%44,7
MHP birinci
23.206 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Demirci ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %44,7 ile birinci; 23.206 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 29.026 · Oy kullanan 25.832 (katılım %89,0) · Geçerli 23.206 · Geçersiz 2.626
Demirci Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 10.380 | %44,7 |
| CHP | 8.626 | %37,2 |
| YRP | 1.862 | %8,0 |
| İYİ | 1.170 | %5,0 |
| AB | 160 | %0,7 |
| DP | 143 | %0,6 |
| ZAFER | 131 | %0,6 |
| HAK-PAR | 117 | %0,5 |
| GELECEK | 104 | %0,5 |
| YTP | 92 | %0,4 |
| MİLLET | 82 | %0,4 |
| VATAN | 59 | %0,3 |
| MEMLEKET | 53 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 46 | %0,2 |
| TKP | 45 | %0,2 |
| BTP | 43 | %0,2 |
| DSP | 33 | %0,1 |
| EMEP | 32 | %0,1 |
| TKH | 28 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Demirci mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahatlar Mah. | 1 | 222 | %84,7 | MHP | %43,3 |
| Ahmetler Mah. | 1 | 356 | %82,3 | MHP | %46,4 |
| Akdere Mah. | 1 | 83 | %108,4 | MHP | %48,7 |
| Akıncılar Mah. | 6 | 2.065 | %81,3 | CHP | %52,7 |
| Alaağaç Mah. | 1 | 177 | %96,6 | MHP | %37,5 |
| Armutlu Mah. | 1 | 98 | %101,0 | MHP | %50,6 |
| Ayvaalan Mah. | 1 | 269 | %94,8 | CHP | %47,9 |
| Azizbey Mah. | 1 | 111 | %84,7 | MHP | %58,1 |
| Bahçeler Mah. | 2 | 360 | %87,5 | CHP | %47,1 |
| Bardakçı Mah. | 1 | 344 | %87,8 | MHP | %81,7 |
| Bayramşah Mah. | 1 | 51 | %90,2 | MHP | %56,4 |
| Beyazıt Mah. | 6 | 1.911 | %83,8 | CHP | %42,9 |
| Boyacık Mah. | 1 | 262 | %92,0 | MHP | %44,2 |
| Bozköy Mah. | 1 | 31 | %103,2 | CHP | %36,7 |
| Bozçatlı Mah. | 1 | 107 | %96,3 | MHP | %53,1 |
| Büyükkıran Mah. | 1 | 113 | %85,0 | MHP | %81,7 |
| Camii Atik Mah. | 1 | 99 | %86,9 | CHP | %48,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 763 | %85,7 | CHP | %45,8 |
| Danişmentler Mah. | 1 | 192 | %92,7 | MHP | %37,0 |
| Demirci Mah. | 1 | 200 | %90,5 | MHP | %61,0 |
| Doktor Mehmet Akarsu Mah. | 3 | 1.015 | %84,3 | CHP | %47,5 |
| Durhasan Mah. | 1 | 322 | %89,1 | CHP | %40,6 |
| Elek Mah. | 1 | 113 | %99,1 | MHP | %56,3 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 271 | %96,3 | MHP | %56,5 |
| Eskihisar Mah. | 1 | 54 | %100,0 | MHP | %44,9 |
| Fatih Mah. | 3 | 729 | %84,5 | MHP | %52,1 |
| Gömeçler Mah. | 1 | 125 | %96,0 | CHP | %61,3 |
| Gümele Mah. | 1 | 184 | %96,7 | MHP | %67,6 |
| Gürçeşme Mah. | 1 | 50 | %96,0 | MHP | %60,0 |
| Güveli Mah. | 1 | 131 | %97,0 | CHP | %47,8 |
| Hacıbaba Mah. | 1 | 181 | %89,0 | CHP | %51,0 |
| Hacıhamza Mah. | 3 | 853 | %81,4 | CHP | %53,6 |
| Hacıhasan Mah. | 1 | 233 | %88,4 | MHP | %45,7 |
| Hacıtürbek Mah. | 1 | 182 | %90,7 | CHP | %52,7 |
| Hırkalı Mah. | 1 | 215 | %88,8 | MHP | %67,6 |
| Hoşçalar Mah. | 1 | 234 | %98,7 | MHP | %54,0 |
| Hüdük Mah. | 1 | 175 | %82,3 | MHP | %56,7 |
| Iklıkçı Mah. | 1 | 31 | %74,2 | MHP | %73,9 |
| Karaisalar Mah. | 1 | 57 | %101,8 | MHP | %52,6 |
| Kargınışıklar Mah. | 2 | 587 | %88,1 | MHP | %46,9 |
| Kasımfakı Mah. | 2 | 522 | %84,5 | CHP | %48,1 |
| Kayaköy Mah. | 1 | 39 | %76,9 | MHP | %46,4 |
| Kayranokçular Mah. | 1 | 25 | %116,0 | MHP | %74,1 |
| Kazancı Mah. | 1 | 123 | %92,7 | MHP | %43,2 |
| Kerpiçlik Mah. | 1 | 275 | %93,5 | MHP | %48,1 |
| Kılavuzlar Mah. | 2 | 568 | %89,1 | MHP | %52,1 |
| Kışlak Mah. | 1 | 225 | %98,7 | MHP | %38,9 |
| Kovancı Mah. | 1 | 135 | %98,5 | MHP | %50,4 |
| Kulalar Mah. | 2 | 491 | %94,9 | MHP | %46,7 |
| Kuzeyir Mah. | 1 | 190 | %79,0 | MHP | %64,8 |
| Kuzuköy Mah. | 1 | 231 | %95,2 | MHP | %53,0 |
| Köylüce Mah. | 1 | 232 | %94,4 | MHP | %69,8 |
| Küpeler Mah. | 2 | 397 | %94,2 | CHP | %48,0 |
| Küçükkıran Mah. | 1 | 99 | %89,9 | MHP | %49,3 |
| Küçükoba Mah. | 1 | 89 | %94,4 | MHP | %50,0 |
| Mahmutlar Mah. | 3 | 711 | %96,2 | MHP | %53,1 |
| Marmaracık Mah. | 1 | 101 | %92,1 | MHP | %43,8 |
| Mezitler Mah. | 1 | 165 | %90,9 | CHP | %51,5 |
| Minnetler Mah. | 2 | 579 | %86,7 | CHP | %37,6 |
| Mithatpaşa Mah. | 2 | 449 | %86,9 | CHP | %47,7 |
| Pazar Mah. | 1 | 322 | %76,7 | CHP | %45,9 |
| Rahmanlar Mah. | 1 | 139 | %94,2 | MHP | %79,0 |
| Sayık Mah. | 1 | 250 | %97,2 | MHP | %64,2 |
| Sağnıç Mah. | 1 | 343 | %94,5 | MHP | %49,6 |
| Secaattin Mah. | 2 | 520 | %80,6 | CHP | %56,0 |
| Serçeler Mah. | 1 | 251 | %90,8 | MHP | %34,4 |
| Sevişler Mah. | 1 | 240 | %96,7 | CHP | %42,4 |
| Sofular Mah. | 1 | 308 | %85,4 | CHP | %44,5 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 355 | %94,7 | MHP | %62,4 |
| Sinan Mah. | 1 | 159 | %90,6 | MHP | %41,4 |
| Talas Mah. | 1 | 97 | %104,1 | MHP | %46,2 |
| Taşokçular Mah. | 1 | 46 | %87,0 | CHP | %48,7 |
| Tekeler Mah. | 1 | 235 | %95,3 | MHP | %62,0 |
| Teperik Mah. | 1 | 84 | %98,8 | MHP | %50,0 |
| Ulacık Mah. | 2 | 379 | %96,6 | CHP | %45,2 |
| Yarbasan Mah. | 1 | 171 | %93,6 | MHP | %46,3 |
| Yavaşlar Mah. | 1 | 80 | %91,3 | CHP | %36,5 |
| Yağmur Mah. | 1 | 200 | %87,0 | MHP | %54,2 |
| Yenice Mah. | 2 | 484 | %92,4 | CHP | %44,9 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 225 | %94,2 | CHP | %47,5 |
| Yeşiloba Mah. | 1 | 186 | %97,9 | CHP | %45,3 |
| Yiğenler Mah. | 1 | 54 | %101,9 | MHP | %64,0 |
| Yiğitler Mah. | 1 | 139 | %96,4 | MHP | %58,4 |
| Çamköy Mah. | 1 | 133 | %93,2 | CHP | %40,4 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 650 | %88,9 | CHP | %49,4 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 225 | %96,9 | MHP | %46,7 |
| Çandır Mah. | 1 | 158 | %91,1 | MHP | %37,2 |
| Çardaklı Mah. | 1 | 49 | %102,0 | MHP | %46,7 |
| Çataloluk Mah. | 1 | 270 | %90,0 | MHP | %48,5 |
| Çağıllar Mah. | 1 | 70 | %101,4 | MHP | %53,2 |
| Öksüzlü Mah. | 1 | 154 | %93,5 | MHP | %60,3 |
| Ören Mah. | 1 | 228 | %98,3 | MHP | %62,4 |
| Örücüler Mah. | 1 | 99 | %101,0 | MHP | %50,6 |
| Üşümüş Mah. | 1 | 206 | %88,8 | MHP | %45,6 |
| İcikler Mah. | 4 | 929 | %88,4 | CHP | %39,6 |
| İmceler Mah. | 1 | 73 | %68,5 | MHP | %85,1 |
| İmrenler Mah. | 1 | 186 | %93,6 | MHP | %50,6 |
| İrişler Mah. | 1 | 174 | %97,1 | CHP | %40,9 |
| İsmailler Mah. | 1 | 66 | %98,5 | MHP | %44,6 |
| İçhisar Mah. | 1 | 245 | %87,8 | CHP | %46,4 |
| Şehreküstü Mah. | 2 | 642 | %83,3 | CHP | %43,5 |