%45,2
CHP birinci
69.508 geçerli oy · katılım %78,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %45,2 ile birinci; 69.508 geçerli oy, katılım %78,7.
Kayıtlı seçmen 92.222 · Oy kullanan 72.533 (katılım %78,7) · Geçerli 69.508 · Geçersiz 3.025
Ereğli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 31.448 | %45,2 |
| AKP | 19.757 | %28,4 |
| İYİ | 11.610 | %16,7 |
| YRP | 1.835 | %2,6 |
| MHP | 1.785 | %2,6 |
| TİP | 1.580 | %2,3 |
| ZAFER | 614 | %0,9 |
| SAADET | 410 | %0,6 |
| BTP | 143 | %0,2 |
| DP | 105 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 71 | %0,1 |
| AB | 47 | %0,1 |
| HKP | 43 | %0,1 |
| MİLLET | 36 | %0,1 |
| VATAN | 24 | %0,0 |
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 5.797 · Oy kullanan 4.924 (katılım %84,9) · Geçerli 4.723 · Geçersiz 201
Ereğli - Gülüç Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 2.120 | %44,9 |
| AKP | 1.851 | %39,2 |
| CHP | 644 | %13,6 |
| YRP | 53 | %1,1 |
| MHP | 45 | %1,0 |
| SAADET | 10 | %0,2 |
Ereğli - Gülüç: seçilenler
- Gökhan Mustafa Demirtaş · İYİ
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.366 · Oy kullanan 2.146 (katılım %90,7) · Geçerli 2.016 · Geçersiz 130
Ereğli - Kandilli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.215 | %60,3 |
| CHP | 736 | %36,5 |
| MHP | 48 | %2,4 |
| YRP | 11 | %0,6 |
| SAADET | 6 | %0,3 |
Ereğli - Kandilli: seçilenler
- Osman Çakmakoğlu · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.748 · Oy kullanan 1.602 (katılım %91,7) · Geçerli 1.461 · Geçersiz 141
Ereğli - Ormanlı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 747 | %51,1 |
| MHP | 638 | %43,7 |
| CHP | 42 | %2,9 |
| YRP | 25 | %1,7 |
| SAADET | 9 | %0,6 |
Ereğli - Ormanlı: seçilenler
- Bayram Başol · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ereğli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Mah. | 12 | 3.990 | %76,5 | CHP | %55,0 |
| Balı Mah. | 3 | 827 | %89,7 | İYİ | %58,4 |
| Bağlık Mah. | 45 | 15.118 | %76,9 | CHP | %48,7 |
| Belen Mah. | 3 | 749 | %92,4 | İYİ | %44,2 |
| Belenyeni Mah. | 4 | 1.080 | %82,4 | CHP | %32,7 |
| Bölücek Mah. | 3 | 771 | %82,8 | CHP | %46,5 |
| Dağlar Mah. | 1 | 285 | %94,7 | CHP | %46,1 |
| Elma Tepe Mah. | 10 | 3.502 | %78,6 | CHP | %41,7 |
| Göktepe Mah. | 3 | 662 | %92,0 | CHP | %41,1 |
| Güldere Mah. | 2 | 630 | %87,6 | AKP | %42,3 |
| Gülüç-Bekyeri Mah. | 6 | 1.878 | %84,9 | İYİ | %46,0 |
| Gülüç-Merkez Mah. | 6 | 2.087 | %86,7 | İYİ | %46,8 |
| Gülüç-Çengel Mah. | 3 | 958 | %78,7 | AKP | %40,3 |
| Gülüç-Örencik Mah. | 3 | 874 | %87,6 | İYİ | %45,3 |
| Hamzafakılı Mah. | 4 | 884 | %92,3 | CHP | %51,2 |
| Kandilli-Armutçuk Mah. | 1 | 342 | %86,3 | AKP | %48,0 |
| Kandilli-Geyikbeli Mah. | 2 | 463 | %90,1 | AKP | %58,2 |
| Kandilli-Gökçeler Mah. | 2 | 613 | %93,3 | AKP | %69,2 |
| Kandilli-Yeni Mah. | 2 | 431 | %90,0 | AKP | %59,9 |
| Kandilli-Şehitlik Mah. | 2 | 517 | %91,7 | AKP | %59,2 |
| Kavaklık Mah. | 12 | 3.905 | %76,3 | CHP | %45,7 |
| Kepez Mah. | 43 | 14.383 | %76,2 | CHP | %40,9 |
| Kestaneci Mah. | 4 | 1.169 | %86,5 | CHP | %49,0 |
| Kırmacı Mah. | 7 | 2.371 | %80,6 | CHP | %52,5 |
| Kıyıcak Mah. | 2 | 490 | %85,5 | AKP | %43,0 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.744 | %79,5 | CHP | %44,1 |
| Kocaali Mah. | 3 | 584 | %88,9 | CHP | %39,7 |
| Korubaşı Mah. | 4 | 1.099 | %87,8 | CHP | %43,8 |
| Köseler Mah. | 2 | 588 | %85,7 | CHP | %47,6 |
| Kirmanlı Mah. | 5 | 1.485 | %78,9 | CHP | %50,8 |
| Murtaza Mah. | 9 | 3.106 | %77,4 | CHP | %38,8 |
| Müftü Mah. | 15 | 5.102 | %74,9 | CHP | %55,4 |
| Orhanlar Mah. | 9 | 2.892 | %78,3 | CHP | %53,7 |
| Ormanlı-Merkez Mah. | 2 | 410 | %92,9 | AKP | %48,5 |
| Ormanlı-Sarıkaya Mah. | 2 | 701 | %89,4 | AKP | %51,9 |
| Ormanlı-Seyit Ahmetli Mah. | 1 | 140 | %95,0 | AKP | %54,0 |
| Ormanlı-Sinitli Mah. | 2 | 497 | %92,8 | AKP | %51,5 |
| Sarıkokmaz Mah. | 26 | 8.414 | %77,9 | CHP | %40,3 |
| Süleymanlar Mah. | 17 | 5.606 | %76,5 | CHP | %55,1 |
| Topçalı Mah. | 2 | 422 | %96,0 | CHP | %43,9 |
| Uzunmehmet Mah. | 16 | 5.154 | %77,9 | CHP | %40,2 |
| Uzunçayır Mah. | 3 | 755 | %79,5 | CHP | %46,6 |
| Ömerli Mah. | 7 | 2.023 | %83,2 | CHP | %39,8 |
| Ören Mah. | 7 | 2.432 | %83,8 | CHP | %43,2 |