%29,4
İYİ PARTİ birinci
34.229 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenişehir ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında İYİ PARTİ %29,4 ile birinci; 34.229 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 43.241 · Oy kullanan 36.986 (katılım %85,5) · Geçerli 34.229 · Geçersiz 2.757
Yenişehir Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 10.075 | %29,4 |
| MHP | 9.906 | %28,9 |
| CHP | 8.250 | %24,1 |
| YRP | 2.645 | %7,7 |
| DEM | 1.152 | %3,4 |
| SAADET | 631 | %1,8 |
| ZAFER | 540 | %1,6 |
| DSP | 380 | %1,1 |
| DP | 132 | %0,4 |
| MİLLET | 90 | %0,3 |
| BBP | 82 | %0,2 |
| TKP | 75 | %0,2 |
| BTP | 74 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 64 | %0,2 |
| VATAN | 50 | %0,2 |
| SOL | 44 | %0,1 |
| TİP | 39 | %0,1 |
Seçilenler
- Hasan Buran · İYİ · listede 1. sıra
- Ömer Silahlı · İYİ · listede 1. sıra
- Adem Yılmam · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Servet Çetik · İYİ · listede 2. sıra
- Habil Tuğul · İYİ · listede 3. sıra
- Kıvanç Horoz · CHP · listede 1. sıra
- Ali Çağrı Sal · İYİ · listede 2. sıra
- Serhat Savcı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Zeynep Beste Sönmez · CHP · listede 2. sıra
- Cengiz Aktaş · İYİ · listede 3. sıra
- Melike Bayrakdar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Hakan Karaakın · İYİ · listede 4. sıra
- Nurettin Aydın · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Necip Kahraman · CHP · listede 3. sıra
- Koray Aydın · İYİ · listede 5. sıra
- Fikret Hatipoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Yalçın Ede · CHP · listede 4. sıra
- Nurettin Sarı · İYİ · listede 6. sıra
- Ali İkikardaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Aykut Özkan · CHP · listede 5. sıra
- Merilin Tüysüz · İYİ · listede 7. sıra
- Gökhan Menteş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Rahmi Demirel · İYİ · listede 8. sıra
- Hasan Akalın · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Abdurrahman İletmiş · CHP · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yenişehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Mah. | 1 | 77 | %96,1 | CHP | %43,8 |
| Akbıyık Mah. | 1 | 221 | %82,8 | MHP | %38,4 |
| Akdere Mah. | 1 | 127 | %86,6 | MHP | %35,7 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 353 | %95,5 | İYİ | %59,2 |
| Alaylı Mah. | 1 | 166 | %94,6 | İYİ | %36,1 |
| Ayaz Mah. | 1 | 183 | %94,5 | CHP | %47,2 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 151 | %94,0 | İYİ | %46,3 |
| Barcın Mah. | 2 | 389 | %95,1 | CHP | %32,1 |
| Beypınar Mah. | 1 | 139 | %100,0 | MHP | %72,2 |
| Burcun Mah. | 1 | 187 | %92,5 | CHP | %41,6 |
| Cihadiye Mah. | 1 | 329 | %90,6 | MHP | %48,1 |
| Demirboğa Mah. | 1 | 211 | %94,8 | CHP | %33,9 |
| Dereköy Mah. | 1 | 85 | %96,5 | MHP | %38,2 |
| Ebeköy Mah. | 1 | 227 | %89,0 | MHP | %43,2 |
| Eğerce Mah. | 1 | 223 | %96,0 | MHP | %45,8 |
| Fethiye Mah. | 1 | 227 | %96,0 | CHP | %38,3 |
| Gökçesu Mah. | 1 | 135 | %96,3 | CHP | %61,5 |
| Gündoğan Mah. | 4 | 1.071 | %81,0 | İYİ | %30,3 |
| Günece Mah. | 1 | 149 | %89,3 | İYİ | %40,6 |
| Hayriye Mah. | 1 | 270 | %93,7 | İYİ | %41,3 |
| Hıdırbali Mah. | 2 | 452 | %83,2 | İYİ | %27,1 |
| Karaamca Mah. | 1 | 186 | %94,1 | MHP | %39,5 |
| Karabahadır Mah. | 1 | 48 | %110,4 | MHP | %39,6 |
| Karacaahmet Mah. | 1 | 122 | %102,5 | MHP | %49,6 |
| Karacaali Mah. | 1 | 207 | %94,2 | CHP | %59,3 |
| Karaköy Mah. | 1 | 185 | %90,8 | MHP | %42,1 |
| Karasıl Mah. | 1 | 304 | %95,1 | MHP | %43,3 |
| Kavaklı Mah. | 2 | 439 | %94,8 | İYİ | %33,5 |
| Kıblepınar Mah. | 1 | 53 | %83,0 | MHP | %62,5 |
| Kızılhisar Mah. | 1 | 214 | %94,9 | CHP | %34,6 |
| Kızılköy Mah. | 1 | 199 | %82,4 | CHP | %33,3 |
| Koyunhisar Mah. | 2 | 569 | %93,3 | MHP | %50,4 |
| Kozdere Mah. | 1 | 337 | %91,1 | İYİ | %55,7 |
| Kurtuluş Mah. | 19 | 6.227 | %80,1 | İYİ | %31,8 |
| Köprühisar Mah. | 1 | 259 | %95,8 | İYİ | %45,3 |
| Kirazlıyayla Mah. | 1 | 168 | %93,5 | İYİ | %47,1 |
| Mahmudiye Mah. | 2 | 468 | %91,7 | MHP | %36,3 |
| Marmaracık Mah. | 1 | 351 | %95,2 | CHP | %49,7 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 91 | %94,5 | MHP | %55,1 |
| Menteşe Mah. | 1 | 248 | %90,3 | MHP | %33,0 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 512 | %93,8 | MHP | %41,3 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 261 | %89,7 | İYİ | %28,5 |
| Papatya Mah. | 1 | 144 | %88,9 | MHP | %43,2 |
| Paşayayla Mah. | 1 | 47 | %85,1 | MHP | %54,6 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 74 | %96,0 | İYİ | %27,0 |
| Selimiye Mah. | 1 | 294 | %94,2 | İYİ | %34,8 |
| Subaşı Mah. | 2 | 505 | %94,3 | MHP | %33,9 |
| Söylemiş Mah. | 2 | 425 | %91,8 | CHP | %26,3 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 173 | %93,6 | MHP | %30,8 |
| Tabakhane Mah. | 3 | 951 | %87,4 | İYİ | %44,7 |
| Terziler Mah. | 2 | 644 | %93,2 | MHP | %38,4 |
| Toprakdere Mah. | 1 | 81 | %100,0 | MHP | %34,6 |
| Toprakocak Mah. | 1 | 152 | %93,4 | CHP | %32,8 |
| Ulucami Mah. | 3 | 927 | %80,9 | DEM | %31,6 |
| Yarhisar Mah. | 1 | 73 | %95,9 | MHP | %33,3 |
| Yazılı Mah. | 1 | 49 | %81,6 | CHP | %31,6 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.554 | %80,1 | İYİ | %32,6 |
| Yenigün Mah. | 40 | 13.488 | %81,8 | İYİ | %29,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 181 | %99,5 | MHP | %42,8 |
| Yıldırım Mah. | 1 | 115 | %99,1 | MHP | %43,6 |
| Yılmaz Mah. | 1 | 301 | %92,4 | İYİ | %56,6 |
| Yolören Mah. | 3 | 938 | %92,0 | CHP | %59,8 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 6 | 1.623 | %77,9 | İYİ | %30,2 |
| Çamönü Mah. | 1 | 203 | %96,1 | YRP | %37,6 |
| Çardak Mah. | 1 | 206 | %89,8 | MHP | %40,6 |
| Çayır Mah. | 4 | 1.084 | %79,9 | İYİ | %31,6 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 308 | %88,3 | MHP | %50,0 |
| Çelebi Mah. | 2 | 584 | %96,1 | CHP | %37,0 |
| Çeltikçi Mah. | 2 | 503 | %92,8 | İYİ | %48,1 |
| Çiçeközü Mah. | 2 | 427 | %88,5 | MHP | %73,4 |
| İncirli Mah. | 2 | 367 | %95,6 | İYİ | %31,1 |