%30,1
AK PARTİ birinci
6.987 geçerli oy · katılım %84,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sason ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %30,1 ile birinci; 6987 geçerli oy, katılım %84,0.
Kayıtlı seçmen 8.994 · Oy kullanan 7.558 (katılım %84,0) · Geçerli 6.987 · Geçersiz 571
Sason Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.105 | %30,1 |
| SAADET | 1.430 | %20,5 |
| YRP | 1.167 | %16,7 |
| CHP | 1.122 | %16,1 |
| DEM | 801 | %11,5 |
| HÜDA PAR | 255 | %3,7 |
| İYİ | 40 | %0,6 |
| TKP | 36 | %0,5 |
| DP | 19 | %0,3 |
| BTP | 12 | %0,2 |
Seçilenler
- Ercan Yaşar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Yıldız · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cuma Çelik · SAADET · listede 1. sıra
- Fikret Demir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Abdurrezzak Çelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Harun Yalçın · YRP · listede 1. sıra
- Erhan Çelik · CHP · listede 1. sıra
- Mirze Demir · SAADET · listede 2. sıra
- Habib Kaplan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hayrettin Taşdemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Cahit Çetinkaya · SAADET · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.415 · Oy kullanan 2.190 (katılım %90,7) · Geçerli 2.023 · Geçersiz 167
Sason - Yücebağ Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 909 | %44,9 |
| SAADET | 851 | %42,1 |
| YRP | 230 | %11,4 |
| HÜDA PAR | 33 | %1,6 |
Sason - Yücebağ: seçilenler
- Şahin Arslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Tevfik Onuş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Alican Çıdam · SAADET · listede 1. sıra
- Ömer İçyer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Sefa Bardakçı · SAADET · listede 2. sıra
- Medeni Arslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Yaşar · SAADET · listede 3. sıra
- Ramazan Çelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Kazım Boğa · SAADET · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sason mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aykut Ozan Mah. | 2 | 654 | %79,2 | AKP | %25,9 |
| Aşağı Mah. | 5 | 1.466 | %78,4 | AKP | %38,4 |
| Beşevler Mah. | 1 | 93 | %83,9 | CHP | %38,6 |
| Demetevler Mah. | 1 | 178 | %91,0 | CHP | %55,9 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 179 | %97,2 | SAADET | %40,5 |
| Emek Mah. | 1 | 304 | %86,8 | AKP | %32,0 |
| Erdemli Mah. | 1 | 193 | %94,3 | DEM | %69,3 |
| Gürpınar Mah. | 1 | 316 | %91,8 | SAADET | %32,4 |
| Haydar Mah. | 1 | 153 | %97,4 | AKP | %47,9 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 165 | %93,3 | AKP | %32,2 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 154 | %98,7 | AKP | %44,4 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 110 | %91,8 | CHP | %38,8 |
| Mehmet Akif Mah. | 1 | 216 | %83,8 | AKP | %44,4 |
| Orta Mah. | 3 | 1.041 | %76,9 | SAADET | %29,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 260 | %90,4 | CHP | %33,0 |
| Sevek Mah. | 1 | 255 | %82,8 | AKP | %46,3 |
| Tekevler Mah. | 1 | 130 | %81,5 | CHP | %77,2 |
| Tekinler Mah. | 2 | 402 | %83,6 | AKP | %38,2 |
| Yaylatepe Mah. | 2 | 491 | %81,5 | AKP | %35,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 388 | %88,4 | AKP | %44,1 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 109 | %100,0 | CHP | %59,0 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 168 | %86,9 | SAADET | %65,9 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 393 | %83,5 | SAADET | %32,2 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 110 | %90,9 | DEM | %43,6 |
| Yıldız Mah. | 2 | 571 | %80,9 | YRP | %33,9 |
| Yukarı Mah. | 1 | 99 | %84,9 | AKP | %67,6 |
| Yücebağ-Aydınlık Mah. | 2 | 585 | %93,7 | SAADET | %61,1 |
| Yücebağ-Barış Mah. | 1 | 252 | %93,7 | SAADET | %65,5 |
| Yücebağ-Binekli Mah. | 1 | 161 | %88,8 | AKP | %57,5 |
| Yücebağ-Günlüce Mah. | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %58,8 |
| Yücebağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 152 | %96,1 | SAADET | %60,6 |
| Yücebağ-Koçkaya Mah. | 2 | 563 | %91,8 | AKP | %50,4 |
| Yücebağ-Tepe Mah. | 1 | 312 | %84,3 | AKP | %58,4 |
| Yücebağ-Yıldız Mah. | 1 | 290 | %82,4 | AKP | %50,0 |
| Zafer Mah. | 1 | 334 | %84,1 | CHP | %36,2 |
| Şirinevler Mah. | 1 | 62 | %101,6 | CHP | %60,3 |