%35,4
MHP birinci
16.356 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaçam ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %35,4 ile birinci; 16.356 geçerli oy, katılım %88,9.
Kayıtlı seçmen 20.679 · Oy kullanan 18.386 (katılım %88,9) · Geçerli 16.356 · Geçersiz 2.030
Alaçam Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 5.784 | %35,4 |
| CHP | 5.116 | %31,3 |
| YRP | 3.486 | %21,3 |
| İYİ | 824 | %5,0 |
| DP | 337 | %2,1 |
| SAADET | 196 | %1,2 |
| BBP | 173 | %1,1 |
| ZAFER | 147 | %0,9 |
| TKP | 133 | %0,8 |
| BTP | 64 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 49 | %0,3 |
| VATAN | 26 | %0,2 |
| SOL | 21 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Şengül · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şenel Cındık · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Adem Yılmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Cafer Tayyar Tabak · CHP · listede 1. sıra
- Erdinç Gül · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Onur Yılmaz · YRP · listede 1. sıra
- Nuran Cilbir · CHP · listede 2. sıra
- Güven Kıcır · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Sabahattin İnce · CHP · listede 3. sıra
- Hüseyin Bedir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Aşkın Akman · YRP · listede 2. sıra
- Berk Varoğlu · CHP · listede 4. sıra
- Çetin Akça · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Şükrü Yüksel · CHP · listede 5. sıra
- Ercan Aydoğdu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaçam mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbulut Mah. | 1 | 220 | %90,9 | YRP | %45,1 |
| Akgüney Mah. | 1 | 291 | %96,6 | MHP | %37,4 |
| Alparslan Mah. | 5 | 1.681 | %83,4 | CHP | %39,5 |
| Alidedebölmesi Mah. | 1 | 102 | %95,1 | MHP | %56,7 |
| Aşağı Akgüney Mah. | 1 | 326 | %92,3 | CHP | %38,6 |
| Aşağıısırganlı Mah. | 1 | 87 | %98,9 | YRP | %41,4 |
| Aşağıkoçlu Mah. | 1 | 260 | %89,6 | MHP | %45,6 |
| Bahşioymağı Mah. | 1 | 233 | %93,1 | MHP | %48,0 |
| Bekiroğlu Mah. | 1 | 251 | %95,6 | MHP | %51,3 |
| Demircideresi Mah. | 1 | 226 | %96,5 | YRP | %41,1 |
| Doyran Mah. | 3 | 722 | %91,1 | MHP | %36,9 |
| Doğankent Mah. | 1 | 71 | %87,3 | MHP | %43,3 |
| Esentepe Mah. | 1 | 235 | %92,3 | CHP | %37,1 |
| Etyemez Mah. | 3 | 782 | %90,4 | CHP | %40,2 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.285 | %85,3 | CHP | %38,6 |
| Gökçeağaçoymağı Mah. | 1 | 144 | %95,8 | YRP | %38,9 |
| Gökçeboğaz Mah. | 3 | 798 | %91,1 | MHP | %44,4 |
| Göçkün Mah. | 2 | 591 | %87,0 | MHP | %42,6 |
| Gülkaya Mah. | 1 | 71 | %90,1 | CHP | %35,3 |
| Gültepe Mah. | 1 | 126 | %88,1 | MHP | %51,5 |
| Gümüşova Mah. | 1 | 62 | %90,3 | MHP | %60,5 |
| Güvenli Mah. | 1 | 180 | %90,6 | MHP | %72,4 |
| Habilli Mah. | 2 | 367 | %93,7 | YRP | %33,2 |
| Harmancık Mah. | 1 | 223 | %98,2 | YRP | %36,7 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 247 | %88,7 | YRP | %34,7 |
| Kalıkdemirci Mah. | 1 | 76 | %96,1 | MHP | %39,0 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 138 | %92,8 | MHP | %41,9 |
| Karahüseyinli Mah. | 2 | 375 | %90,9 | YRP | %31,0 |
| Karaçukur Mah. | 1 | 87 | %90,8 | YRP | %36,5 |
| Karlı Mah. | 2 | 370 | %94,9 | CHP | %49,7 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 398 | %87,9 | CHP | %55,8 |
| Kızlan Mah. | 1 | 183 | %82,5 | YRP | %36,0 |
| Kışlakonak Mah. | 1 | 132 | %97,7 | MHP | %50,5 |
| Köseköy Mah. | 1 | 226 | %96,0 | YRP | %43,4 |
| Killik Mah. | 1 | 103 | %97,1 | MHP | %48,8 |
| Madenler Mah. | 1 | 156 | %96,2 | CHP | %53,5 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 121 | %88,4 | MHP | %51,1 |
| Pelitbükü Mah. | 1 | 219 | %85,8 | MHP | %44,6 |
| Pelitbüküsekecek Mah. | 1 | 120 | %91,7 | MHP | %43,2 |
| Sancar Mah. | 1 | 145 | %99,3 | MHP | %44,4 |
| Sarılık Mah. | 1 | 69 | %100,0 | CHP | %70,3 |
| Soğukçam Mah. | 2 | 429 | %91,8 | YRP | %34,3 |
| Taşkelik Mah. | 2 | 377 | %91,8 | MHP | %38,1 |
| Tefekli Mah. | 1 | 265 | %90,2 | MHP | %37,0 |
| Tepebölmesi Mah. | 1 | 95 | %96,8 | MHP | %42,7 |
| Terskırık Mah. | 1 | 73 | %98,6 | MHP | %45,3 |
| Toplu Mah. | 1 | 348 | %70,7 | MHP | %41,5 |
| Umutlu Mah. | 1 | 204 | %93,1 | YRP | %38,2 |
| Uzunkıraç Mah. | 1 | 126 | %96,8 | MHP | %27,2 |
| Vicikler Mah. | 1 | 117 | %95,7 | YRP | %50,0 |
| Yakacık Mah. | 1 | 330 | %92,1 | CHP | %43,7 |
| Yenicami Mah. | 7 | 2.436 | %79,6 | CHP | %43,4 |
| Yenice Mah. | 2 | 455 | %91,9 | CHP | %47,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 178 | %92,1 | CHP | %29,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 242 | %95,9 | YRP | %34,6 |
| Yoğunpelit Mah. | 1 | 123 | %91,9 | YRP | %40,2 |
| Yukarıelma Mah. | 2 | 468 | %87,8 | MHP | %40,0 |
| Yukarıısırganlı Mah. | 1 | 87 | %90,8 | MHP | %36,9 |
| Yukarıkoçlu Mah. | 1 | 95 | %95,8 | MHP | %51,9 |
| Yukarısoğukçam Mah. | 2 | 423 | %88,9 | MHP | %37,7 |
| Zeytin Mah. | 1 | 246 | %92,7 | MHP | %32,8 |
| Çeşme Mah. | 2 | 576 | %87,5 | CHP | %51,7 |
| Örenli Mah. | 1 | 148 | %96,6 | YRP | %53,2 |
| İncirli Mah. | 1 | 194 | %90,7 | YRP | %38,6 |
| Şirinköy Mah. | 1 | 145 | %95,2 | CHP | %33,3 |