%59,0
DEM Parti birinci
16.623 geçerli oy · katılım %69,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Başkale ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %59,0 ile birinci; 16.623 geçerli oy, katılım %69,3.
Kayıtlı seçmen 26.692 · Oy kullanan 18.505 (katılım %69,3) · Geçerli 16.623 · Geçersiz 1.882
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Başkale mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçalı Mah. | 1 | 156 | %63,5 | AKP | %49,4 |
| Albayrak Mah. | 2 | 631 | %80,4 | DEM | %67,1 |
| Atlılar Mah. | 1 | 357 | %60,5 | DEM | %65,5 |
| Aydemir Mah. | 1 | 300 | %81,0 | DEM | %75,0 |
| Azıklı Mah. | 2 | 419 | %71,8 | DEM | %64,9 |
| Açıkağıl Mah. | 1 | 68 | %67,7 | DEM | %90,5 |
| Aşalan Mah. | 1 | 259 | %58,3 | DEM | %68,7 |
| Aşağıküme Mah. | 2 | 374 | %78,3 | DEM | %60,4 |
| Barış Mah. | 2 | 409 | %68,5 | AKP | %52,3 |
| Belencik Mah. | 1 | 166 | %75,3 | AKP | %79,8 |
| Beşocak Mah. | 1 | 19 | %94,7 | DEM | %53,3 |
| Bölekli Mah. | 1 | 175 | %57,1 | DEM | %93,8 |
| Böğrüpek Mah. | 2 | 594 | %67,9 | DEM | %77,1 |
| Büklümdere Mah. | 1 | 165 | %86,1 | DEM | %88,3 |
| Bilgeç Mah. | 1 | 210 | %58,6 | DEM | %92,5 |
| Dereiçi Mah. | 1 | 96 | %92,7 | AKP | %62,8 |
| Deringeçit Mah. | 1 | 45 | %86,7 | AKP | %50,0 |
| Ekecek Mah. | 2 | 488 | %86,9 | DEM | %54,8 |
| Erek Mah. | 1 | 124 | %66,9 | DEM | %56,5 |
| Erkonağı Mah. | 1 | 16 | %62,5 | DEM | %60,0 |
| Esenyamaç Mah. | 4 | 1.096 | %77,5 | DEM | %79,8 |
| Evbakan Mah. | 1 | 272 | %73,9 | DEM | %91,9 |
| Eşmepınar Mah. | 2 | 421 | %68,4 | AKP | %61,2 |
| Gedikbaşı Mah. | 1 | 288 | %67,7 | DEM | %66,9 |
| Gelenler Mah. | 1 | 350 | %73,1 | DEM | %67,4 |
| Güleçler Mah. | 1 | 297 | %59,6 | DEM | %82,9 |
| Güroluk Mah. | 1 | 191 | %75,4 | DEM | %63,8 |
| Güvendik Mah. | 1 | 266 | %57,5 | DEM | %94,2 |
| Hafiziye Mah. | 7 | 2.150 | %59,0 | AKP | %47,7 |
| Hasanbey Mah. | 1 | 288 | %68,8 | AKP | %69,2 |
| Ilıcak Mah. | 3 | 868 | %69,0 | DEM | %53,1 |
| Işıklı Mah. | 1 | 35 | %77,1 | AKP | %52,0 |
| Kavurgalı Mah. | 1 | 130 | %87,7 | DEM | %85,3 |
| Kaşkol Mah. | 1 | 143 | %88,8 | DEM | %51,4 |
| Keçilioba Mah. | 1 | 42 | %88,1 | DEM | %60,0 |
| Kızılca Mah. | 2 | 363 | %58,1 | DEM | %87,8 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 230 | %78,7 | DEM | %67,3 |
| Konuksayar Mah. | 1 | 65 | %73,9 | DEM | %72,3 |
| Kovalıpınar Mah. | 1 | 246 | %91,9 | DEM | %54,7 |
| Koçdağı Mah. | 1 | 218 | %60,1 | DEM | %53,5 |
| Köprüağzı Mah. | 1 | 355 | %60,9 | DEM | %57,4 |
| Mahmutabat Mah. | 1 | 97 | %70,1 | DEM | %64,5 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 211 | %51,7 | DEM | %54,0 |
| Ortayol Mah. | 1 | 356 | %69,4 | DEM | %85,0 |
| Oğulveren Mah. | 3 | 780 | %71,2 | AKP | %46,9 |
| Sallıdere Mah. | 1 | 241 | %75,9 | DEM | %77,0 |
| Savaşköy Mah. | 1 | 317 | %46,7 | DEM | %54,6 |
| Saçan Mah. | 1 | 354 | %73,5 | DEM | %85,9 |
| Sualtı Mah. | 2 | 411 | %53,3 | AKP | %51,1 |
| Tahıl Mah. | 1 | 160 | %56,3 | DEM | %86,3 |
| Tepebaşı Mah. | 7 | 2.210 | %66,6 | DEM | %49,6 |
| Tınazlı Mah. | 1 | 53 | %77,4 | DEM | %74,3 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 258 | %77,5 | DEM | %82,0 |
| Yanal Mah. | 1 | 192 | %78,7 | DEM | %88,7 |
| Yavuzlar Mah. | 1 | 336 | %82,7 | DEM | %86,6 |
| Yeni Mah. | 10 | 2.930 | %65,8 | DEM | %50,5 |
| Yolmaçayır Mah. | 1 | 240 | %64,2 | DEM | %55,5 |
| Yukarıdallı Mah. | 1 | 45 | %40,0 | DEM | %76,5 |
| Yukarıdarıca Mah. | 1 | 329 | %87,5 | DEM | %71,4 |
| Yukarıdikmen Mah. | 2 | 428 | %65,7 | DEM | %56,9 |
| Yurttepe Mah. | 2 | 538 | %80,7 | DEM | %83,5 |
| Çakırdoğan Mah. | 1 | 253 | %87,0 | AKP | %47,9 |
| Çaldıran Mah. | 3 | 628 | %71,0 | DEM | %40,5 |
| Ömerdağı Mah. | 1 | 224 | %75,5 | AKP | %56,1 |
| Öncüler Mah. | 2 | 572 | %71,0 | AKP | %40,4 |
| Örencik Mah. | 1 | 133 | %63,2 | DEM | %74,0 |
| Örenkale Mah. | 2 | 440 | %80,9 | DEM | %57,1 |
| Örmetaş Mah. | 1 | 285 | %67,0 | AKP | %54,1 |
| Özpınar Mah. | 1 | 286 | %59,8 | DEM | %70,8 |