Salıpazarı · Belediye meclisi üyeliği
%33,3
MHP birinci
14.501 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Salıpazarı ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %33,3 ile birinci; 14.501 geçerli oy, katılım %91,2.
Salıpazarı
Kayıtlı seçmen 17.172 · Oy kullanan 15.654 (katılım %91,2) · Geçerli 14.501 · Geçersiz 1.153
Seçilenler
- İsmail Kazanç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sadık Sağlam · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Er · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Veysel Şahinal · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ramazan Zengin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Aydın Karadağ · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Nurşen Arslan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Nuray Erensoy · YRP · listede 1. sıra
- Hayrettin Akman · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Cahit Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Cemalettin Kazan · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Adem Yılmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Murat Akgül · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Şevki Gözütok · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Hasan Şimşek · YRP · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alan Mah. | 2 | 362 | %90,6 | MHP | %37,3 |
| Alanyaykın Mah. | 2 | 458 | %94,1 | MHP | %48,7 |
| Albak Mah. | 1 | 220 | %96,8 | BBP | %36,6 |
| Avut Mah. | 3 | 1.015 | %94,4 | CHP | %67,9 |
| Bereket Mah. | 3 | 821 | %85,0 | MHP | %43,0 |
| Biçme Mah. | 1 | 221 | %95,0 | MHP | %44,6 |
| Cevizli Mah. | 1 | 319 | %90,9 | MHP | %46,7 |
| Düzköy Mah. | 1 | 199 | %96,0 | MHP | %50,9 |
| Dikencik Mah. | 1 | 281 | %93,2 | BBP | %35,4 |
| Esatçiftliği Mah. | 2 | 605 | %92,6 | MHP | %38,3 |
| Fatsalılar Mah. | 1 | 234 | %94,9 | MHP | %38,9 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 261 | %90,8 | YRP | %41,8 |
| Fidancık Mah. | 1 | 89 | %89,9 | MHP | %52,7 |
| Gökçebaşı Mah. | 1 | 194 | %93,3 | MHP | %43,7 |
| Gökçeli Mah. | 2 | 555 | %84,9 | BBP | %40,5 |
| Güzelvatan Mah. | 1 | 136 | %96,3 | BBP | %39,5 |
| Kalfalı Mah. | 2 | 492 | %95,3 | BBP | %36,9 |
| Karacalar Mah. | 1 | 157 | %98,7 | YRP | %46,9 |
| Karacaören Mah. | 1 | 269 | %92,9 | MHP | %72,1 |
| Karadere Mah. | 1 | 128 | %96,1 | MHP | %56,8 |
| Karaman Mah. | 1 | 326 | %91,4 | BBP | %44,4 |
| Karayonca Mah. | 2 | 360 | %84,7 | BBP | %31,6 |
| Kırgıl Mah. | 2 | 413 | %90,8 | MHP | %39,1 |
| Kızılot Mah. | 1 | 294 | %89,8 | BBP | %32,7 |
| Kocalar Mah. | 1 | 300 | %87,3 | BBP | %27,8 |
| Konakören Mah. | 2 | 531 | %91,0 | BBP | %39,7 |
| Kuşcuğaz Mah. | 1 | 175 | %93,1 | MHP | %34,8 |
| Merkez Kocalar Mah. | 2 | 378 | %92,9 | MHP | %33,9 |
| Mumlu Mah. | 1 | 143 | %93,0 | BBP | %36,2 |
| Muslubey Mah. | 2 | 517 | %94,2 | MHP | %33,0 |
| Orta Mah. | 4 | 1.097 | %89,2 | MHP | %41,1 |
| Sarıhasan Mah. | 1 | 319 | %90,0 | BBP | %43,5 |
| Suluca Mah. | 1 | 247 | %92,7 | MHP | %30,8 |
| Tacalan Mah. | 2 | 426 | %93,2 | BBP | %32,8 |
| Tahnal Mah. | 2 | 637 | %88,4 | BBP | %57,7 |
| Tepealtı Mah. | 1 | 257 | %93,0 | MHP | %29,9 |
| Yavaşbey Mah. | 3 | 914 | %92,2 | BBP | %40,9 |
| Yayla Mah. | 2 | 423 | %85,3 | MHP | %42,2 |
| Yeni Mah. | 3 | 758 | %87,7 | BBP | %43,1 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 215 | %93,0 | MHP | %33,0 |
| Yeşil Mah. | 1 | 332 | %89,5 | MHP | %30,4 |
| Yukarıkestanepınar Mah. | 1 | 340 | %90,0 | MHP | %66,0 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 347 | %92,5 | BBP | %60,4 |
| Çiçekli Mah. | 2 | 407 | %95,1 | BBP | %45,1 |