Hayrat · Belediye başkanı
%72,4
AK PARTİ birinci
5.776 geçerli oy · katılım %76,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hayrat ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %72,4 ile birinci; 5776 geçerli oy, katılım %76,2.
Hayrat
Kayıtlı seçmen 8.069 · Oy kullanan 6.146 (katılım %76,2) · Geçerli 5.776 · Geçersiz 370
Seçilenler
- Mehmet Nuhoğlu · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağaçlı Düz Mah. | 1 | 204 | %55,9 | AKP | %75,0 |
| Balaban Mah. | 2 | 546 | %78,9 | AKP | %70,9 |
| Balaban Merkez Mah. | 2 | 421 | %62,5 | AKP | %76,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 239 | %86,2 | AKP | %61,3 |
| Dağönü Mah. | 1 | 279 | %79,9 | AKP | %77,5 |
| Dereyurt Mah. | 1 | 300 | %67,3 | AKP | %60,1 |
| Fatih Mah. | 1 | 33 | %69,7 | AKP | %73,9 |
| Geçitli Mah. | 1 | 347 | %74,1 | AKP | %80,9 |
| Göksel Mah. | 1 | 167 | %77,8 | AKP | %86,3 |
| Görgülü Mah. | 1 | 195 | %70,8 | AKP | %67,2 |
| Gülderen Fatih Mah. | 1 | 157 | %76,4 | AKP | %73,8 |
| Gülderen Merkez Mah. | 1 | 294 | %74,8 | AKP | %76,9 |
| Hamzalı Mah. | 1 | 276 | %56,2 | AKP | %86,9 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 134 | %80,6 | AKP | %72,2 |
| Kılavuz Mah. | 1 | 217 | %74,7 | AKP | %83,0 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %64,2 |
| Köyceğiz Mah. | 1 | 300 | %77,0 | AKP | %82,8 |
| Merkez Mah. | 1 | 349 | %75,9 | YRP | %48,8 |
| Meydanlı Mah. | 1 | 132 | %74,2 | AKP | %50,0 |
| Onur Mah. | 1 | 30 | %80,0 | AKP | %83,3 |
| Pazarönü Mah. | 1 | 292 | %83,6 | AKP | %63,1 |
| Pınarca Mah. | 2 | 494 | %77,9 | AKP | %81,0 |
| Sarmaşık Mah. | 1 | 204 | %87,8 | AKP | %75,0 |
| Taflancık Mah. | 2 | 431 | %84,9 | AKP | %76,3 |
| Topaklı Mah. | 1 | 157 | %75,2 | AKP | %73,6 |
| Yarlı Mah. | 2 | 525 | %86,3 | AKP | %70,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 60 | %83,3 | AKP | %54,4 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 484 | %75,8 | AKP | %78,6 |
| Yıldırımlar Mah. | 1 | 20 | %55,0 | AKP | %90,9 |
| Yırca Mah. | 1 | 85 | %84,7 | AKP | %63,9 |
| Çamlıtepe Mah. | 1 | 116 | %75,0 | AKP | %61,7 |
| Çaycılar Mah. | 1 | 181 | %65,2 | AKP | %63,8 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 50 | %82,0 | AKP | %62,9 |
| Şehitli Mah. | 1 | 113 | %79,7 | AKP | %86,9 |
| Şişli Mah. | 1 | 104 | %66,4 | AKP | %66,7 |