%46,2
DEM Parti birinci
17.676 geçerli oy · katılım %71,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muradiye ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %46,2 ile birinci; 17.676 geçerli oy, katılım %71,6.
Kayıtlı seçmen 27.460 · Oy kullanan 19.662 (katılım %71,6) · Geçerli 17.676 · Geçersiz 1.986
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Muradiye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaklı Mah. | 1 | 126 | %73,0 | AKP | %80,5 |
| Akbulak Mah. | 1 | 233 | %59,7 | DEM | %41,1 |
| Akçaçay Mah. | 1 | 65 | %72,3 | DEM | %90,5 |
| Alkasnak Mah. | 3 | 722 | %83,9 | AKP | %44,6 |
| Açıkyol Mah. | 2 | 437 | %72,3 | AKP | %59,2 |
| Aşağıargıt Mah. | 2 | 400 | %70,3 | AKP | %68,5 |
| Babacan Mah. | 3 | 713 | %75,0 | DEM | %55,8 |
| Balaklı Mah. | 3 | 864 | %56,4 | DEM | %72,5 |
| Beydağı Mah. | 3 | 968 | %73,9 | DEM | %48,1 |
| Beşparmak Mah. | 1 | 179 | %81,0 | DEM | %58,5 |
| Dağören Mah. | 2 | 396 | %81,1 | DEM | %65,6 |
| Devetaş Mah. | 2 | 405 | %79,8 | DEM | %57,2 |
| Doğangün Mah. | 2 | 363 | %66,4 | DEM | %81,2 |
| Dürükkaş Mah. | 1 | 300 | %84,7 | DEM | %49,4 |
| Erişen Mah. | 1 | 23 | %78,3 | DEM | %55,6 |
| Esenkoç Mah. | 1 | 186 | %74,2 | DEM | %55,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 416 | %82,5 | DEM | %69,7 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 656 | %74,2 | AKP | %52,4 |
| Gönderme Mah. | 2 | 614 | %80,3 | DEM | %55,6 |
| Görecek Mah. | 2 | 487 | %78,0 | DEM | %57,3 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 45 | %106,7 | AKP | %42,9 |
| Gültepe Mah. | 1 | 103 | %67,0 | AKP | %95,7 |
| Gümüştepe Mah. | 1 | 358 | %85,8 | DEM | %76,6 |
| Kandahar Mah. | 8 | 2.574 | %66,9 | DEM | %43,3 |
| Karahan Mah. | 2 | 604 | %75,8 | DEM | %37,1 |
| Karaoğlan Mah. | 3 | 897 | %73,0 | DEM | %53,7 |
| Kemerköprü Mah. | 1 | 339 | %80,8 | AKP | %52,2 |
| Keçikıran Mah. | 2 | 393 | %56,7 | AKP | %70,2 |
| Kocasaban Mah. | 1 | 228 | %58,8 | DEM | %77,2 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 312 | %56,4 | DEM | %65,9 |
| Köşk Mah. | 1 | 227 | %70,5 | AKP | %59,3 |
| Otlakbaşı Mah. | 2 | 590 | %77,6 | DEM | %56,0 |
| Ovapınar Mah. | 3 | 828 | %66,9 | DEM | %51,3 |
| Sarımemet Mah. | 1 | 170 | %54,1 | DEM | %52,9 |
| Sürüyolu Mah. | 1 | 354 | %66,7 | DEM | %70,7 |
| Tansu Mah. | 1 | 239 | %89,5 | AKP | %75,1 |
| Topuzarpa Mah. | 2 | 578 | %86,7 | DEM | %68,0 |
| Uluşar Mah. | 3 | 827 | %70,3 | DEM | %48,2 |
| Yakıncak Mah. | 1 | 271 | %57,9 | DEM | %52,8 |
| Yalındüz Mah. | 2 | 411 | %83,5 | DEM | %63,4 |
| Yavuzselim Mah. | 5 | 1.489 | %68,6 | AKP | %46,6 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.739 | %68,1 | AKP | %51,5 |
| Yukarıargıt Mah. | 5 | 769 | %81,7 | AKP | %75,5 |
| Yumaklı Mah. | 3 | 875 | %62,4 | DEM | %57,7 |
| Çakmak Mah. | 1 | 23 | %78,3 | AKP | %55,6 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 47 | %74,5 | DEM | %78,8 |
| Ünseli Mah. | 6 | 1.588 | %68,8 | HÜDA PAR | %46,2 |
| Şehitmehmetbey Mah. | 3 | 1.029 | %71,3 | DEM | %49,3 |