Ulubey · Belediye meclisi üyeliği
%35,7
AK PARTİ birinci
15.734 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulubey ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,7 ile birinci; 15.734 geçerli oy, katılım %89,6.
Ulubey
Kayıtlı seçmen 19.318 · Oy kullanan 17.308 (katılım %89,6) · Geçerli 15.734 · Geçersiz 1.574
Seçilenler
- Hüsnü Atakan Kılıç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Macit Coşgun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kemal Kahraman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Sakine Kuzu · CHP · listede 1. sıra
- Öznur Özkul · İYİ · listede 1. sıra
- Mustafa Çalış · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Erdoğan Bayrak · CHP · listede 2. sıra
- Abdullah Orhan Ergül · İYİ · listede 2. sıra
- Kadir Varol · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Berçin · CHP · listede 3. sıra
- Hatice Yüksel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mustafa Arduç · İYİ · listede 3. sıra
- Eren Yeşilkaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Osman Öztürk · CHP · listede 4. sıra
- Aytaç Atlı · İYİ · listede 4. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akoluk Mah. | 2 | 439 | %88,8 | İYİ | %35,2 |
| Akpınar Mah. | 2 | 481 | %89,6 | CHP | %49,9 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 479 | %89,1 | İYİ | %58,1 |
| Başçardak Mah. | 1 | 171 | %94,7 | CHP | %44,7 |
| Belenyurt Mah. | 2 | 498 | %91,6 | AKP | %45,2 |
| Cevizlik Mah. | 1 | 259 | %90,7 | İYİ | %36,3 |
| Doğlu Mah. | 2 | 403 | %94,8 | CHP | %41,6 |
| Durak Mah. | 3 | 863 | %92,1 | İYİ | %41,7 |
| Elmaçukur Mah. | 1 | 210 | %91,9 | İYİ | %35,4 |
| Eymür Mah. | 2 | 383 | %86,7 | AKP | %36,6 |
| Fındıklı Mah. | 2 | 448 | %85,9 | AKP | %44,0 |
| Gündüzlü Mah. | 3 | 714 | %82,1 | CHP | %40,1 |
| Güvenköy Mah. | 1 | 218 | %97,7 | İYİ | %41,5 |
| Güvenyurt Mah. | 1 | 329 | %94,5 | AKP | %35,8 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 349 | %89,1 | İYİ | %47,9 |
| Hocaoğlu Mah. | 2 | 446 | %85,7 | CHP | %46,7 |
| Kadıncık Mah. | 2 | 562 | %88,6 | AKP | %40,6 |
| Kalıcak Mah. | 1 | 245 | %94,7 | İYİ | %69,9 |
| Karakoca Mah. | 2 | 649 | %87,5 | CHP | %54,4 |
| Kardeşler Mah. | 2 | 466 | %91,0 | AKP | %43,5 |
| Kıranyağmur Mah. | 1 | 266 | %94,0 | CHP | %41,5 |
| Kızılen Mah. | 4 | 1.301 | %91,8 | AKP | %43,1 |
| Koşaca Mah. | 2 | 479 | %93,3 | İYİ | %55,0 |
| Kumanlar Mah. | 1 | 351 | %97,4 | CHP | %48,5 |
| Kumrulu Mah. | 1 | 170 | %87,7 | CHP | %50,4 |
| Kirazlık Mah. | 2 | 361 | %97,5 | AKP | %35,1 |
| Ohtamış Mah. | 4 | 765 | %80,7 | CHP | %45,4 |
| Oyumgürgen Mah. | 1 | 279 | %93,9 | AKP | %55,0 |
| Refahiye Mah. | 1 | 257 | %93,0 | AKP | %68,7 |
| Uzunmahmut Mah. | 3 | 764 | %91,6 | AKP | %52,5 |
| Yenimahalle Mah. | 1 | 324 | %92,6 | CHP | %43,2 |
| Yenisayaca Mah. | 3 | 976 | %89,1 | AKP | %50,2 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 163 | %76,1 | CHP | %43,2 |
| Çatallı Mah. | 4 | 1.195 | %82,6 | CHP | %41,3 |
| Çağlayan Mah. | 2 | 364 | %95,6 | AKP | %57,3 |
| Çubuklu Mah. | 3 | 654 | %95,6 | AKP | %39,4 |
| Çukur Mah. | 2 | 429 | %85,3 | AKP | %39,4 |
| Ören Mah. | 2 | 463 | %92,9 | CHP | %79,0 |
| Şahinkaya Mah. | 2 | 376 | %89,9 | AKP | %39,4 |
| Şekeroluk Mah. | 1 | 222 | %93,2 | AKP | %51,8 |
| Şıhlar Mah. | 2 | 547 | %81,9 | CHP | %43,0 |