Yahyalı · Belediye meclisi üyeliği
%46,2
AK PARTİ birinci
22.089 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yahyalı ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,2 ile birinci; 22.089 geçerli oy, katılım %85,6.
Yahyalı
Kayıtlı seçmen 27.445 · Oy kullanan 23.484 (katılım %85,6) · Geçerli 22.089 · Geçersiz 1.395
Seçilenler
- Menderes Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sami Üstündağ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Seyit Ahmet Bircan · YRP · listede 1. sıra
- Vahdettin Marangoz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Abdulkadir Göksün · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Sarıboğa · YRP · listede 2. sıra
- Buğra Onur Aydın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Esat Erbil Türkmen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Doğan Çetinkaya · YRP · listede 3. sıra
- Ferhat Akcan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Abdullah Gündoğan · YRP · listede 4. sıra
- Yahya İlçin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- İsmail Baş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Yunus Sakızlı · YRP · listede 5. sıra
- Yusuf Postallı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 8 | 2.545 | %84,1 | YRP | %42,1 |
| 75.Yıl Mah. | 3 | 933 | %86,0 | AKP | %43,0 |
| Avlağa Mah. | 1 | 244 | %98,4 | YRP | %51,1 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 198 | %75,8 | AKP | %40,2 |
| Balcıçakırı Mah. | 2 | 542 | %91,1 | AKP | %57,9 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 92 | %91,3 | AKP | %58,4 |
| Büyükçakır Mah. | 3 | 967 | %78,4 | YRP | %45,6 |
| Camikebir Mah. | 1 | 266 | %83,8 | AKP | %51,9 |
| Delialiuşağı Mah. | 2 | 515 | %95,9 | AKP | %48,1 |
| Denizovası Mah. | 1 | 36 | %102,8 | AKP | %45,7 |
| Derebağ Mah. | 4 | 1.104 | %83,0 | AKP | %62,6 |
| Dikme Mah. | 1 | 228 | %79,0 | AKP | %59,2 |
| Fetullah Mah. | 2 | 594 | %85,4 | AKP | %40,8 |
| Fevziçakmak Mah. | 1 | 176 | %99,4 | AKP | %41,5 |
| Gazibeyli Mah. | 7 | 2.420 | %82,6 | AKP | %41,0 |
| Kapuzbaşı Mah. | 2 | 448 | %79,7 | AKP | %52,9 |
| Karaköy Mah. | 3 | 748 | %93,6 | AKP | %61,0 |
| Kavacık Mah. | 2 | 606 | %88,8 | AKP | %50,6 |
| Kocahacılı Mah. | 2 | 493 | %89,3 | AKP | %46,5 |
| Kopçu Mah. | 2 | 419 | %89,5 | AKP | %47,3 |
| Kuzoluk Mah. | 1 | 57 | %84,2 | AKP | %40,4 |
| Kirazlı Mah. | 2 | 647 | %83,9 | YRP | %65,1 |
| Madazı Mah. | 1 | 212 | %91,5 | AKP | %41,6 |
| Mustafabeyli Mah. | 2 | 429 | %90,7 | AKP | %48,1 |
| Sazak Mah. | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %37,5 |
| Senirköy Mah. | 2 | 404 | %92,8 | YRP | %43,6 |
| Seydili Mah. | 11 | 3.660 | %78,2 | AKP | %41,5 |
| Süleymanfakılı Mah. | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %69,5 |
| Taşhan Mah. | 2 | 439 | %89,5 | YRP | %40,9 |
| Ulupınar Mah. | 2 | 456 | %84,7 | AKP | %57,4 |
| Yenice Mah. | 5 | 1.633 | %84,9 | AKP | %41,1 |
| Yerköy Mah. | 2 | 556 | %94,8 | AKP | %65,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 315 | %96,2 | AKP | %78,8 |
| Yuları Mah. | 1 | 268 | %95,2 | AKP | %51,3 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 303 | %93,7 | AKP | %64,2 |
| Çavdaruşağı Mah. | 1 | 229 | %89,5 | AKP | %74,3 |
| Çubukharmanı Mah. | 1 | 260 | %83,5 | AKP | %53,6 |
| Çubuklu Mah. | 3 | 789 | %90,8 | YRP | %46,5 |
| Çiğilli Mah. | 5 | 1.706 | %84,5 | AKP | %45,6 |
| İlyaslı Mah. | 2 | 534 | %92,0 | AKP | %53,2 |
| İsmet Mah. | 3 | 792 | %86,2 | AKP | %37,9 |