%56,5
AK PARTİ birinci
15.743 geçerli oy · katılım %81,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Darende ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %56,5 ile birinci; 15.743 geçerli oy, katılım %81,2.
Kayıtlı seçmen 20.433 · Oy kullanan 16.600 (katılım %81,2) · Geçerli 15.743 · Geçersiz 857
Seçilenler
- Gazi Karakaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Memet Kılıçer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Duran Kubat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Yunus Emre Karaman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Lütfu Gültekin · YRP · listede 1. sıra
- Muharrem Apan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Budak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Bekir Kalaycık · YRP · listede 2. sıra
- Yakup Parlak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Mehmet Yiğit · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Murat Boyraz · YRP · listede 3. sıra
- Ayhan Tokgöz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Hasan Sezer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Hasan Gazi Bişkin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Haşim Özkan · YRP · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Darende mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaba Mah. | 1 | 68 | %61,8 | AKP | %80,0 |
| Akova Mah. | 1 | 235 | %79,2 | AKP | %61,8 |
| Akçatoprak Mah. | 1 | 128 | %91,4 | AKP | %64,2 |
| Ayvalı Mah. | 6 | 1.476 | %81,0 | AKP | %56,7 |
| Ağılbaşı Mah. | 2 | 371 | %86,0 | AKP | %32,1 |
| Ağılyazı Mah. | 1 | 220 | %90,9 | AKP | %74,7 |
| Balaban Mah. | 4 | 1.211 | %82,6 | AKP | %67,7 |
| Barındır Mah. | 1 | 196 | %80,6 | AKP | %78,1 |
| Baytarbağı Mah. | 1 | 38 | %94,7 | YRP | %34,3 |
| Başkaya Mah. | 1 | 114 | %71,9 | AKP | %73,5 |
| Beybağı Mah. | 1 | 213 | %92,5 | AKP | %40,4 |
| Gaziköy Mah. | 1 | 79 | %81,0 | AKP | %52,5 |
| Gökyar Mah. | 1 | 236 | %84,8 | AKP | %38,6 |
| Gökçeören Mah. | 1 | 119 | %90,8 | AKP | %66,7 |
| Göllüce Mah. | 1 | 67 | %104,5 | AKP | %62,5 |
| Güdül Mah. | 1 | 55 | %83,6 | AKP | %61,4 |
| Günerli Mah. | 1 | 146 | %80,8 | AKP | %80,9 |
| Günpınar Mah. | 1 | 276 | %80,8 | AKP | %51,4 |
| Hacıderviş Mah. | 3 | 939 | %77,2 | AKP | %52,7 |
| Hacılar Sıragöz Mah. | 1 | 105 | %94,3 | AKP | %39,1 |
| Hacılar Şeyhli Mah. | 1 | 91 | %101,1 | AKP | %52,2 |
| Hacolar Mah. | 1 | 26 | %76,9 | AKP | %88,9 |
| Heyiketeği Mah. | 8 | 2.592 | %73,6 | AKP | %49,2 |
| Hisarcık Mah. | 1 | 154 | %80,5 | AKP | %62,4 |
| Hisarkale Mah. | 1 | 226 | %91,2 | AKP | %77,7 |
| Ilıca Mah. | 3 | 585 | %83,8 | AKP | %85,6 |
| Irmaklı Mah. | 2 | 446 | %84,3 | AKP | %50,1 |
| Kaldırım Mah. | 1 | 195 | %80,0 | AKP | %54,6 |
| Karabacak Mah. | 1 | 161 | %52,8 | AKP | %75,0 |
| Karabayır Mah. | 2 | 411 | %94,2 | AKP | %85,8 |
| Karaoğuz Mah. | 1 | 167 | %80,2 | AKP | %67,2 |
| Kavak Mah. | 1 | 15 | %120,0 | AKP | %94,1 |
| Kaynak Mah. | 1 | 60 | %86,7 | AKP | %72,0 |
| Kerimli Mah. | 1 | 60 | %96,7 | YRP | %40,7 |
| Kılıçbağı Mah. | 1 | 150 | %88,7 | AKP | %52,7 |
| Kurudere Mah. | 1 | 49 | %77,6 | AKP | %78,4 |
| Kuzpınar Mah. | 1 | 23 | %56,5 | AKP | %92,3 |
| Kölükler Mah. | 1 | 135 | %83,7 | AKP | %72,6 |
| Medişeyh Mah. | 1 | 107 | %72,9 | AKP | %44,6 |
| Mehmet Paşa Mah. | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %50,0 |
| Mollauşağı Mah. | 1 | 79 | %83,5 | AKP | %74,6 |
| Nadir Mah. | 1 | 187 | %85,0 | AKP | %56,1 |
| Nurkuyusu Mah. | 1 | 157 | %83,4 | AKP | %49,6 |
| Ozan Mah. | 1 | 179 | %90,5 | AKP | %75,2 |
| Palanga Mah. | 1 | 93 | %68,8 | AKP | %80,3 |
| Sakarya Mah. | 1 | 155 | %84,5 | AKP | %81,5 |
| Sandıkkaya Mah. | 1 | 258 | %79,1 | AKP | %43,9 |
| Sayfiye Mah. | 1 | 103 | %88,4 | AKP | %52,4 |
| Sungur Mah. | 2 | 673 | %74,4 | AKP | %49,6 |
| Ulupınar Mah. | 4 | 1.120 | %82,1 | AKP | %57,9 |
| Uzunhasan Mah. | 1 | 86 | %100,0 | AKP | %49,4 |
| Yarımca Mah. | 1 | 23 | %87,0 | İYİ | %85,0 |
| Yavuzlar Mah. | 2 | 442 | %86,0 | AKP | %82,0 |
| Yazıköy Mah. | 2 | 375 | %89,1 | AKP | %60,4 |
| Yenice Mah. | 3 | 877 | %83,7 | YRP | %66,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 303 | %83,2 | YRP | %42,2 |
| Yenipınar Mah. | 1 | 176 | %84,1 | AKP | %58,7 |
| Yeşiltaş Mah. | 1 | 350 | %85,1 | AKP | %44,4 |
| Yukarıulupınar Mah. | 1 | 316 | %75,3 | AKP | %71,4 |
| Zaviye Mah. | 4 | 1.064 | %73,9 | AKP | %53,1 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %62,4 |
| Çınar Mah. | 1 | 226 | %85,8 | AKP | %38,4 |
| Çukurkaya Mah. | 1 | 137 | %87,6 | AKP | %65,8 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 65 | %46,2 | AKP | %60,7 |
| İbrahimpaşa Mah. | 2 | 550 | %85,1 | AKP | %46,5 |
| Şendere Mah. | 1 | 91 | %71,4 | YRP | %38,5 |
| Şuğul Mah. | 1 | 200 | %81,5 | AKP | %49,4 |