%52,6
MHP birinci
70.591 geçerli oy · katılım %78,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erzincan Merkez ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %52,6 ile birinci; 70.591 geçerli oy, katılım %78,3.
Kayıtlı seçmen 100.585 · Oy kullanan 78.777 (katılım %78,3) · Geçerli 70.591 · Geçersiz 8.186
Erzincan Merkez Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 37.150 | %52,6 |
| CHP | 18.594 | %26,3 |
| YRP | 4.716 | %6,7 |
| İYİ | 2.658 | %3,8 |
| SAADET | 2.040 | %2,9 |
| ZAFER | 1.797 | %2,6 |
| BTP | 1.100 | %1,6 |
| DP | 743 | %1,1 |
| DEM | 502 | %0,7 |
| MİLLET | 431 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 346 | %0,5 |
| TKP | 276 | %0,4 |
| EMEP | 238 | %0,3 |
Seçilenler
- Mustafa Pabuçcu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nuri Recep Özdoğan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ferhat Yıldız · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hüseyin Söğürtlüpınar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Fuat Çamurcu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Kadir Sarıoğlu · CHP · listede 1. sıra
- Rahşan Külünk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ramazan Demir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Alper Daş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Hasan Aslan · CHP · listede 2. sıra
- Erkan Polat · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Fatih Özbir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Dilan Deniz Han · CHP · listede 3. sıra
- İlhan Akpınar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Murat Eygül · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- İbrahim Samed Müezzinoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Hakan Çağlar · CHP · listede 4. sıra
- İbrahim Ertuç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Bahadır Pir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Mahmut Cantekin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- İlhami Zorlu · CHP · listede 5. sıra
- Yunus Atalay · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
- Mutlu Yasin Koçoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 15. sıra
- Şenol Uçar · CHP · listede 6. sıra
- Volkan Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 16. sıra
- Turan Derdiyok · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 17. sıra
- Vesile Şule Arslan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 18. sıra
- Ali Rıza Kaşıkçı · CHP · listede 7. sıra
- Ahmet Beydili · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 19. sıra
- Yahya Kolat · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 20. sıra
- Birsen Gürbüz · CHP · listede 8. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıErzincan Merkez - Çağlayan
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.573 · Oy kullanan 1.315 (katılım %83,6) · Geçerli 1.263 · Geçersiz 52
Erzincan Merkez - Çağlayan Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 638 | %50,5 |
| DSP | 491 | %38,9 |
| TİP | 129 | %10,2 |
| AKP | 5 | %0,4 |
Erzincan Merkez - Çağlayan: seçilenler
- Alper Katırcı · CHP · listede 1. sıra
- Ercan Sert · CHP · listede 1. sıra
- Güven Yedikat · DSP · listede 1. sıra
- Ayhan Yıldıran · CHP · listede 2. sıra
- Nurettin Soylu · DSP · listede 3. sıra
- Türkan Gür · CHP · listede 3. sıra
- Rıza Geçit · CHP · listede 4. sıra
- Mesut Bilgili · DSP · listede 4. sıra
- Hüseyin Çuhadar · CHP · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıErzincan Merkez - Mollaköy
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.332 · Oy kullanan 1.136 (katılım %85,3) · Geçerli 1.064 · Geçersiz 72
Erzincan Merkez - Mollaköy Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 450 | %42,3 |
| EMEP | 325 | %30,6 |
| TİP | 232 | %21,8 |
| AKP | 6 | %0,6 |
| SAADET | 1 | %0,1 |
Erzincan Merkez - Mollaköy: seçilenler
- Erdoğan Şengül · CHP · listede 1. sıra
- Haydar Demir · CHP · listede 1. sıra
- Erdal Aydın · EMEP · listede 1. sıra
- Serhat Kaloğlu · CHP · listede 2. sıra
- Ali Ekber Çelik · TİP · listede 1. sıra
- Yaşar Keskin · CHP · listede 3. sıra
- Binali Bozkurt · EMEP · listede 2. sıra
- Ali Ekber Harsi · CHP · listede 4. sıra
- Ahmet Yaman · EMEP · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Erzincan Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktoprak Mah. | 2 | 435 | %90,6 | MHP | %75,6 |
| Akyazı Mah. | 3 | 718 | %81,8 | MHP | %75,2 |
| Akşemsettin Mah. | 5 | 1.665 | %78,4 | MHP | %60,5 |
| Alsancak Mah. | 2 | 385 | %83,4 | MHP | %69,6 |
| Arslanlı Mah. | 11 | 3.761 | %76,1 | MHP | %52,1 |
| Atatürk Mah. | 10 | 3.197 | %72,3 | MHP | %56,9 |
| Aziz Baba Mah. | 2 | 389 | %85,4 | CHP | %90,1 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.646 | %78,9 | MHP | %67,2 |
| Barbaros Mah. | 5 | 1.600 | %76,8 | CHP | %67,2 |
| Barış Mah. | 2 | 617 | %90,3 | CHP | %85,3 |
| Bayrak Mah. | 2 | 397 | %89,2 | CHP | %82,9 |
| Başbağlar Mah. | 5 | 1.733 | %70,9 | CHP | %59,7 |
| Başpınar Mah. | 1 | 234 | %92,3 | MHP | %75,5 |
| Bozyazı Mah. | 1 | 223 | %86,1 | MHP | %73,7 |
| Bulutlu Mah. | 3 | 1.049 | %85,6 | MHP | %59,0 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 150 | %88,7 | MHP | %79,5 |
| Büyükçakırman Mah. | 1 | 239 | %90,4 | MHP | %77,2 |
| Cemal Gürsel Mah. | 1 | 200 | %95,5 | CHP | %86,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 16 | 5.147 | %72,4 | CHP | %52,2 |
| Davarlı Mah. | 1 | 91 | %100,0 | MHP | %76,1 |
| Demetevler Mah. | 2 | 674 | %83,8 | CHP | %81,7 |
| Demirkent Mah. | 8 | 2.493 | %84,4 | MHP | %65,4 |
| Dereyurt Mah. | 1 | 134 | %90,3 | MHP | %81,8 |
| Ergenekon Mah. | 16 | 5.360 | %79,7 | MHP | %68,1 |
| Ersevenler Mah. | 2 | 615 | %92,9 | CHP | %44,1 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 1 | 117 | %89,7 | MHP | %78,5 |
| Esentepe Mah. | 1 | 280 | %91,8 | MHP | %67,3 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.560 | %78,2 | MHP | %57,7 |
| Gazi Mah. | 2 | 511 | %80,6 | CHP | %83,4 |
| Gölcük Mah. | 3 | 953 | %82,2 | MHP | %48,5 |
| Gülabibey Mah. | 3 | 944 | %73,0 | MHP | %66,9 |
| Güllüce Mah. | 1 | 297 | %87,9 | MHP | %55,6 |
| Halitpaşa Mah. | 7 | 2.325 | %76,9 | MHP | %64,6 |
| Hamidiye Mah. | 7 | 2.283 | %81,0 | MHP | %58,2 |
| Hancı Mah. | 1 | 250 | %92,8 | MHP | %58,0 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 1 | 154 | %92,9 | MHP | %66,7 |
| Hocabey Mah. | 3 | 899 | %77,2 | MHP | %55,0 |
| Hürrempalangası Mah. | 1 | 119 | %89,9 | CHP | %92,3 |
| Işıkpınar Mah. | 2 | 474 | %84,0 | MHP | %65,7 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 301 | %89,0 | MHP | %60,4 |
| Kavakyolu Mah. | 5 | 1.567 | %83,3 | MHP | %65,2 |
| Kazım Karabekir Mah. | 7 | 2.284 | %74,7 | MHP | %47,4 |
| Keklikkayası Mah. | 2 | 510 | %91,2 | CHP | %47,6 |
| Kızılay Mah. | 3 | 800 | %79,0 | MHP | %65,2 |
| Kurutilek Mah. | 3 | 380 | %85,3 | CHP | %71,5 |
| Menderes Mah. | 7 | 2.358 | %82,3 | MHP | %69,0 |
| Mengüceli Mah. | 7 | 2.447 | %74,3 | MHP | %44,8 |
| Mollaköy-Atatürk Mah. | 1 | 274 | %78,8 | CHP | %46,8 |
| Mollaköy-Cumhuriyet Mah. | 1 | 244 | %85,3 | CHP | %39,6 |
| Mollaköy-Mahmutlu Mah. | 1 | 188 | %93,6 | CHP | %60,4 |
| Mollaköy-Tepecik Mah. | 1 | 229 | %87,3 | EMEP | %42,6 |
| Mollaköy-Yeşilyurt Mah. | 2 | 397 | %84,6 | CHP | %39,0 |
| Munzur Mah. | 7 | 2.424 | %77,5 | CHP | %76,0 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 2 | 454 | %81,5 | CHP | %91,6 |
| Mimar Sinan Mah. | 22 | 7.477 | %77,3 | MHP | %60,6 |
| Osman Gazi Mah. | 1 | 320 | %83,8 | MHP | %70,5 |
| Osmanlı Mah. | 10 | 3.449 | %79,4 | MHP | %65,0 |
| Paşa Mah. | 2 | 408 | %82,1 | MHP | %59,9 |
| Sancak Mah. | 2 | 520 | %74,4 | MHP | %59,6 |
| Sarıgöl Mah. | 2 | 518 | %87,3 | MHP | %60,2 |
| Selçuklu Mah. | 1 | 205 | %92,7 | MHP | %73,5 |
| Taksim Mah. | 4 | 1.247 | %81,6 | MHP | %59,0 |
| Terzibaba Mah. | 2 | 378 | %88,6 | MHP | %70,1 |
| Ulalar Mah. | 5 | 1.435 | %75,5 | CHP | %82,5 |
| Yalnızbağ Mah. | 6 | 2.056 | %52,6 | MHP | %61,7 |
| Yavuz Selim Mah. | 17 | 5.774 | %79,5 | MHP | %68,3 |
| Yenidoğan Mah. | 2 | 443 | %84,9 | CHP | %74,0 |
| Yenimahalle Mah. | 6 | 1.868 | %73,9 | MHP | %59,7 |
| Yunus Emre Mah. | 13 | 4.289 | %76,7 | MHP | %58,3 |
| Çarşı Mah. | 6 | 1.803 | %79,8 | MHP | %56,3 |
| Çağlayan-Atatürk Mah. | 1 | 271 | %87,1 | DSP | %55,1 |
| Çağlayan-Cumhuriyet Mah. | 1 | 250 | %85,2 | CHP | %45,4 |
| Çağlayan-Derebağ Mah. | 1 | 120 | %73,3 | CHP | %67,8 |
| Çağlayan-Erdene Mah. | 1 | 120 | %84,2 | CHP | %48,5 |
| Çağlayan-Mertekli Mah. | 2 | 334 | %81,7 | CHP | %69,0 |
| Çağlayan-Yamaçlı Mah. | 1 | 157 | %93,0 | CHP | %58,9 |
| Çağlayan-Şelale Mah. | 1 | 321 | %80,4 | DSP | %45,3 |
| Çukurkuyu Mah. | 1 | 325 | %87,4 | MHP | %57,6 |
| Özgürlük Mah. | 2 | 597 | %78,7 | CHP | %91,2 |
| Üçkonak Mah. | 1 | 257 | %88,7 | CHP | %94,9 |
| İnönü Mah. | 12 | 3.980 | %76,4 | MHP | %62,9 |
| İzzetpaşa Mah. | 6 | 1.907 | %78,7 | CHP | %48,4 |
| Şehit Cengiz Topel Mah. | 3 | 961 | %76,3 | CHP | %45,5 |
| Şehit Serhat Mah. | 1 | 175 | %90,9 | MHP | %73,3 |
| Şehit Serhat Yurtbaşı Mah. | 1 | 350 | %95,1 | MHP | %61,0 |