%54,4
AK PARTİ birinci
8.994 geçerli oy · katılım %77,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pütürge ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %54,4 ile birinci; 8994 geçerli oy, katılım %77,8.
Kayıtlı seçmen 12.300 · Oy kullanan 9.567 (katılım %77,8) · Geçerli 8.994 · Geçersiz 573
Pütürge Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.889 | %54,4 |
| YRP | 3.559 | %39,6 |
| DEM | 145 | %1,6 |
| SAADET | 103 | %1,2 |
| İYİ | 91 | %1,0 |
| BBP | 81 | %0,9 |
| BTP | 51 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 34 | %0,4 |
| TİP | 23 | %0,3 |
| TKP | 18 | %0,2 |
Seçilenler
- Ekrem Karakuş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Avşar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Timurtaş · YRP · listede 1. sıra
- İzzet Çelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ramazan Timurtaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Abuzer Korkut · YRP · listede 2. sıra
- Sait Murat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Yalçın Aksu · YRP · listede 3. sıra
- Mustafa Fidan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Bayram Karaaslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Abbas Besli · YRP · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pütürge mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktarla Mah. | 1 | 240 | %72,1 | AKP | %59,6 |
| Alihan Mah. | 1 | 145 | %79,3 | AKP | %51,8 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 130 | %62,3 | AKP | %73,0 |
| Arınlı Mah. | 1 | 91 | %102,2 | AKP | %96,6 |
| Arıtoprak Mah. | 1 | 153 | %81,7 | AKP | %69,4 |
| Arslankent Mah. | 1 | 102 | %45,1 | AKP | %88,9 |
| Ağalar Mah. | 2 | 523 | %76,1 | AKP | %50,3 |
| Bakımlı Mah. | 1 | 304 | %83,6 | YRP | %54,6 |
| Balpınarı Mah. | 1 | 93 | %87,1 | AKP | %64,6 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 72 | %40,3 | YRP | %57,1 |
| Başmezra Mah. | 1 | 110 | %90,0 | AKP | %75,3 |
| Belenköy Mah. | 2 | 48 | %50,0 | AKP | %55,0 |
| Bölükkaya Mah. | 1 | 189 | %66,1 | YRP | %38,5 |
| Bölünmez Mah. | 1 | 128 | %71,9 | YRP | %62,1 |
| Büyüköz Mah. | 1 | 132 | %80,3 | AKP | %64,4 |
| Deredüzü Mah. | 1 | 69 | %52,2 | AKP | %77,1 |
| Erdemler Mah. | 1 | 23 | %100,0 | YRP | %65,0 |
| Ersele Mah. | 1 | 153 | %79,7 | YRP | %47,4 |
| Esencik Mah. | 1 | 175 | %45,1 | AKP | %70,1 |
| Esenlik Mah. | 1 | 32 | %62,5 | AKP | %94,7 |
| Gertan Mah. | 1 | 130 | %70,8 | AKP | %94,5 |
| Gözlüce Mah. | 1 | 131 | %72,5 | AKP | %61,8 |
| Gündeğer Mah. | 1 | 142 | %88,7 | DEM | %35,3 |
| Gündüz Mah. | 1 | 57 | %56,1 | YRP | %55,6 |
| Hatip Mah. | 1 | 104 | %86,5 | AKP | %56,8 |
| Karakaya Mah. | 1 | 55 | %100,0 | YRP | %68,1 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 137 | %78,8 | YRP | %35,1 |
| Kavaklıdere Mah. | 1 | 139 | %60,4 | YRP | %65,4 |
| Kayadere Mah. | 1 | 66 | %62,1 | AKP | %82,9 |
| Korucak Mah. | 1 | 133 | %69,9 | AKP | %68,2 |
| Kozluk Mah. | 1 | 108 | %79,6 | AKP | %82,9 |
| Koçköy Mah. | 1 | 22 | %90,9 | YRP | %52,9 |
| Köklükaya Mah. | 1 | 150 | %50,7 | AKP | %71,8 |
| Körme Mah. | 1 | 122 | %84,4 | AKP | %63,1 |
| Köylü Mah. | 1 | 304 | %77,3 | AKP | %53,8 |
| Meşedibi Mah. | 1 | 74 | %83,8 | AKP | %63,9 |
| Nohutlu Mah. | 6 | 1.198 | %90,4 | AKP | %56,7 |
| Ormaniçi Mah. | 2 | 232 | %81,0 | YRP | %48,6 |
| Pazarcık Mah. | 3 | 413 | %80,9 | YRP | %48,4 |
| Poskıran Mah. | 2 | 393 | %80,7 | AKP | %56,1 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %68,3 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 80 | %71,3 | YRP | %63,0 |
| Tatlıcak Mah. | 1 | 84 | %66,7 | YRP | %53,6 |
| Taşbaşı Mah. | 3 | 937 | %71,2 | YRP | %50,7 |
| Taşmış Mah. | 3 | 427 | %79,4 | AKP | %54,3 |
| Taştepe Mah. | 1 | 91 | %79,1 | AKP | %55,1 |
| Tekederesi Mah. | 1 | 129 | %91,5 | AKP | %72,6 |
| Teluşağı Mah. | 1 | 119 | %80,7 | AKP | %58,7 |
| Tepehan Mah. | 6 | 622 | %69,1 | AKP | %66,1 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 102 | %75,5 | AKP | %66,7 |
| Uzunkoru Mah. | 1 | 67 | %70,2 | AKP | %95,7 |
| Uzuntaş Mah. | 3 | 275 | %64,7 | AKP | %57,0 |
| Yamaç Mah. | 1 | 117 | %87,2 | YRP | %62,0 |
| Yandere Mah. | 1 | 151 | %84,8 | AKP | %55,7 |
| Yazıca Mah. | 2 | 316 | %86,4 | AKP | %55,5 |
| Yediyol Mah. | 1 | 49 | %69,4 | AKP | %81,3 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 92 | %90,2 | AKP | %48,7 |
| Çamlıdere Mah. | 1 | 51 | %103,9 | AKP | %96,1 |
| Çayköy Mah. | 1 | 137 | %83,9 | AKP | %52,2 |
| Çengelli Mah. | 1 | 118 | %89,8 | YRP | %55,7 |
| Çığırlı Mah. | 1 | 140 | %91,4 | AKP | %67,2 |
| Çukuroymağı Mah. | 1 | 18 | %72,2 | AKP | %72,7 |
| Örencik Mah. | 1 | 139 | %66,9 | AKP | %72,8 |
| Örmeli Mah. | 2 | 509 | %92,3 | YRP | %51,9 |
| Örnekköy Mah. | 1 | 64 | %60,9 | YRP | %78,4 |
| Üçyaka Mah. | 1 | 92 | %91,3 | AKP | %71,6 |
| Şükan Mah. | 2 | 182 | %76,9 | AKP | %66,9 |
| Şiro Taraksu Mah. | 1 | 100 | %62,0 | AKP | %49,1 |