%60,8
CHP birinci
109.730 geçerli oy · katılım %84,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akhisar ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %60,8 ile birinci; 109.730 geçerli oy, katılım %84,4.
Kayıtlı seçmen 138.993 · Oy kullanan 117.282 (katılım %84,4) · Geçerli 109.730 · Geçersiz 7.552
Akhisar Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 66.698 | %60,8 |
| MHP | 31.848 | %29,0 |
| İYİ | 4.502 | %4,1 |
| YRP | 1.612 | %1,5 |
| ZAFER | 1.388 | %1,3 |
| AB | 537 | %0,5 |
| DP | 506 | %0,5 |
| GELECEK | 386 | %0,4 |
| HAK-PAR | 379 | %0,4 |
| MİLLET | 288 | %0,3 |
| MEMLEKET | 241 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 218 | %0,2 |
| EMEP | 203 | %0,2 |
| VATAN | 196 | %0,2 |
| YTP | 192 | %0,2 |
| BTP | 174 | %0,2 |
| DSP | 156 | %0,1 |
| TKP | 144 | %0,1 |
| TKH | 62 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akhisar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkocalı Mah. | 1 | 323 | %93,8 | MHP | %75,2 |
| Akselendi Mah. | 5 | 1.552 | %85,2 | CHP | %63,1 |
| Akçaalan Mah. | 1 | 175 | %98,9 | CHP | %54,1 |
| Akçeşme Mah. | 1 | 171 | %96,5 | MHP | %43,4 |
| Arabacıbozköy Mah. | 3 | 837 | %92,5 | CHP | %44,4 |
| Atatürk Mah. | 36 | 12.274 | %80,8 | CHP | %72,1 |
| Aşağıdolma Mah. | 1 | 137 | %97,1 | MHP | %42,5 |
| Ballıca Mah. | 4 | 1.167 | %86,2 | CHP | %56,7 |
| Başlamış Mah. | 1 | 205 | %92,7 | CHP | %47,1 |
| Bekirler Mah. | 1 | 164 | %92,1 | CHP | %60,6 |
| Beyoba Mah. | 4 | 1.385 | %90,2 | CHP | %86,8 |
| Boyalılar Mah. | 1 | 69 | %91,3 | CHP | %51,7 |
| Büknüş Mah. | 1 | 286 | %93,7 | CHP | %77,7 |
| Bünyanosmaniye Mah. | 1 | 337 | %95,6 | CHP | %74,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.467 | %85,8 | CHP | %54,5 |
| Dayıoğlu Mah. | 1 | 159 | %95,0 | CHP | %59,9 |
| Dağdere Mah. | 6 | 1.611 | %93,9 | CHP | %45,4 |
| Dereköy Mah. | 3 | 720 | %95,3 | CHP | %70,1 |
| Dolmadeğirmen Mah. | 2 | 449 | %95,8 | MHP | %58,7 |
| Doğankaya Mah. | 1 | 290 | %93,1 | MHP | %46,1 |
| Doğuca Mah. | 1 | 150 | %86,0 | CHP | %61,5 |
| Durasıl Mah. | 1 | 318 | %93,1 | MHP | %49,2 |
| Dingiller Mah. | 1 | 161 | %100,0 | CHP | %59,1 |
| Efendi Mah. | 39 | 13.260 | %83,7 | CHP | %51,9 |
| Erdelli Mah. | 1 | 284 | %94,7 | CHP | %61,1 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 192 | %94,8 | CHP | %62,4 |
| Evkafteke Mah. | 1 | 66 | %93,9 | MHP | %65,2 |
| Göcek Mah. | 1 | 234 | %97,9 | CHP | %56,9 |
| Gökçeahmet Mah. | 3 | 760 | %94,7 | MHP | %57,7 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 174 | %98,9 | CHP | %53,8 |
| Hacı İshak Mah. | 23 | 7.553 | %76,7 | CHP | %65,1 |
| Hacıosmanlar Mah. | 1 | 288 | %98,6 | MHP | %39,9 |
| Hacıibrahimler Mah. | 1 | 93 | %93,6 | MHP | %43,8 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 92 | %95,7 | CHP | %61,7 |
| Hamitköy Mah. | 1 | 259 | %95,8 | CHP | %55,4 |
| Hanpaşa Mah. | 2 | 614 | %95,9 | CHP | %42,6 |
| Harmandalı Mah. | 1 | 231 | %99,6 | MHP | %50,7 |
| Has Hoca Mah. | 6 | 2.052 | %83,6 | CHP | %62,8 |
| Hasköy Mah. | 1 | 259 | %92,3 | CHP | %52,1 |
| Hürriyet Mah. | 51 | 17.138 | %80,4 | CHP | %64,5 |
| Işıkköy Mah. | 2 | 463 | %96,5 | CHP | %43,3 |
| Kabaağaçkıran Mah. | 1 | 37 | %113,5 | MHP | %48,7 |
| Kadıdağı Mah. | 2 | 572 | %94,2 | CHP | %49,9 |
| Kapaklı Mah. | 2 | 673 | %91,5 | CHP | %77,6 |
| Karabörklü Mah. | 1 | 184 | %97,8 | CHP | %53,9 |
| Karaköy Mah. | 1 | 167 | %97,0 | CHP | %36,1 |
| Karayağcı Mah. | 1 | 139 | %100,0 | CHP | %45,8 |
| Kavakalan Mah. | 1 | 224 | %93,3 | CHP | %63,0 |
| Kayalıoğlu Mah. | 5 | 1.464 | %88,7 | CHP | %70,8 |
| Kayganlı Mah. | 1 | 68 | %105,9 | MHP | %52,3 |
| Kethüda Mah. | 13 | 4.219 | %80,9 | CHP | %68,3 |
| Kızlaralanı Mah. | 1 | 263 | %95,4 | CHP | %43,2 |
| Kobaşdere Mah. | 1 | 71 | %95,8 | MHP | %70,2 |
| Kocakağan Mah. | 2 | 557 | %83,5 | MHP | %52,7 |
| Kulaksızlar Mah. | 1 | 133 | %98,5 | CHP | %40,0 |
| Kurtulmuş Mah. | 1 | 199 | %98,0 | MHP | %52,0 |
| Kömürcü Mah. | 2 | 418 | %98,3 | MHP | %52,9 |
| Mecidiye Mah. | 3 | 909 | %78,7 | CHP | %73,7 |
| Medar Mah. | 5 | 1.590 | %85,0 | CHP | %67,0 |
| Moralılar Mah. | 1 | 97 | %83,5 | CHP | %74,1 |
| Musaca Mah. | 1 | 61 | %104,9 | CHP | %43,3 |
| Musalar Mah. | 1 | 108 | %93,5 | CHP | %50,0 |
| Muştullar Mah. | 1 | 207 | %97,6 | CHP | %62,1 |
| Paşa Mah. | 4 | 1.295 | %77,9 | CHP | %72,6 |
| Pekmezci Mah. | 1 | 141 | %96,5 | MHP | %36,1 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 234 | %94,0 | CHP | %68,9 |
| Ragıp Bey Mah. | 16 | 5.435 | %80,6 | CHP | %75,5 |
| Rahmiye Mah. | 1 | 82 | %98,8 | CHP | %62,0 |
| Reşat Bey Mah. | 35 | 11.670 | %81,5 | CHP | %70,0 |
| Sabancılar Mah. | 1 | 186 | %98,9 | CHP | %58,5 |
| Sakarkaya Mah. | 2 | 386 | %96,1 | CHP | %46,5 |
| Sarılar Mah. | 1 | 214 | %93,0 | MHP | %45,9 |
| Sarıçalı Mah. | 2 | 557 | %95,3 | CHP | %58,5 |
| Sarnıçköy Mah. | 1 | 206 | %97,1 | MHP | %51,9 |
| Sazoba Mah. | 2 | 584 | %87,8 | CHP | %84,1 |
| Sağrakçı Mah. | 1 | 195 | %98,5 | MHP | %46,1 |
| Selvili Mah. | 1 | 221 | %93,7 | MHP | %58,1 |
| Selçikli Mah. | 4 | 1.063 | %94,8 | MHP | %52,3 |
| Seyit Ahmet Mah. | 15 | 4.823 | %84,0 | CHP | %59,8 |
| Seğirdim Mah. | 2 | 264 | %96,6 | MHP | %61,7 |
| Sırtköy Mah. | 1 | 88 | %100,0 | CHP | %56,0 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 53 | %103,8 | MHP | %50,9 |
| Süleymanköy Mah. | 1 | 183 | %91,3 | CHP | %62,8 |
| Süleymanlı Mah. | 6 | 1.758 | %87,7 | CHP | %54,6 |
| Sünnetçiler Mah. | 1 | 261 | %95,8 | CHP | %89,3 |
| Sindelli Mah. | 1 | 320 | %94,4 | CHP | %76,5 |
| Taşçılar Mah. | 1 | 59 | %103,4 | CHP | %62,5 |
| Topluca Mah. | 1 | 126 | %96,0 | CHP | %64,9 |
| Tütenli Mah. | 2 | 493 | %97,4 | CHP | %47,3 |
| Ulu Camii Mah. | 26 | 8.586 | %83,0 | CHP | %53,3 |
| Ulupınar Mah. | 1 | 123 | %95,9 | MHP | %44,6 |
| Yatağan Mah. | 1 | 226 | %93,8 | CHP | %96,2 |
| Yayakırıldık Mah. | 2 | 420 | %97,4 | CHP | %45,7 |
| Yaykın Mah. | 1 | 253 | %98,0 | CHP | %73,1 |
| Yenice Mah. | 2 | 453 | %95,1 | MHP | %58,0 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 154 | %97,4 | MHP | %42,5 |
| Yeğenoba Mah. | 1 | 222 | %95,1 | CHP | %49,8 |
| Zeytinlibağ Mah. | 1 | 67 | %95,5 | MHP | %56,9 |
| Zeytinliova Mah. | 8 | 2.309 | %84,9 | CHP | %62,2 |
| Çamönü Mah. | 4 | 1.064 | %91,5 | MHP | %46,2 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 309 | %96,4 | MHP | %44,4 |
| Çıtak Mah. | 1 | 228 | %95,6 | MHP | %46,7 |
| Çobanhasan Mah. | 1 | 348 | %88,8 | CHP | %60,3 |
| Çoruk Mah. | 1 | 107 | %102,8 | CHP | %41,1 |
| Üçavlu Mah. | 1 | 306 | %96,1 | MHP | %56,1 |
| İnönü Mah. | 17 | 5.622 | %81,7 | CHP | %70,9 |
| İsaca Mah. | 2 | 440 | %96,4 | MHP | %54,2 |
| Şehitler Mah. | 1 | 127 | %96,9 | CHP | %45,2 |
| Şeyhisa Mah. | 3 | 953 | %80,7 | CHP | %59,9 |