%31,7
AK PARTİ birinci
20.536 geçerli oy · katılım %78,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hilvan ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %31,7 ile birinci; 20.536 geçerli oy, katılım %78,3.
Kayıtlı seçmen 27.686 · Oy kullanan 21.669 (katılım %78,3) · Geçerli 20.536 · Geçersiz 1.133
Hilvan Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.499 | %31,7 |
| DEM | 6.201 | %30,2 |
| YRP | 4.310 | %21,0 |
| CHP | 1.818 | %8,9 |
| HÜDA PAR | 1.238 | %6,0 |
| İYİ | 168 | %0,8 |
| SAADET | 114 | %0,6 |
| DP | 49 | %0,2 |
| BBP | 48 | %0,2 |
| BTP | 44 | %0,2 |
| TKP | 21 | %0,1 |
| TİP | 14 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hilvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçakebir Mah. | 1 | 119 | %97,5 | AKP | %36,5 |
| Akçaören Mah. | 2 | 391 | %84,9 | YRP | %30,4 |
| Alpı Mah. | 1 | 138 | %82,6 | AKP | %49,6 |
| Arabuk Mah. | 1 | 94 | %87,2 | AKP | %95,1 |
| Arıca Mah. | 1 | 234 | %82,5 | AKP | %68,3 |
| Arınık Mah. | 1 | 163 | %100,6 | AKP | %45,7 |
| Arpalı Mah. | 1 | 55 | %105,5 | YRP | %37,9 |
| Aslanlı Mah. | 1 | 139 | %101,4 | AKP | %98,6 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 117 | %94,9 | AKP | %94,5 |
| Ağılmus Mah. | 1 | 103 | %75,7 | AKP | %47,1 |
| Ağveren Mah. | 1 | 72 | %100,0 | AKP | %64,8 |
| Aşağıekece Mah. | 1 | 247 | %95,6 | DEM | %57,1 |
| Aşağıkamış Mah. | 1 | 262 | %77,9 | DEM | %56,6 |
| Aşağıkülünçe Mah. | 1 | 137 | %96,4 | CHP | %61,1 |
| Aşağıçatak Mah. | 2 | 89 | %102,3 | AKP | %41,8 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 112 | %84,8 | AKP | %32,6 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.120 | %77,0 | DEM | %40,3 |
| Balkı Mah. | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %66,7 |
| Barğaç Mah. | 1 | 333 | %93,1 | DEM | %82,2 |
| Bağlar Mah. | 18 | 5.792 | %76,8 | DEM | %33,9 |
| Buğur Mah. | 1 | 118 | %90,7 | AKP | %96,2 |
| Bölükbaşı Mah. | 1 | 124 | %101,6 | AKP | %95,1 |
| Doğrular Mah. | 1 | 190 | %53,2 | YRP | %40,2 |
| Faik Mah. | 1 | 181 | %65,8 | AKP | %40,4 |
| Gelenek Mah. | 1 | 69 | %102,9 | YRP | %40,6 |
| Göktepe Mah. | 1 | 102 | %94,1 | CHP | %35,5 |
| Gölcük Mah. | 3 | 829 | %80,8 | DEM | %42,8 |
| Gölebakan Mah. | 1 | 34 | %88,2 | DEM | %83,3 |
| Gülaldı Mah. | 1 | 38 | %107,9 | AKP | %46,2 |
| Güluşağı Mah. | 1 | 113 | %98,2 | AKP | %69,4 |
| Gürgür Mah. | 1 | 64 | %95,3 | AKP | %73,3 |
| Hanmağara Mah. | 1 | 83 | %74,7 | AKP | %45,2 |
| Hayrat Mah. | 1 | 38 | %105,3 | AKP | %94,9 |
| Hoşin Mah. | 2 | 567 | %80,8 | AKP | %35,7 |
| Kadıkent Mah. | 1 | 155 | %81,3 | DEM | %31,0 |
| Karaburç Mah. | 1 | 111 | %93,7 | AKP | %40,6 |
| Karacurun Mah. | 7 | 2.441 | %69,8 | DEM | %30,0 |
| Karakucak Mah. | 1 | 76 | %92,1 | AKP | %89,9 |
| Karapınar Mah. | 1 | 318 | %92,8 | DEM | %52,8 |
| Kavalık Mah. | 1 | 190 | %99,5 | AKP | %53,2 |
| Kepirhisar Mah. | 1 | 205 | %96,1 | AKP | %89,7 |
| Kepirkucak Mah. | 1 | 30 | %86,7 | AKP | %88,5 |
| Kırbaşı Mah. | 1 | 130 | %101,5 | CHP | %93,1 |
| Korgun Mah. | 1 | 138 | %93,5 | AKP | %45,0 |
| Kovancı Mah. | 1 | 309 | %93,5 | AKP | %90,6 |
| Kuskunlu Mah. | 2 | 653 | %98,5 | AKP | %54,5 |
| Küçükgölcük Mah. | 1 | 45 | %100,0 | YRP | %51,2 |
| Malören Mah. | 1 | 207 | %84,5 | YRP | %52,9 |
| Mantarlı Mah. | 1 | 130 | %88,5 | YRP | %40,0 |
| Orgız Mah. | 1 | 65 | %86,2 | AKP | %59,5 |
| Ovacık Mah. | 2 | 641 | %91,6 | YRP | %48,5 |
| Oymaağaç Mah. | 1 | 139 | %95,7 | AKP | %57,6 |
| Saluca Mah. | 1 | 163 | %91,4 | AKP | %61,4 |
| Sucuhan Mah. | 1 | 87 | %86,2 | AKP | %78,4 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 195 | %80,0 | AKP | %62,2 |
| Ustahasan Mah. | 1 | 55 | %105,5 | AKP | %32,8 |
| Uzuncuk Mah. | 1 | 254 | %84,3 | YRP | %39,1 |
| Yakınyurt Mah. | 1 | 116 | %101,7 | AKP | %73,7 |
| Yeni Mah. | 15 | 4.993 | %60,5 | DEM | %44,0 |
| Yeşerdi Mah. | 1 | 59 | %105,1 | AKP | %64,5 |
| Yuvacalı Mah. | 1 | 239 | %98,7 | DEM | %34,1 |
| Çakmak Mah. | 1 | 114 | %101,8 | AKP | %94,8 |
| Çat Mah. | 1 | 87 | %81,6 | AKP | %74,7 |
| Çağıllı Mah. | 1 | 200 | %72,0 | AKP | %85,3 |
| Çimdeli Mah. | 2 | 394 | %87,8 | YRP | %30,7 |
| Ömerli Mah. | 1 | 115 | %80,9 | DEM | %42,4 |
| Özbaş Mah. | 1 | 33 | %100,0 | DEM | %93,8 |
| Özveren Mah. | 1 | 117 | %77,8 | AKP | %48,9 |
| Üçüzler Mah. | 1 | 63 | %77,8 | CHP | %52,1 |
| İncirli Mah. | 1 | 96 | %100,0 | AKP | %85,4 |