%45,3
CHP birinci
18.093 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gördes ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %45,3 ile birinci; 18.093 geçerli oy, katılım %90,4.
Kayıtlı seçmen 21.988 · Oy kullanan 19.885 (katılım %90,4) · Geçerli 18.093 · Geçersiz 1.792
Gördes Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 8.191 | %45,3 |
| MHP | 6.833 | %37,8 |
| YRP | 1.459 | %8,1 |
| İYİ | 747 | %4,1 |
| DP | 114 | %0,6 |
| ZAFER | 99 | %0,6 |
| AB | 95 | %0,5 |
| HAK-PAR | 81 | %0,5 |
| GELECEK | 65 | %0,4 |
| MİLLET | 59 | %0,3 |
| VATAN | 57 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 55 | %0,3 |
| MEMLEKET | 50 | %0,3 |
| YTP | 42 | %0,2 |
| BTP | 39 | %0,2 |
| DSP | 35 | %0,2 |
| EMEP | 35 | %0,2 |
| TKP | 21 | %0,1 |
| TKH | 16 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gördes mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 5 | 1.542 | %86,1 | CHP | %52,1 |
| Akpınar Mah. | 1 | 152 | %94,7 | MHP | %48,8 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.329 | %87,6 | CHP | %54,1 |
| Balıklı Mah. | 1 | 204 | %94,6 | CHP | %52,8 |
| Bayat Mah. | 1 | 81 | %95,1 | CHP | %48,7 |
| Benlieli Mah. | 1 | 182 | %96,2 | MHP | %63,7 |
| Beğel Mah. | 1 | 284 | %92,6 | CHP | %54,6 |
| Beğenler Mah. | 1 | 256 | %94,1 | CHP | %48,2 |
| Beşeylül Mah. | 2 | 445 | %89,2 | CHP | %44,2 |
| Boyalı Mah. | 1 | 341 | %92,4 | CHP | %50,9 |
| Börez Mah. | 1 | 302 | %92,7 | MHP | %39,8 |
| Cuma Mah. | 4 | 1.109 | %86,6 | CHP | %52,7 |
| Dalkara Mah. | 1 | 46 | %104,4 | MHP | %55,6 |
| Dargıl Mah. | 1 | 274 | %93,8 | MHP | %63,0 |
| Deliçoban Mah. | 1 | 273 | %94,5 | MHP | %76,6 |
| Dereçiftlik Mah. | 1 | 152 | %95,4 | CHP | %47,4 |
| Doğanpınar Mah. | 1 | 196 | %94,9 | MHP | %56,2 |
| Dutluca Mah. | 1 | 156 | %98,1 | CHP | %44,6 |
| Dikilitaş Mah. | 1 | 118 | %84,8 | MHP | %54,8 |
| Divan Mah. | 4 | 1.137 | %87,7 | CHP | %47,2 |
| Efendili Mah. | 1 | 177 | %89,3 | CHP | %47,9 |
| Evciler Mah. | 2 | 396 | %92,4 | MHP | %49,4 |
| Fundacık Mah. | 1 | 254 | %97,2 | CHP | %39,6 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 62 | %95,2 | MHP | %56,6 |
| Güneşli Mah. | 4 | 1.178 | %88,6 | CHP | %44,0 |
| Hüseyni Baba Mah. | 4 | 1.090 | %87,3 | CHP | %53,4 |
| Kabakoz Mah. | 1 | 96 | %100,0 | CHP | %64,0 |
| Kalemoğlu Mah. | 1 | 322 | %95,0 | CHP | %68,9 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 106 | %99,1 | CHP | %44,9 |
| Karakeçili Mah. | 1 | 88 | %97,7 | MHP | %55,1 |
| Karayakup Mah. | 1 | 59 | %93,2 | MHP | %43,1 |
| Karayağcı Mah. | 2 | 384 | %96,9 | MHP | %47,5 |
| Kayacık Mah. | 2 | 609 | %86,4 | CHP | %54,8 |
| Kaşıkçı Mah. | 2 | 370 | %92,2 | MHP | %41,7 |
| Kılcanlar Mah. | 1 | 135 | %99,3 | CHP | %49,2 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 308 | %91,9 | MHP | %47,0 |
| Kıymık Mah. | 1 | 142 | %90,1 | CHP | %46,6 |
| Kızıldam Mah. | 1 | 270 | %87,8 | MHP | %53,1 |
| Kobaklar Mah. | 1 | 334 | %92,2 | CHP | %40,0 |
| Korubaşı Mah. | 1 | 198 | %96,0 | CHP | %63,4 |
| Kuyucakkarapınar Mah. | 1 | 86 | %97,7 | MHP | %61,8 |
| Kuşlukköy Mah. | 1 | 155 | %96,1 | CHP | %45,2 |
| Köseler Mah. | 2 | 443 | %86,9 | MHP | %45,9 |
| Kürekçi Mah. | 1 | 98 | %96,9 | CHP | %38,7 |
| Malaz Mah. | 1 | 117 | %95,7 | MHP | %40,8 |
| Malkoca Mah. | 1 | 154 | %84,4 | CHP | %54,8 |
| Nakıpağa Mah. | 3 | 853 | %90,4 | CHP | %54,0 |
| Oğulduruk Mah. | 1 | 283 | %94,7 | MHP | %40,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 88 | %97,7 | CHP | %40,5 |
| Salur Mah. | 1 | 286 | %92,0 | CHP | %43,1 |
| Sarıaliler Mah. | 1 | 141 | %99,3 | CHP | %47,3 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 288 | %92,0 | CHP | %50,4 |
| Tüpüler Mah. | 1 | 134 | %97,8 | MHP | %51,3 |
| Ulgar Mah. | 1 | 195 | %98,0 | CHP | %46,2 |
| Uzunçam Mah. | 4 | 1.164 | %86,0 | CHP | %53,6 |
| Yakaköy Mah. | 2 | 466 | %93,4 | CHP | %60,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 129 | %98,5 | CHP | %51,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 88 | %89,8 | MHP | %53,3 |
| Çatalarmut Mah. | 1 | 198 | %87,9 | MHP | %54,3 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 50 | %90,0 | CHP | %67,4 |
| Çiçekli Mah. | 3 | 673 | %88,6 | CHP | %42,4 |
| Çiğiller Mah. | 1 | 350 | %93,7 | MHP | %45,2 |
| Şahinkaya Mah. | 1 | 51 | %100,0 | MHP | %56,8 |
| Şeyhyayla Mah. | 1 | 341 | %89,4 | CHP | %40,1 |