%51,0
CHP birinci
35.093 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Malkara ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %51,0 ile birinci; 35.093 geçerli oy, katılım %87,9.
Kayıtlı seçmen 41.966 · Oy kullanan 36.875 (katılım %87,9) · Geçerli 35.093 · Geçersiz 1.782
Malkara Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 17.904 | %51,0 |
| AKP | 15.427 | %44,0 |
| İYİ | 521 | %1,5 |
| ZAFER | 349 | %1,0 |
| YRP | 210 | %0,6 |
| DSP | 157 | %0,5 |
| DP | 134 | %0,4 |
| SAADET | 116 | %0,3 |
| BTP | 82 | %0,2 |
| BBP | 68 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 34 | %0,1 |
| TKP | 33 | %0,1 |
| TİP | 31 | %0,1 |
| MİLLET | 27 | %0,1 |
Seçilenler
- Fatma Süerden Köse · CHP · listede 1. sıra
- Hüseyin Vasfi Güner · CHP · listede 1. sıra
- Sermet Gülcivan · CHP · listede 2. sıra
- Uğur Eker · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sunay Sezgin · CHP · listede 3. sıra
- Umut Öge · CHP · listede 2. sıra
- Selahattin Karacaoğulları · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Saim Özden · CHP · listede 3. sıra
- Bülent Kırmızı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ahmet Tezcan · CHP · listede 4. sıra
- Seda Akçay Soğancı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Uygar Engin · CHP · listede 5. sıra
- Sami Adalı · CHP · listede 6. sıra
- İsmail Özcan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Mehmet İren · CHP · listede 7. sıra
- Yılmaz Küçük · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- İlhan Önen · CHP · listede 8. sıra
- Hasan Simen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Afşin Turan · CHP · listede 9. sıra
- Hayati Akgümüş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Ersin Öztürk · CHP · listede 10. sıra
- Yasin Kurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Hamiyet Kurban · CHP · listede 11. sıra
- Kamuran Kınay · CHP · listede 12. sıra
- Aycan Karakır · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Malkara mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetpaşa Mah. | 1 | 150 | %96,0 | CHP | %73,5 |
| Ahievren Mah. | 1 | 257 | %95,3 | CHP | %54,2 |
| Aksakal Mah. | 1 | 159 | %93,1 | AKP | %54,2 |
| Alaybey Mah. | 1 | 323 | %92,3 | CHP | %65,4 |
| Allıışık Mah. | 1 | 167 | %97,6 | CHP | %68,2 |
| Balabancık Mah. | 3 | 883 | %90,2 | CHP | %66,0 |
| Ballı Mah. | 2 | 431 | %80,7 | CHP | %61,0 |
| Ballısüle Mah. | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %55,3 |
| Batkın Mah. | 1 | 191 | %96,9 | AKP | %51,5 |
| Bayramtepe Mah. | 1 | 180 | %85,0 | CHP | %58,7 |
| Bağpınarı Mah. | 1 | 225 | %97,8 | CHP | %74,5 |
| Cami Atik Mah. | 31 | 10.469 | %81,7 | CHP | %48,7 |
| Danişment Mah. | 1 | 243 | %92,2 | CHP | %72,1 |
| Davuteli Mah. | 1 | 202 | %80,7 | CHP | %73,7 |
| Deliller Mah. | 1 | 126 | %97,6 | AKP | %62,8 |
| Demircili Mah. | 1 | 104 | %87,5 | CHP | %76,8 |
| Dereköy Mah. | 1 | 97 | %95,9 | AKP | %56,3 |
| Deveci Mah. | 2 | 360 | %95,6 | AKP | %50,8 |
| Develi Mah. | 1 | 103 | %93,2 | AKP | %62,4 |
| Dolu Mah. | 1 | 355 | %91,3 | CHP | %65,9 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 297 | %93,3 | AKP | %53,1 |
| Elmalı Mah. | 1 | 257 | %97,3 | CHP | %54,0 |
| Emirali Mah. | 1 | 114 | %94,7 | AKP | %56,9 |
| Esendik Mah. | 1 | 49 | %91,8 | AKP | %54,6 |
| Evrenbey Mah. | 1 | 343 | %93,0 | CHP | %55,8 |
| Gazibey Mah. | 12 | 3.718 | %82,2 | AKP | %49,7 |
| Gönence Mah. | 1 | 293 | %97,3 | CHP | %56,8 |
| Gözsüz Mah. | 2 | 564 | %96,1 | CHP | %56,7 |
| Güneşli Mah. | 1 | 84 | %94,1 | CHP | %67,5 |
| Hacıevhat Mah. | 20 | 6.543 | %85,9 | AKP | %51,4 |
| Hacısungur Mah. | 1 | 272 | %94,1 | AKP | %62,8 |
| Halıç Mah. | 1 | 163 | %91,4 | CHP | %64,0 |
| Hasköy Mah. | 1 | 240 | %93,3 | CHP | %77,4 |
| Hemit Mah. | 2 | 382 | %93,2 | CHP | %63,1 |
| Hereke Mah. | 1 | 282 | %93,3 | CHP | %52,2 |
| Izgar Mah. | 1 | 333 | %94,6 | CHP | %77,1 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 288 | %94,4 | CHP | %56,0 |
| Kalaycı Mah. | 1 | 66 | %100,0 | CHP | %58,5 |
| Karacagür Mah. | 1 | 205 | %86,3 | CHP | %53,2 |
| Karacahalil Mah. | 2 | 404 | %93,8 | CHP | %71,5 |
| Karamurat Mah. | 1 | 293 | %94,9 | CHP | %50,9 |
| Karaiğdemir Mah. | 1 | 169 | %94,1 | AKP | %46,3 |
| Kavakçeşme Mah. | 1 | 139 | %96,4 | CHP | %59,4 |
| Kermeyan Mah. | 1 | 191 | %90,6 | CHP | %53,5 |
| Kırıkali Mah. | 1 | 162 | %87,7 | CHP | %61,9 |
| Kozyörük Mah. | 4 | 1.085 | %93,2 | CHP | %53,6 |
| Kuyucu Mah. | 1 | 51 | %102,0 | CHP | %52,9 |
| Kürtüllü Mah. | 1 | 320 | %92,5 | CHP | %57,5 |
| Küçükhıdır Mah. | 1 | 168 | %90,5 | CHP | %51,0 |
| Kiremitlik Mah. | 1 | 157 | %96,8 | CHP | %53,9 |
| Mestanlar Mah. | 1 | 208 | %98,1 | AKP | %48,4 |
| Müstecep Mah. | 1 | 212 | %92,5 | AKP | %49,2 |
| Pirinççeşme Mah. | 1 | 181 | %84,5 | CHP | %69,2 |
| Sarıpolat Mah. | 1 | 208 | %97,1 | CHP | %74,7 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 163 | %94,5 | CHP | %48,6 |
| Sarnıç Mah. | 2 | 368 | %90,5 | CHP | %54,4 |
| Sağlamtaş Mah. | 5 | 1.553 | %91,5 | AKP | %59,4 |
| Sırtbey Mah. | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %59,7 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 130 | %88,5 | AKP | %50,5 |
| Teteköy Mah. | 1 | 227 | %93,4 | AKP | %58,3 |
| Vakıfiğdemir Mah. | 1 | 197 | %100,5 | AKP | %46,7 |
| Yaylagöne Mah. | 2 | 476 | %96,0 | CHP | %84,6 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 153 | %98,7 | AKP | %51,8 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.936 | %86,3 | AKP | %48,4 |
| Yenice Mah. | 1 | 109 | %91,7 | AKP | %53,6 |
| Yenidibek Mah. | 1 | 161 | %96,9 | CHP | %79,6 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 154 | %96,8 | CHP | %77,9 |
| Yörücek Mah. | 1 | 188 | %93,1 | CHP | %52,1 |
| Yörük Mah. | 1 | 248 | %94,0 | CHP | %61,7 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 304 | %93,4 | CHP | %56,8 |
| Çınaraltı Mah. | 2 | 556 | %94,8 | CHP | %54,6 |
| Çınarlıdere Mah. | 1 | 268 | %94,8 | AKP | %66,4 |
| Çimendere Mah. | 1 | 233 | %87,6 | CHP | %80,8 |
| İbribey Mah. | 2 | 373 | %95,2 | CHP | %52,0 |
| İbrice Mah. | 1 | 147 | %93,9 | CHP | %60,5 |
| İshakça Mah. | 1 | 149 | %94,6 | CHP | %57,3 |
| Şahin Mah. | 1 | 237 | %97,1 | CHP | %73,7 |