%46,4
DEM Parti birinci
17.434 geçerli oy · katılım %71,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muradiye ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %46,4 ile birinci; 17.434 geçerli oy, katılım %71,3.
Kayıtlı seçmen 27.460 · Oy kullanan 19.590 (katılım %71,3) · Geçerli 17.434 · Geçersiz 2.156
Seçilenler
- Cesim Ak · DEM
- Delil Ünvercan · DEM
- Barış Yılmaz · DEM
- Dursun Özgül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Gülüstan Kuşak · DEM
- Yunus Beyazer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ali Yıldız · DEM
- Emine Yalvaç · DEM
- Adil Çobanöz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Yalçın Demir · DEM
- Rıza Hansaliç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Menteş · DEM
- İskender Çelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Abdullah Şağbangül · DEM
- Çetin Bayram · DEM
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Muradiye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaklı Mah. | 1 | 126 | %73,0 | AKP | %74,4 |
| Akbulak Mah. | 1 | 233 | %59,7 | DEM | %40,3 |
| Akçaçay Mah. | 1 | 65 | %72,3 | DEM | %90,0 |
| Alkasnak Mah. | 3 | 722 | %84,6 | AKP | %45,8 |
| Açıkyol Mah. | 2 | 437 | %72,3 | AKP | %56,9 |
| Aşağıargıt Mah. | 2 | 400 | %70,3 | AKP | %66,3 |
| Babacan Mah. | 3 | 713 | %75,0 | DEM | %62,8 |
| Balaklı Mah. | 3 | 864 | %56,4 | DEM | %73,0 |
| Beydağı Mah. | 3 | 968 | %73,9 | DEM | %45,5 |
| Beşparmak Mah. | 1 | 179 | %79,9 | DEM | %53,9 |
| Dağören Mah. | 2 | 396 | %81,1 | DEM | %62,6 |
| Devetaş Mah. | 2 | 405 | %79,8 | DEM | %57,0 |
| Doğangün Mah. | 2 | 363 | %66,4 | DEM | %77,8 |
| Dürükkaş Mah. | 1 | 300 | %84,3 | DEM | %46,8 |
| Erişen Mah. | 1 | 23 | %78,3 | DEM | %55,6 |
| Esenkoç Mah. | 1 | 186 | %74,2 | DEM | %57,1 |
| Fatih Mah. | 2 | 416 | %82,5 | DEM | %70,7 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 656 | %74,2 | AKP | %49,0 |
| Gönderme Mah. | 2 | 614 | %80,3 | DEM | %56,8 |
| Görecek Mah. | 2 | 487 | %78,6 | DEM | %58,3 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 45 | %104,4 | AKP | %44,4 |
| Gültepe Mah. | 1 | 103 | %68,0 | AKP | %81,4 |
| Gümüştepe Mah. | 1 | 358 | %84,9 | DEM | %66,7 |
| Kandahar Mah. | 8 | 2.574 | %67,0 | DEM | %45,4 |
| Karahan Mah. | 2 | 604 | %75,8 | DEM | %36,7 |
| Karaoğlan Mah. | 3 | 897 | %72,9 | DEM | %55,6 |
| Kemerköprü Mah. | 1 | 339 | %80,8 | DEM | %47,3 |
| Keçikıran Mah. | 2 | 393 | %56,7 | AKP | %69,0 |
| Kocasaban Mah. | 1 | 228 | %58,8 | DEM | %75,4 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 312 | %56,4 | DEM | %63,2 |
| Köşk Mah. | 1 | 227 | %70,5 | AKP | %58,8 |
| Otlakbaşı Mah. | 2 | 590 | %77,6 | DEM | %56,0 |
| Ovapınar Mah. | 3 | 828 | %67,3 | DEM | %46,6 |
| Sarımemet Mah. | 1 | 170 | %54,1 | DEM | %50,0 |
| Sürüyolu Mah. | 1 | 354 | %65,3 | DEM | %73,0 |
| Tansu Mah. | 1 | 239 | %89,5 | AKP | %71,1 |
| Topuzarpa Mah. | 2 | 578 | %86,7 | DEM | %65,9 |
| Uluşar Mah. | 3 | 827 | %69,0 | DEM | %34,2 |
| Yakıncak Mah. | 1 | 271 | %57,9 | DEM | %53,2 |
| Yalındüz Mah. | 2 | 411 | %83,5 | DEM | %62,7 |
| Yavuzselim Mah. | 5 | 1.489 | %68,5 | DEM | %46,6 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.739 | %67,7 | AKP | %46,2 |
| Yukarıargıt Mah. | 5 | 769 | %78,8 | AKP | %63,5 |
| Yumaklı Mah. | 3 | 875 | %62,4 | DEM | %53,6 |
| Çakmak Mah. | 1 | 23 | %78,3 | AKP | %55,6 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 47 | %74,5 | DEM | %79,4 |
| Ünseli Mah. | 6 | 1.588 | %66,8 | HÜDA PAR | %43,9 |
| Şehitmehmetbey Mah. | 3 | 1.029 | %71,5 | DEM | %52,8 |