%51,8
CHP birinci
65.319 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaşehir ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %51,8 ile birinci; 65.319 geçerli oy, katılım %87,9.
Kayıtlı seçmen 79.334 · Oy kullanan 69.709 (katılım %87,9) · Geçerli 65.319 · Geçersiz 4.390
Alaşehir Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 33.808 | %51,8 |
| MHP | 26.426 | %40,5 |
| YRP | 1.289 | %2,0 |
| İYİ | 988 | %1,5 |
| DP | 727 | %1,1 |
| ZAFER | 547 | %0,8 |
| TİP | 372 | %0,6 |
| SAADET | 293 | %0,5 |
| MİLLET | 175 | %0,3 |
| YTP | 161 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 136 | %0,2 |
| ANAP | 134 | %0,2 |
| BTP | 119 | %0,2 |
| TKP | 76 | %0,1 |
| SOL | 68 | %0,1 |
Seçilenler
- İbrahim Uslu · CHP · listede 1. sıra
- Muammer İbişoğlu · CHP · listede 1. sıra
- Ferhat Şen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Neşe Zengin · CHP · listede 2. sıra
- Adem Demir · CHP · listede 3. sıra
- Halil Koç · CHP · listede 2. sıra
- Çağrı Oğuzalp Coşkun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Doğan · CHP · listede 3. sıra
- Mehmet Hanifi Aydın · CHP · listede 4. sıra
- Mehmet Yılmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Atıf Erdem · CHP · listede 5. sıra
- Fehmi Key · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Salih Doğrul · CHP · listede 6. sıra
- Gökhan Gezgin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Emir Engin · CHP · listede 7. sıra
- Aynur Dağ · CHP · listede 8. sıra
- İsrafil Tavukcu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Erdil Dağdelen · CHP · listede 9. sıra
- Onur Baran · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Ayşe Musal · CHP · listede 10. sıra
- Şemsettin Dobur · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Mahmut Horasan · CHP · listede 11. sıra
- Ceyhan Kaya · CHP · listede 12. sıra
- Mehmet Erdal · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Hasan Çopur · CHP · listede 13. sıra
- Azad Kırmızıtaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Metin Yaşar · CHP · listede 14. sıra
- Bahattin Öztürk · CHP · listede 15. sıra
- Kenan Karagöz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Okan Kökten · CHP · listede 16. sıra
- Ayşe Kınık · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaşehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkeçili Mah. | 2 | 483 | %93,6 | CHP | %54,2 |
| Alhan Mah. | 2 | 366 | %97,0 | CHP | %52,7 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 263 | %94,3 | CHP | %79,8 |
| Azıtepe Mah. | 1 | 319 | %98,8 | MHP | %51,9 |
| Badınca Mah. | 1 | 328 | %94,2 | CHP | %55,8 |
| Bahadır Mah. | 2 | 551 | %97,8 | MHP | %62,6 |
| Bahçedere Mah. | 1 | 56 | %96,4 | MHP | %50,9 |
| Bahçeliköy Mah. | 1 | 148 | %99,3 | CHP | %52,3 |
| Baklacı Mah. | 3 | 851 | %91,7 | CHP | %53,7 |
| Barış Mah. | 5 | 1.477 | %85,9 | CHP | %66,8 |
| Belenyaka Mah. | 2 | 496 | %86,5 | CHP | %41,9 |
| Beşeylül Mah. | 12 | 3.861 | %80,3 | CHP | %55,2 |
| Caberburhan Mah. | 2 | 465 | %94,2 | CHP | %79,4 |
| Caberfakılı Mah. | 2 | 445 | %93,5 | MHP | %52,2 |
| Caberkonaklı Mah. | 1 | 238 | %96,6 | CHP | %64,2 |
| Dağarlar Mah. | 2 | 475 | %85,1 | CHP | %54,2 |
| Dağhacıyusuf Mah. | 4 | 1.221 | %92,6 | MHP | %46,4 |
| Delemenler Mah. | 7 | 1.578 | %93,0 | CHP | %50,0 |
| Erenköy Mah. | 1 | 159 | %93,1 | MHP | %52,1 |
| Esen Tepe Mah. | 3 | 848 | %84,3 | CHP | %47,3 |
| Evrenli Mah. | 1 | 238 | %83,2 | CHP | %45,7 |
| Fatih Mah. | 9 | 2.914 | %82,9 | CHP | %53,9 |
| Göbekli Mah. | 1 | 302 | %94,4 | CHP | %53,4 |
| Gülenyaka Mah. | 1 | 137 | %102,2 | CHP | %68,1 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 334 | %96,7 | MHP | %55,0 |
| Gümüşçay Mah. | 2 | 613 | %97,1 | CHP | %49,9 |
| Gürsu Mah. | 1 | 79 | %97,5 | MHP | %85,1 |
| Girelli Mah. | 3 | 998 | %95,0 | MHP | %55,8 |
| Hacıaliler Mah. | 2 | 398 | %94,7 | CHP | %52,9 |
| Hacıbey Mah. | 10 | 3.210 | %86,9 | CHP | %48,7 |
| Horzumalayaka Mah. | 1 | 237 | %92,8 | MHP | %53,1 |
| Horzumembelli Mah. | 1 | 114 | %94,7 | MHP | %51,7 |
| Horzumkeserler Mah. | 3 | 491 | %96,7 | MHP | %59,0 |
| Horzumsazdere Mah. | 1 | 123 | %95,9 | CHP | %61,9 |
| Ilgın Mah. | 1 | 229 | %95,6 | CHP | %48,5 |
| Ilıca Mah. | 2 | 551 | %72,4 | CHP | %71,7 |
| Işıklar Mah. | 2 | 525 | %88,8 | MHP | %47,8 |
| Karacalar Mah. | 1 | 120 | %100,0 | CHP | %67,5 |
| Karadağ Mah. | 1 | 178 | %98,3 | MHP | %55,9 |
| Kasaplı Mah. | 2 | 509 | %90,4 | MHP | %49,9 |
| Kavaklıdere Mah. | 12 | 3.485 | %86,2 | CHP | %49,8 |
| Kemaliye Mah. | 4 | 1.116 | %90,7 | CHP | %57,8 |
| Kestanederesi Mah. | 1 | 76 | %104,0 | MHP | %55,3 |
| Kozluca Mah. | 2 | 409 | %98,5 | MHP | %60,7 |
| Kurtuluş Mah. | 14 | 4.668 | %83,2 | CHP | %54,5 |
| Kurudere Mah. | 1 | 170 | %98,8 | CHP | %60,7 |
| Killik Mah. | 6 | 1.806 | %91,3 | MHP | %50,7 |
| Matarlı Mah. | 1 | 70 | %100,0 | CHP | %50,0 |
| Menderes Mah. | 4 | 1.384 | %83,6 | CHP | %48,1 |
| Narlıdere Mah. | 2 | 373 | %95,4 | MHP | %56,1 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 478 | %99,6 | CHP | %66,2 |
| Piyadeler Mah. | 4 | 1.145 | %93,1 | MHP | %49,5 |
| Sakarya Mah. | 8 | 2.639 | %84,6 | CHP | %57,5 |
| Sarıpınar Mah. | 2 | 588 | %93,7 | CHP | %55,8 |
| Sarısu Mah. | 7 | 2.331 | %86,6 | CHP | %55,6 |
| Selce Mah. | 1 | 193 | %96,9 | CHP | %51,8 |
| Serinköy Mah. | 1 | 85 | %102,4 | CHP | %67,5 |
| Serinyayla Mah. | 2 | 582 | %98,8 | MHP | %48,6 |
| Sobran Mah. | 2 | 481 | %94,8 | MHP | %72,3 |
| Soğanlı Mah. | 2 | 365 | %96,7 | MHP | %47,4 |
| Soğuksu Mah. | 7 | 2.449 | %84,0 | CHP | %57,0 |
| Soğukyurt Mah. | 1 | 192 | %100,0 | MHP | %56,3 |
| Subaşı Mah. | 2 | 685 | %95,0 | CHP | %51,9 |
| Tepeköy Mah. | 5 | 1.543 | %93,8 | MHP | %55,1 |
| Toygar Mah. | 2 | 360 | %95,8 | CHP | %55,6 |
| Türkmen Mah. | 1 | 154 | %100,0 | CHP | %61,0 |
| Uluderbent Mah. | 7 | 2.113 | %87,1 | CHP | %55,2 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.669 | %84,7 | CHP | %51,5 |
| Yenice Mah. | 8 | 2.542 | %81,6 | CHP | %61,0 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 383 | %82,8 | CHP | %66,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 9 | 2.852 | %92,5 | CHP | %60,2 |
| Yuvacalı Mah. | 1 | 96 | %99,0 | MHP | %69,6 |
| Çakırcaali Mah. | 1 | 339 | %94,4 | CHP | %49,3 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 116 | %100,0 | CHP | %52,3 |
| Çarıkbozdağ Mah. | 1 | 310 | %96,5 | MHP | %55,3 |
| Çarıkkaralar Mah. | 1 | 116 | %93,1 | MHP | %64,7 |
| Çarıktekke Mah. | 1 | 124 | %98,4 | MHP | %80,0 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 317 | %92,7 | MHP | %50,4 |
| Çeşneli Mah. | 2 | 386 | %99,2 | CHP | %64,3 |
| Örencik Mah. | 3 | 503 | %96,8 | MHP | %51,7 |
| Örnekköy Mah. | 1 | 212 | %93,4 | CHP | %72,5 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 201 | %94,0 | CHP | %47,7 |
| İsmailbey Mah. | 1 | 162 | %96,9 | MHP | %66,2 |
| İsmetiye Mah. | 1 | 193 | %90,2 | MHP | %55,1 |
| İstasyon Mah. | 22 | 7.496 | %82,3 | CHP | %54,6 |
| Şahyar Mah. | 2 | 509 | %94,1 | CHP | %59,7 |
| Şeyh Sinan Mah. | 6 | 1.940 | %85,3 | CHP | %51,5 |