%51,2
CHP birinci
20.813 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hayrabolu ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %51,2 ile birinci; 20.813 geçerli oy, katılım %87,8.
Kayıtlı seçmen 24.835 · Oy kullanan 21.802 (katılım %87,8) · Geçerli 20.813 · Geçersiz 989
Hayrabolu Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 10.662 | %51,2 |
| AKP | 8.011 | %38,5 |
| İYİ | 1.594 | %7,7 |
| BBP | 126 | %0,6 |
| ZAFER | 84 | %0,4 |
| SAADET | 83 | %0,4 |
| MEMLEKET | 77 | %0,4 |
| YRP | 66 | %0,3 |
| BTP | 64 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 32 | %0,2 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hayrabolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ataköy Mah. | 1 | 193 | %94,3 | AKP | %52,0 |
| Avluobası Mah. | 1 | 88 | %94,3 | CHP | %68,4 |
| Aydınevler Mah. | 13 | 4.087 | %87,6 | AKP | %58,8 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 300 | %90,3 | AKP | %44,5 |
| Bayramşah Mah. | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %50,5 |
| Buzağcı Mah. | 1 | 146 | %97,3 | CHP | %54,7 |
| Büyükkarakarlı Mah. | 1 | 335 | %87,2 | CHP | %63,6 |
| Cambazdere Mah. | 1 | 174 | %93,7 | CHP | %48,6 |
| Canhıdır Mah. | 1 | 115 | %99,1 | CHP | %62,0 |
| Dambaslar Mah. | 1 | 238 | %93,3 | CHP | %62,7 |
| Danişment Mah. | 1 | 264 | %95,1 | CHP | %78,8 |
| Delibedir Mah. | 1 | 158 | %98,7 | CHP | %58,1 |
| Duğcalı Mah. | 1 | 37 | %94,6 | CHP | %80,0 |
| Emiryakup Mah. | 1 | 324 | %95,7 | AKP | %49,0 |
| Fahrioğlu Mah. | 1 | 53 | %101,9 | CHP | %71,7 |
| Hacıllı Mah. | 1 | 34 | %97,1 | AKP | %69,7 |
| Hasköy Mah. | 1 | 233 | %95,7 | AKP | %35,4 |
| Hedeyli Mah. | 1 | 250 | %89,6 | CHP | %71,8 |
| Hisar Mah. | 7 | 2.402 | %80,1 | CHP | %59,1 |
| Kabahöyük Mah. | 1 | 285 | %88,8 | CHP | %66,7 |
| Kadriye Mah. | 1 | 249 | %90,4 | CHP | %59,1 |
| Kahya Mah. | 5 | 1.529 | %85,0 | CHP | %49,4 |
| Kandamış Mah. | 1 | 133 | %94,7 | CHP | %64,2 |
| Karababa Mah. | 1 | 123 | %98,4 | AKP | %45,7 |
| Karabürçek Mah. | 1 | 122 | %94,3 | CHP | %70,9 |
| Karakavak Mah. | 1 | 210 | %87,6 | CHP | %46,0 |
| Karayahşi Mah. | 1 | 147 | %85,0 | CHP | %66,4 |
| Kemallar Mah. | 1 | 162 | %92,0 | CHP | %49,0 |
| Kılıçlar Mah. | 1 | 204 | %97,1 | CHP | %77,8 |
| Kurtdere Mah. | 1 | 118 | %89,8 | AKP | %49,5 |
| Kutlugün Mah. | 1 | 229 | %91,7 | CHP | %58,3 |
| Küçükkarakarlı Mah. | 1 | 80 | %86,3 | CHP | %64,7 |
| Lahana Mah. | 2 | 557 | %89,6 | İYİ | %43,5 |
| Muzruplu Mah. | 1 | 120 | %98,3 | AKP | %68,4 |
| Parmaksız Mah. | 1 | 94 | %103,2 | CHP | %52,1 |
| Soylu Mah. | 2 | 376 | %89,1 | CHP | %41,5 |
| Subaşı Mah. | 1 | 298 | %92,3 | AKP | %34,7 |
| Susuzmüsellim Mah. | 1 | 180 | %93,9 | CHP | %62,9 |
| Tatarlı Mah. | 1 | 190 | %92,1 | CHP | %69,1 |
| Temrezli Mah. | 1 | 245 | %89,4 | CHP | %57,6 |
| Umurbey Mah. | 1 | 201 | %93,5 | CHP | %67,2 |
| Umurçu Mah. | 1 | 126 | %97,6 | CHP | %43,4 |
| Yörgüç Mah. | 1 | 151 | %94,7 | CHP | %64,2 |
| Yörükler Mah. | 1 | 142 | %96,5 | CHP | %59,9 |
| Çene Mah. | 1 | 245 | %91,4 | CHP | %63,8 |
| Çerkezmüsellim Mah. | 6 | 1.937 | %89,6 | CHP | %53,1 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 281 | %90,0 | CHP | %45,9 |
| Örey Mah. | 1 | 109 | %102,8 | CHP | %64,1 |
| Övenler Mah. | 1 | 102 | %89,2 | CHP | %42,7 |
| İlyas Mah. | 17 | 5.186 | %82,2 | CHP | %56,0 |
| İsmailli Mah. | 1 | 83 | %95,2 | CHP | %59,7 |
| Şalgamlı Mah. | 4 | 1.090 | %94,8 | CHP | %58,1 |