%44,7
CHP birinci
6.325 geçerli oy · katılım %84,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ermenek ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %44,7 ile birinci; 6325 geçerli oy, katılım %84,0.
Kayıtlı seçmen 8.013 · Oy kullanan 6.727 (katılım %84,0) · Geçerli 6.325 · Geçersiz 402
Seçilenler
- Hilmi Meter · CHP · listede 1. sıra
- Nuri Koruk · CHP · listede 1. sıra
- Gülşen Görgülü · CHP · listede 2. sıra
- Kaan Eşme · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmail Uslu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Özgün Emre Aydoğdu · CHP · listede 3. sıra
- Onur Şahin · CHP · listede 4. sıra
- Mehmet Kutlay Avcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Zehra İlhan · CHP · listede 5. sıra
- Fatma Işın · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Belgin Güneri · CHP · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.039 · Oy kullanan 1.921 (katılım %94,2) · Geçerli 1.799 · Geçersiz 122
Ermenek - Kazancı Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 940 | %52,3 |
| CHP | 808 | %44,9 |
| MHP | 46 | %2,6 |
| SAADET | 5 | %0,3 |
Ermenek - Kazancı: seçilenler
- Gülhan Taştekin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Necati Macit · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Topdemir · CHP · listede 1. sıra
- Niyazi Sağlam · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Süleyman Ünlü · CHP · listede 2. sıra
- Hasan Karpuz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Cansu Toptaş · CHP · listede 3. sıra
- Ali Albayrak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Tayfun Akın · CHP · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.870 · Oy kullanan 3.532 (katılım %91,3) · Geçerli 3.299 · Geçersiz 233
Ermenek - Güneyyurt Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.243 | %37,7 |
| AKP | 1.086 | %32,9 |
| CHP | 625 | %19,0 |
| İYİ | 318 | %9,6 |
| SAADET | 27 | %0,8 |
Ermenek - Güneyyurt: seçilenler
- Ali Ayvacı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mevlüt Mutlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Feriha Balcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nurettin Akan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Kolçak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Şevket Keleş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Necati Göğercin · CHP · listede 1. sıra
- Kerim Aydın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mustafa Altuntaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ermenek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akcamescit Mah. | 1 | 59 | %120,3 | CHP | %41,5 |
| Başpınar Mah. | 1 | 91 | %89,0 | CHP | %43,6 |
| Değirmenlik Mah. | 3 | 823 | %83,6 | CHP | %43,3 |
| Güllük Mah. | 2 | 451 | %83,4 | CHP | %34,8 |
| Gülpazar Mah. | 1 | 65 | %106,2 | CHP | %43,3 |
| Güneyyurt-Aralık Mah. | 2 | 503 | %91,7 | CHP | %40,6 |
| Güneyyurt-Cami Mah. | 3 | 711 | %88,2 | MHP | %36,7 |
| Güneyyurt-Habib Mah. | 2 | 547 | %91,6 | MHP | %43,4 |
| Güneyyurt-Kışlacık Mah. | 1 | 164 | %97,0 | MHP | %43,0 |
| Güneyyurt-Oda Mah. | 3 | 796 | %90,0 | MHP | %39,7 |
| Güneyyurt-Orta Mah. | 1 | 189 | %94,7 | MHP | %45,0 |
| Güneyyurt-Pınargözü Mah. | 2 | 413 | %91,5 | MHP | %46,4 |
| Güneyyurt-Yenimahalle Mah. | 2 | 547 | %93,4 | AKP | %30,6 |
| Karalar Mah. | 1 | 48 | %106,3 | AKP | %45,8 |
| Kazancı-Bucak Mah. | 1 | 76 | %94,7 | CHP | %50,7 |
| Kazancı-Gökceler Mah. | 1 | 146 | %98,0 | CHP | %49,3 |
| Kazancı-Merkez Mah. | 3 | 852 | %93,5 | AKP | %55,3 |
| Kazancı-Tepecik Mah. | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %63,3 |
| Kazancı-Türbeseki Mah. | 1 | 80 | %103,8 | CHP | %50,0 |
| Kazancı-Uluköy Mah. | 1 | 126 | %96,8 | AKP | %64,0 |
| Kazancı-Yukarı Mah. | 1 | 211 | %96,2 | CHP | %53,8 |
| Kazancı-Çatalbadem Mah. | 2 | 399 | %89,7 | CHP | %51,5 |
| Kebendibi Mah. | 1 | 65 | %103,1 | CHP | %35,6 |
| Keçipazar Mah. | 1 | 121 | %94,2 | CHP | %46,1 |
| Keşillik Mah. | 1 | 57 | %91,2 | CHP | %45,8 |
| Meydan Mah. | 5 | 1.348 | %84,1 | CHP | %47,6 |
| Orta Mah. | 1 | 235 | %85,1 | CHP | %43,1 |
| Sandıklı Mah. | 2 | 445 | %85,4 | CHP | %43,9 |
| Seyran Mah. | 8 | 2.390 | %79,4 | CHP | %44,9 |
| Susaklı Mah. | 3 | 810 | %85,3 | CHP | %46,4 |
| Taşbaşı Mah. | 2 | 637 | %83,4 | CHP | %49,9 |
| Çınarlısu Mah. | 2 | 368 | %88,6 | CHP | %43,0 |