7 |
| İYİ | 1.767 | %1,7 |
| YRP | 1.551 | %1,5 |
| ZAFER | 1.157 | %1,1 |
| GELECEK | 476 | %0,5 |
| YTP | 349 | %0,3 |
| DP | 316 | %0,3 |
| MİLLET | 267 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 237 | %0,2 |
| MEMLEKET | 205 | %0,2 |
| TKP | 171 | %0,2 |
| EMEP | 151 | %0,2 |
| HAK-PAR | 132 | %0,1 |
| AB | 122 | %0,1 |
| BTP | 119 | %0,1 |
| DSP | 95 | %0,1 |
| VATAN | 94 | %0,1 |
| TKH | 34 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Salihli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adala Mah. | 6 | 1.569 | %88,9 | CHP | %66,1 |
| Aksoy Mah. | 16 | 5.391 | %84,5 | CHP | %72,0 |
| Akyar Mah. | 1 | 18 | %116,7 | CHP | %52,6 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 18 | %116,7 | CHP | %35,0 |
| Akören Mah. | 1 | 238 | %90,3 | CHP | %49,3 |
| Allahdiyen Mah. | 2 | 374 | %92,8 | CHP | %51,7 |
| Atatürk Mah. | 6 | 2.073 | %80,6 | CHP | %65,3 |
| Bahçecik Mah. | 2 | 481 | %94,8 | CHP | %51,7 |
| Barış Mah. | 3 | 851 | %85,7 | CHP | %66,4 |
| Bağcılar Mah. | 1 | 67 | %106,0 | CHP | %75,0 |
| Başlıoğlu Mah. | 1 | 288 | %96,2 | MHP | %54,2 |
| Beylikli Mah. | 2 | 600 | %91,8 | CHP | %51,9 |
| Beşeylül Mah. | 5 | 1.676 | %83,3 | CHP | %53,2 |
| Burhan Mah. | 2 | 367 | %96,7 | MHP | %64,3 |
| Caferbey Mah. | 2 | 577 | %89,3 | CHP | %77,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 37 | 12.089 | %82,2 | CHP | %67,2 |
| Damatlı Mah. | 1 | 130 | %91,5 | MHP | %60,7 |
| Dedetaşı Mah. | 7 | 2.125 | %83,8 | CHP | %52,5 |
| Delibaşlı Mah. | 1 | 61 | %88,5 | CHP | %56,6 |
| Derbent Mah. | 1 | 91 | %103,3 | CHP | %48,1 |
| Dombaylı Mah. | 2 | 682 | %90,5 | CHP | %80,9 |
| Durasıllı Mah. | 13 | 4.042 | %82,3 | CHP | %62,1 |
| Eldelek Mah. | 1 | 285 | %91,2 | CHP | %52,4 |
| Eminbey Mah. | 1 | 231 | %79,7 | CHP | %61,2 |
| Emirhacılı Mah. | 1 | 278 | %97,8 | CHP | %47,0 |
| Eski Cami Mah. | 7 | 2.141 | %80,6 | CHP | %67,6 |
| Gaffar Okkan Mah. | 3 | 825 | %83,0 | CHP | %80,2 |
| Gaziler Mah. | 4 | 1.128 | %83,5 | CHP | %59,7 |
| Gökeyüp Mah. | 5 | 1.511 | %94,0 | CHP | %58,5 |
| Gökköy Mah. | 1 | 312 | %99,0 | CHP | %52,6 |
| Gökçeköy Mah. | 1 | 296 | %96,0 | MHP | %53,1 |
| Gümüş Mah. | 3 | 847 | %88,7 | CHP | %50,9 |
| Güneş Mah. | 12 | 3.894 | %82,5 | CHP | %49,8 |
| Hacıbektaşlı Mah. | 3 | 969 | %92,2 | CHP | %57,0 |
| Hacıhıdır Mah. | 1 | 236 | %97,5 | CHP | %49,3 |
| Hacıköseli Mah. | 1 | 110 | %96,4 | MHP | %51,6 |
| Hacılı Mah. | 1 | 34 | %111,8 | CHP | %76,5 |
| Hasalan Mah. | 1 | 210 | %99,5 | CHP | %57,4 |
| Kabazlı Mah. | 3 | 891 | %92,3 | CHP | %93,5 |
| Kale Mah. | 1 | 169 | %101,2 | MHP | %68,6 |
| Kapancı Mah. | 3 | 764 | %95,7 | CHP | %50,9 |
| Kaplan Mah. | 1 | 33 | %112,1 | CHP | %73,0 |
| Karaağaç Mah. | 2 | 390 | %96,4 | MHP | %79,3 |
| Karaoğlanlı Mah. | 2 | 515 | %90,9 | CHP | %73,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 166 | %94,0 | CHP | %56,2 |
| Karasavcı Mah. | 1 | 115 | %99,1 | MHP | %45,2 |
| Karayahşi Mah. | 2 | 458 | %93,2 | CHP | %52,3 |
| Keli Mah. | 7 | 1.975 | %86,9 | CHP | %63,0 |
| Kemer Mah. | 2 | 368 | %94,3 | MHP | %48,9 |
| Kemerdamları Mah. | 2 | 548 | %98,2 | MHP | %60,9 |
| Kırdamları Mah. | 1 | 198 | %98,0 | CHP | %46,2 |
| Kırveli Mah. | 8 | 2.608 | %82,7 | CHP | %55,3 |
| Kızılhavlu Mah. | 1 | 229 | %97,8 | CHP | %63,7 |
| Kocaçeşme Mah. | 12 | 4.147 | %81,4 | CHP | %66,7 |
| Kordon Mah. | 1 | 348 | %97,4 | CHP | %61,9 |
| Kurttutan Mah. | 1 | 266 | %94,4 | MHP | %47,9 |
| Kurtuluş Mah. | 29 | 9.698 | %82,1 | CHP | %56,5 |
| Köseali Mah. | 2 | 698 | %84,8 | CHP | %58,0 |
| Mamatlı Mah. | 1 | 80 | %103,8 | MHP | %65,9 |
| Mersindere Mah. | 3 | 1.049 | %91,0 | CHP | %88,2 |
| Mersinli Mah. | 4 | 1.165 | %96,2 | CHP | %52,6 |
| Mevlutlu Mah. | 2 | 504 | %97,0 | CHP | %90,8 |
| Mitatpaşa Mah. | 7 | 2.409 | %77,1 | CHP | %70,7 |
| Namık Kemal Mah. | 9 | 2.826 | %83,2 | CHP | %69,0 |
| Oraklar Mah. | 1 | 35 | %111,4 | MHP | %57,9 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 139 | %97,8 | MHP | %59,0 |
| Pazarköy Mah. | 1 | 301 | %93,4 | CHP | %53,5 |
| Poyraz Mah. | 2 | 545 | %81,7 | MHP | %56,3 |
| Poyrazdamları Mah. | 4 | 1.217 | %86,0 | CHP | %49,4 |
| Sarıpınar Mah. | 5 | 1.734 | %89,8 | CHP | %49,1 |
| Sart Mah. | 12 | 3.639 | %83,0 | CHP | %64,8 |
| Sağlık Mah. | 20 | 6.692 | %81,3 | CHP | %69,2 |
| Seyrantepe Mah. | 9 | 2.969 | %82,0 | CHP | %62,5 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 182 | %93,4 | CHP | %53,5 |
| Sindel Mah. | 1 | 39 | %94,9 | MHP | %54,1 |
| Taytan Mah. | 6 | 1.955 | %89,8 | CHP | %48,8 |
| Tekelioğlu Mah. | 1 | 228 | %96,9 | CHP | %71,3 |
| Torunlu Mah. | 1 | 216 | %98,6 | CHP | %93,6 |
| Yağbasan Mah. | 1 | 175 | %97,7 | MHP | %49,4 |
| Yağmurlar Mah. | 1 | 180 | %100,6 | MHP | %67,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 337 | %98,2 | MHP | %72,1 |
| Yenipazar Mah. | 2 | 400 | %97,0 | CHP | %55,8 |
| Yeşilkavak Mah. | 1 | 285 | %89,1 | CHP | %50,0 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 512 | %93,4 | CHP | %81,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 4 | 1.376 | %87,2 | CHP | %59,8 |
| Yılmaz Mah. | 14 | 4.621 | %78,0 | CHP | %64,3 |
| Yörük Mah. | 29 | 9.658 | %82,7 | CHP | %62,6 |
| Zafer Mah. | 9 | 3.048 | %80,2 | CHP | %64,7 |
| Çakaldoğanlar Mah. | 1 | 282 | %95,0 | MHP | %58,3 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 136 | %93,4 | CHP | %65,9 |
| Çamurhamamı Mah. | 2 | 408 | %97,6 | CHP | %52,1 |
| Çapaklı Mah. | 2 | 703 | %92,2 | CHP | %61,7 |
| Çavlu Mah. | 2 | 657 | %92,9 | CHP | %50,4 |
| Çayköy Mah. | 1 | 163 | %89,0 | CHP | %62,6 |
| Çaypınar Mah. | 2 | 457 | %95,0 | MHP | %50,8 |
| Çelikli Mah. | 2 | 497 | %98,0 | MHP | %62,3 |
| Çukuroba Mah. | 1 | 141 | %101,4 | CHP | %84,9 |
| Çökelek Mah. | 1 | 287 | %91,6 | CHP | %80,1 |
| Özyurt Mah. | 4 | 1.073 | %82,4 | CHP | %55,9 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 38 | %110,5 | CHP | %65,0 |
| İğdecik Mah. | 1 | 90 | %91,1 | CHP | %63,5 |
| Şehitler Mah. | 10 | 3.344 | %81,4 | CHP | %64,6 |
| Şirinyer Mah. | 1 | 152 | %100,7 | MHP | %51,7 |