%43,2
CHP birinci
7.773 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarız ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %43,2 ile birinci; 7773 geçerli oy, katılım %86,2.
Kayıtlı seçmen 9.448 · Oy kullanan 8.147 (katılım %86,2) · Geçerli 7.773 · Geçersiz 374
Sarız Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 3.358 | %43,2 |
| MHP | 3.018 | %38,8 |
| YRP | 974 | %12,5 |
| BBP | 190 | %2,4 |
| HÜDA PAR | 64 | %0,8 |
| SAADET | 61 | %0,8 |
| ZAFER | 51 | %0,7 |
| EMEP | 22 | %0,3 |
| TKP | 12 | %0,2 |
| BTP | 12 | %0,2 |
| TİP | 11 | %0,1 |
Seçilenler
- Fedai Durgun · CHP · listede 1. sıra
- Senem Ağca · CHP · listede 1. sıra
- Cesur Abdullah Kınık · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Celalettin Durdu · CHP · listede 2. sıra
- Ali Uğur Canpolat · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Gün · CHP · listede 3. sıra
- Hacı Ali Ekinci · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Okan Azgın · CHP · listede 4. sıra
- Erdoğan Esen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Gökay Yıldız · CHP · listede 5. sıra
- Hüseyin Bostan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarız mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 25 | %84,0 | CHP | %40,0 |
| Altısöğüt Mah. | 1 | 97 | %90,7 | CHP | %61,0 |
| Avşarobası Mah. | 1 | 175 | %94,3 | YRP | %53,2 |
| Ayranlık Mah. | 1 | 214 | %93,0 | MHP | %44,8 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 604 | %80,3 | CHP | %48,2 |
| Büyük Söbeçimen Mah. | 1 | 260 | %78,9 | MHP | %45,2 |
| Büyük Örtülü Mah. | 1 | 126 | %84,1 | CHP | %86,1 |
| Dallıkavak Mah. | 1 | 240 | %84,6 | CHP | %78,7 |
| Damızlık Mah. | 2 | 401 | %86,5 | MHP | %64,5 |
| Darıdere Mah. | 1 | 98 | %86,7 | CHP | %95,3 |
| Dayoluk Mah. | 1 | 119 | %81,5 | MHP | %59,8 |
| Değirmentaş Mah. | 1 | 65 | %90,8 | MHP | %49,2 |
| Fettahdere Mah. | 1 | 178 | %95,5 | MHP | %65,9 |
| Gümüşali Mah. | 1 | 119 | %87,4 | CHP | %80,2 |
| Günesen Mah. | 2 | 422 | %77,3 | CHP | %50,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 229 | %90,4 | MHP | %64,0 |
| Karayurt Mah. | 1 | 174 | %96,6 | MHP | %51,6 |
| Kemer Mah. | 1 | 249 | %89,2 | MHP | %47,7 |
| Kırkısrak Mah. | 2 | 414 | %71,0 | CHP | %89,7 |
| Kıskaçlı Mah. | 1 | 95 | %93,7 | MHP | %60,7 |
| Kızılpınar Mah. | 1 | 198 | %89,9 | MHP | %42,6 |
| Kurdini Mah. | 1 | 60 | %101,7 | MHP | %61,0 |
| Kurudere Mah. | 1 | 63 | %90,5 | CHP | %48,1 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 328 | %86,0 | MHP | %47,9 |
| Küçük Kabaktepe Mah. | 1 | 38 | %55,3 | CHP | %57,9 |
| Küçük Söbeçimen Mah. | 1 | 46 | %82,6 | CHP | %94,7 |
| Küçük Örtülü Mah. | 1 | 48 | %97,9 | CHP | %89,1 |
| Mollahüseyinler Mah. | 1 | 294 | %98,0 | MHP | %46,9 |
| Oğlakkaya Mah. | 1 | 108 | %81,5 | MHP | %60,0 |
| Sancakağıl Mah. | 1 | 129 | %90,7 | CHP | %85,2 |
| Tavla Mah. | 1 | 297 | %62,0 | CHP | %96,1 |
| Tekneli Mah. | 2 | 458 | %96,9 | MHP | %50,7 |
| Yaylacı Mah. | 1 | 356 | %91,3 | MHP | %49,0 |
| Yedioluk Mah. | 1 | 144 | %96,5 | CHP | %37,4 |
| Yeni Mah. | 2 | 531 | %86,8 | CHP | %48,5 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 479 | %85,6 | MHP | %47,0 |
| Çatalpınar Mah. | 1 | 245 | %91,4 | MHP | %52,3 |
| Çavdar Mah. | 1 | 190 | %85,3 | MHP | %43,0 |
| Çağşak Mah. | 1 | 195 | %64,1 | CHP | %93,3 |
| Çörekdere Mah. | 1 | 353 | %87,8 | CHP | %43,3 |
| Ördekli Mah. | 1 | 71 | %94,4 | CHP | %90,8 |
| İmirzaağa Mah. | 1 | 108 | %103,7 | MHP | %61,3 |
| İncedere Mah. | 1 | 303 | %90,8 | MHP | %48,3 |
| İncemağara Mah. | 1 | 102 | %90,2 | HÜDA PAR | %62,1 |