%53,9
CHP birinci
126.609 geçerli oy · katılım %79,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Süleymanpaşa ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %53,9 ile birinci; 126.609 geçerli oy, katılım %79,5.
Kayıtlı seçmen 165.103 · Oy kullanan 131.306 (katılım %79,5) · Geçerli 126.609 · Geçersiz 4.697
Süleymanpaşa Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 68.235 | %53,9 |
| AKP | 44.930 | %35,5 |
| İYİ | 4.839 | %3,8 |
| ZAFER | 2.871 | %2,3 |
| YRP | 1.904 | %1,5 |
| DEM | 1.249 | %1,0 |
| DSP | 597 | %0,5 |
| SAADET | 462 | %0,4 |
| BBP | 282 | %0,2 |
| MEMLEKET | 268 | %0,2 |
| BTP | 225 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 217 | %0,2 |
| DP | 182 | %0,1 |
| VATAN | 82 | %0,1 |
| MİLLET | 56 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 41 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Süleymanpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100. Yıl Mah. | 67 | 23.069 | %82,8 | CHP | %56,0 |
| Ahmedikli Mah. | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %45,1 |
| Ahmetçe Mah. | 1 | 88 | %95,5 | AKP | %48,1 |
| Akçahalil Mah. | 1 | 148 | %95,3 | AKP | %54,5 |
| Altınova Mah. | 34 | 11.551 | %75,1 | CHP | %50,8 |
| Araphacı Mah. | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %42,7 |
| Atatürk Mah. | 10 | 3.489 | %81,2 | CHP | %59,5 |
| Avşar Mah. | 1 | 71 | %105,6 | CHP | %64,4 |
| Aydoğdu Mah. | 24 | 8.051 | %75,8 | CHP | %45,9 |
| Aşağıkılıçlı Mah. | 1 | 47 | %76,6 | AKP | %71,4 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.257 | %76,0 | CHP | %59,4 |
| Banarlı Mah. | 2 | 629 | %88,7 | AKP | %53,5 |
| Barbaros Mah. | 7 | 2.309 | %76,3 | CHP | %51,5 |
| Bıyıkali Mah. | 2 | 527 | %90,3 | AKP | %71,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 4.053 | %73,6 | CHP | %64,3 |
| Dedecik Mah. | 1 | 242 | %98,4 | AKP | %48,9 |
| Demirli Mah. | 1 | 142 | %95,8 | CHP | %60,2 |
| Değirmenaltı Mah. | 7 | 2.291 | %71,5 | CHP | %65,4 |
| Doğrukaracamurat Mah. | 1 | 114 | %102,6 | CHP | %51,3 |
| Ertuğrul Mah. | 8 | 2.309 | %75,4 | CHP | %63,4 |
| Evciler Mah. | 1 | 85 | %97,7 | CHP | %72,0 |
| Ferhadanlı Mah. | 3 | 748 | %91,4 | CHP | %52,4 |
| Gazioğlu Mah. | 1 | 269 | %93,7 | CHP | %76,1 |
| Generli Mah. | 1 | 152 | %100,0 | CHP | %77,7 |
| Gündüzlü Mah. | 5 | 1.378 | %54,7 | AKP | %45,2 |
| Güveçli Mah. | 1 | 82 | %98,8 | AKP | %64,2 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 170 | %94,7 | AKP | %68,6 |
| Husunlu Mah. | 1 | 272 | %94,9 | CHP | %52,1 |
| Hürriyet Mah. | 54 | 18.064 | %80,1 | CHP | %63,6 |
| Işıklar Mah. | 1 | 251 | %87,7 | CHP | %66,0 |
| Karabezirgan Mah. | 1 | 110 | %98,2 | CHP | %52,3 |
| Karacakılavuz Mah. | 7 | 2.208 | %91,5 | AKP | %51,3 |
| Karadeniz Mah. | 9 | 2.898 | %72,7 | AKP | %53,6 |
| Karaevli Mah. | 1 | 187 | %94,1 | CHP | %63,6 |
| Karahalil Mah. | 1 | 61 | %100,0 | CHP | %67,2 |
| Karahisarlı Mah. | 1 | 171 | %97,1 | AKP | %86,4 |
| Karansıllı Mah. | 1 | 70 | %98,6 | CHP | %58,0 |
| Karaçalı Mah. | 1 | 62 | %101,6 | AKP | %47,5 |
| Kayı Mah. | 1 | 267 | %96,3 | CHP | %53,0 |
| Kazandere Mah. | 1 | 189 | %96,8 | CHP | %65,0 |
| Kaşıkçı Mah. | 3 | 785 | %97,8 | CHP | %64,5 |
| Kılavuzlu Mah. | 1 | 144 | %92,4 | CHP | %79,2 |
| Kınıklar Mah. | 1 | 192 | %100,0 | AKP | %50,8 |
| Kumbağ Mah. | 8 | 2.772 | %72,9 | CHP | %61,0 |
| Köseilyas Mah. | 1 | 233 | %93,6 | CHP | %67,9 |
| Mahramlı Mah. | 1 | 112 | %97,3 | CHP | %72,0 |
| Namık Kemal Mah. | 4 | 1.201 | %79,1 | CHP | %65,2 |
| Naipköy Mah. | 2 | 415 | %92,1 | CHP | %53,7 |
| Nusratfakı Mah. | 1 | 69 | %101,5 | CHP | %56,5 |
| Nusratlı Mah. | 1 | 213 | %99,5 | AKP | %47,8 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 123 | %89,4 | CHP | %72,0 |
| Ortaca Mah. | 1 | 258 | %95,0 | CHP | %55,0 |
| Ortacami Mah. | 35 | 11.908 | %77,6 | CHP | %54,8 |
| Oruçbeyli Mah. | 1 | 112 | %96,4 | CHP | %67,0 |
| Osmanlı Mah. | 1 | 282 | %92,6 | AKP | %47,7 |
| Otmanlı Mah. | 1 | 99 | %101,0 | CHP | %61,1 |
| Oğuzlu Mah. | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %61,9 |
| Selçuk Mah. | 1 | 275 | %94,6 | CHP | %60,3 |
| Semetli Mah. | 1 | 231 | %90,9 | CHP | %56,8 |
| Seymenli Mah. | 1 | 160 | %98,8 | AKP | %66,7 |
| Tatarlı Mah. | 1 | 98 | %99,0 | CHP | %47,3 |
| Taşumurca Mah. | 1 | 88 | %95,5 | AKP | %45,7 |
| Topağaç Mah. | 8 | 2.535 | %76,5 | CHP | %60,4 |
| Vatan Mah. | 9 | 3.083 | %81,5 | CHP | %62,8 |
| Yavuz Mah. | 19 | 6.272 | %77,2 | CHP | %57,2 |
| Yayabaşı Mah. | 1 | 146 | %101,4 | CHP | %39,4 |
| Yazır Mah. | 1 | 108 | %96,3 | CHP | %52,2 |
| Yağcı Mah. | 2 | 446 | %95,5 | AKP | %57,6 |
| Yenice Mah. | 1 | 224 | %97,3 | CHP | %60,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 107 | %94,4 | CHP | %55,6 |
| Yukarıkılıçlı Mah. | 1 | 168 | %86,3 | AKP | %73,7 |
| Yuva Mah. | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Zafer Mah. | 19 | 6.560 | %76,0 | CHP | %52,7 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 117 | %96,6 | AKP | %48,2 |
| Çınarlı Mah. | 60 | 20.748 | %81,2 | AKP | %45,0 |
| Çiftlikönü Mah. | 42 | 14.211 | %77,3 | CHP | %53,2 |
| İnecik Mah. | 2 | 505 | %84,6 | CHP | %61,9 |
| İstiklal Mah. | 2 | 622 | %73,3 | CHP | %62,2 |