%50,6
CHP birinci
28.482 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kula ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %50,6 ile birinci; 28.482 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 34.898 · Oy kullanan 31.052 (katılım %89,0) · Geçerli 28.482 · Geçersiz 2.570
Kula Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 14.402 | %50,6 |
| MHP | 11.932 | %41,9 |
| İYİ | 684 | %2,4 |
| YRP | 333 | %1,2 |
| BBP | 253 | %0,9 |
| ZAFER | 229 | %0,8 |
| DP | 155 | %0,5 |
| MİLLET | 131 | %0,5 |
| SAADET | 115 | %0,4 |
| BTP | 93 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 57 | %0,2 |
| TİP | 53 | %0,2 |
| TKP | 45 | %0,2 |
Seçilenler
- Kubilay Çetin Bozer · CHP · listede 1. sıra
- Mahmut Çalık · CHP · listede 1. sıra
- Semra Gündüz · CHP · listede 2. sıra
- Tevfik Akçay · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hilal Çetintaş · CHP · listede 2. sıra
- Hikmet Saruhanoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Murat Kaynak · CHP · listede 3. sıra
- Adnan Sarı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Yusuf Üzel · CHP · listede 4. sıra
- Mutlu Keskin · CHP · listede 5. sıra
- Yavuz Piştav · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Adem Akar · CHP · listede 6. sıra
- Nejat Gülmez · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Mustafa Gökay · CHP · listede 7. sıra
- Alim Ulusoy · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kula mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 4 Eylül Mah. | 27 | 8.568 | %80,7 | CHP | %49,5 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 105 | %97,1 | MHP | %54,6 |
| Akgün Mah. | 7 | 1.838 | %88,0 | MHP | %49,6 |
| Aktaş Mah. | 2 | 153 | %95,4 | CHP | %56,5 |
| Ayazören Mah. | 1 | 356 | %96,6 | MHP | %82,0 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 118 | %94,9 | MHP | %58,9 |
| Balıbey Mah. | 1 | 217 | %93,6 | CHP | %52,4 |
| Battalmustafa Mah. | 1 | 147 | %96,6 | CHP | %69,4 |
| Bayramşah Mah. | 1 | 141 | %92,2 | MHP | %44,8 |
| Başıbüyük Mah. | 2 | 462 | %94,4 | CHP | %54,9 |
| Bebekli Mah. | 3 | 752 | %90,7 | CHP | %53,3 |
| Bey Mah. | 8 | 2.187 | %89,2 | CHP | %49,7 |
| Börtlüce Mah. | 1 | 156 | %100,0 | MHP | %56,3 |
| Camii Cedit Mah. | 2 | 644 | %88,2 | CHP | %49,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 302 | %95,0 | MHP | %53,4 |
| Emre Mah. | 1 | 164 | %97,0 | MHP | %63,2 |
| Encekler Mah. | 1 | 335 | %95,5 | CHP | %96,8 |
| Erenbağı Mah. | 1 | 90 | %102,2 | CHP | %43,9 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 301 | %95,7 | CHP | %58,0 |
| Esenyazı Mah. | 2 | 495 | %96,4 | CHP | %59,2 |
| Evciler Mah. | 1 | 177 | %93,8 | CHP | %50,7 |
| Gökdere Mah. | 1 | 112 | %95,5 | MHP | %60,9 |
| Gökçeören Mah. | 6 | 1.706 | %93,5 | CHP | %59,5 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 228 | %95,2 | CHP | %53,7 |
| Güvercinlik Mah. | 2 | 305 | %96,7 | CHP | %55,6 |
| Hacıtufan Mah. | 1 | 225 | %94,7 | MHP | %71,3 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 138 | %101,5 | MHP | %52,8 |
| Hayalli Mah. | 1 | 113 | %97,4 | MHP | %66,3 |
| Kalınharman Mah. | 1 | 146 | %95,9 | CHP | %84,3 |
| Karaoba Mah. | 1 | 20 | %125,0 | MHP | %57,1 |
| Kavacık Mah. | 2 | 388 | %94,1 | MHP | %65,1 |
| Kenger Mah. | 1 | 135 | %95,6 | CHP | %86,8 |
| Kızılkaya Mah. | 2 | 543 | %91,5 | MHP | %47,1 |
| Konurca Mah. | 2 | 211 | %98,6 | MHP | %61,4 |
| Körez Mah. | 3 | 529 | %94,7 | CHP | %60,3 |
| Narıncalıpıtrak Mah. | 3 | 711 | %94,9 | MHP | %49,8 |
| Narıncalısüleyman Mah. | 1 | 169 | %97,6 | CHP | %52,7 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 217 | %95,4 | CHP | %63,9 |
| Papuçlu Mah. | 1 | 198 | %97,5 | CHP | %52,6 |
| Sandal Mah. | 3 | 896 | %95,0 | CHP | %71,8 |
| Saraçlar Mah. | 1 | 342 | %94,2 | CHP | %80,4 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 252 | %96,8 | MHP | %68,3 |
| Seyitali Mah. | 9 | 2.866 | %82,7 | CHP | %48,6 |
| Söğütdere Mah. | 1 | 99 | %100,0 | MHP | %51,4 |
| Tatlıçeşme Mah. | 1 | 114 | %98,3 | CHP | %54,6 |
| Topuzdamları Mah. | 1 | 218 | %99,5 | MHP | %63,7 |
| Yağbastı Mah. | 1 | 50 | %112,0 | CHP | %45,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 86 | %98,8 | CHP | %48,8 |
| Yeşilyayla Mah. | 2 | 210 | %95,2 | MHP | %63,3 |
| Yurtbaşı Mah. | 1 | 221 | %97,3 | MHP | %62,0 |
| Zaferiye Mah. | 12 | 3.530 | %86,6 | CHP | %51,9 |
| Çarıkballı Mah. | 3 | 864 | %96,1 | CHP | %65,9 |
| Çarıkmahmutlu Mah. | 1 | 127 | %103,2 | MHP | %65,8 |
| Çiftçiibrahim Mah. | 1 | 164 | %95,7 | MHP | %47,5 |
| İbrahimağa Mah. | 1 | 130 | %97,7 | CHP | %71,3 |
| İncesu Mah. | 1 | 151 | %98,0 | CHP | %48,2 |
| Şehitlioğlu Mah. | 3 | 368 | %99,2 | CHP | %50,2 |
| Şeremet Mah. | 1 | 203 | %95,1 | CHP | %51,1 |
| Şeritli Mah. | 1 | 149 | %100,0 | CHP | %51,1 |
| Şıhlı Mah. | 1 | 56 | %98,2 | MHP | %51,3 |