%37,0
DEM Parti birinci
25.459 geçerli oy · katılım %75,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bozova ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %37,0 ile birinci; 25.459 geçerli oy, katılım %75,3.
Kayıtlı seçmen 35.752 · Oy kullanan 26.918 (katılım %75,3) · Geçerli 25.459 · Geçersiz 1.459
Bozova Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 9.409 | %37,0 |
| AKP | 8.207 | %32,2 |
| YRP | 5.824 | %22,9 |
| HÜDA PAR | 1.031 | %4,1 |
| İYİ | 459 | %1,8 |
| CHP | 255 | %1,0 |
| SAADET | 113 | %0,4 |
| BBP | 64 | %0,3 |
| TKP | 62 | %0,2 |
| BTP | 35 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bozova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 75.Yıl Mah. | 1 | 127 | %64,6 | DEM | %64,1 |
| Akmağara Mah. | 1 | 196 | %60,7 | DEM | %46,2 |
| Altınlı Mah. | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %89,4 |
| Argıncık Mah. | 1 | 262 | %61,1 | AKP | %48,4 |
| Arıkök Mah. | 2 | 656 | %94,7 | AKP | %99,7 |
| Arpalı Mah. | 1 | 74 | %58,1 | AKP | %42,9 |
| Avlak Mah. | 1 | 95 | %86,3 | AKP | %44,4 |
| Aylan Mah. | 1 | 129 | %57,4 | AKP | %44,9 |
| Baltaş Mah. | 1 | 59 | %84,8 | AKP | %52,1 |
| Bağlıca Mah. | 1 | 303 | %88,8 | AKP | %36,3 |
| Boztepe Mah. | 1 | 291 | %87,3 | DEM | %36,8 |
| Budaklı Mah. | 1 | 131 | %89,3 | AKP | %36,9 |
| Bulancak Mah. | 1 | 178 | %87,1 | DEM | %60,0 |
| Buğluca Mah. | 1 | 108 | %98,2 | AKP | %64,8 |
| Büyükhan Mah. | 2 | 447 | %82,6 | DEM | %55,8 |
| Biris Mah. | 1 | 113 | %97,4 | AKP | %37,0 |
| Deliler Mah. | 2 | 609 | %64,2 | DEM | %48,2 |
| Denizbacı Mah. | 1 | 125 | %60,0 | DEM | %59,2 |
| Dutluca Mah. | 3 | 870 | %87,2 | DEM | %49,4 |
| Dutluk Mah. | 2 | 441 | %69,2 | YRP | %37,9 |
| Eskin Mah. | 4 | 1.165 | %77,9 | AKP | %37,7 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.074 | %81,0 | DEM | %34,7 |
| Gerdek Mah. | 1 | 227 | %65,6 | AKP | %55,4 |
| Gökören Mah. | 1 | 35 | %108,6 | DEM | %58,3 |
| Gölbaşı Mah. | 6 | 1.890 | %75,0 | DEM | %43,2 |
| Göynik Mah. | 2 | 477 | %56,8 | DEM | %53,0 |
| Gözenek Mah. | 2 | 507 | %48,1 | DEM | %70,1 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 124 | %72,6 | DEM | %42,4 |
| Hacılar Mah. | 2 | 565 | %55,8 | DEM | %60,1 |
| Hisarlar Mah. | 1 | 151 | %82,8 | AKP | %45,1 |
| Kabacık Mah. | 2 | 435 | %75,4 | AKP | %50,5 |
| Karaca Mah. | 1 | 89 | %82,0 | AKP | %84,3 |
| Karacaören Mah. | 2 | 645 | %73,3 | HÜDA PAR | %31,3 |
| Karakaş Mah. | 1 | 64 | %78,1 | YRP | %59,2 |
| Karapınar Mah. | 1 | 89 | %92,1 | AKP | %37,8 |
| Kargılı Mah. | 2 | 581 | %54,6 | AKP | %33,3 |
| Kepirce Mah. | 2 | 392 | %79,1 | YRP | %37,4 |
| Kesmetaş Mah. | 1 | 350 | %95,1 | DEM | %46,9 |
| Kevik Mah. | 1 | 54 | %103,7 | AKP | %81,5 |
| Kılıçören Mah. | 2 | 496 | %62,1 | AKP | %48,0 |
| Kılçık Mah. | 1 | 272 | %83,1 | AKP | %36,8 |
| Kındırali Mah. | 1 | 84 | %60,7 | AKP | %34,7 |
| Kırağılı Mah. | 1 | 158 | %83,5 | DEM | %70,6 |
| Kırmızıpınar Mah. | 2 | 611 | %82,5 | AKP | %33,4 |
| Kızlar Mah. | 1 | 317 | %71,6 | DEM | %41,1 |
| Konuksever Mah. | 1 | 42 | %100,0 | İYİ | %71,4 |
| Koçhisar Mah. | 4 | 1.151 | %61,8 | DEM | %80,1 |
| Koçveran Mah. | 1 | 134 | %75,4 | YRP | %45,4 |
| Köseşahin Mah. | 1 | 193 | %78,8 | DEM | %54,4 |
| Küpeli Mah. | 1 | 104 | %69,2 | AKP | %62,3 |
| Killik Mah. | 1 | 328 | %74,1 | DEM | %42,7 |
| Maşuk Mah. | 1 | 181 | %66,3 | AKP | %44,9 |
| Mülkören Mah. | 1 | 101 | %70,3 | DEM | %45,7 |
| Narsait Mah. | 1 | 298 | %60,7 | DEM | %64,3 |
| Norçin Mah. | 1 | 80 | %71,3 | DEM | %85,5 |
| Ortatepe Mah. | 2 | 372 | %82,3 | DEM | %54,7 |
| Ortaören Mah. | 1 | 106 | %59,4 | DEM | %61,0 |
| Pirhalil Mah. | 1 | 322 | %94,1 | DEM | %45,5 |
| Saluc Mah. | 2 | 397 | %64,7 | DEM | %43,9 |
| Sağırlı Mah. | 1 | 175 | %92,6 | AKP | %44,9 |
| Seyitören Mah. | 1 | 306 | %93,1 | YRP | %44,2 |
| Sızan Mah. | 2 | 369 | %83,5 | DEM | %39,0 |
| Sığırcık Mah. | 2 | 366 | %55,2 | HÜDA PAR | %40,4 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 153 | %85,0 | AKP | %60,6 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 181 | %65,2 | AKP | %35,2 |
| Tatarhüyük Mah. | 1 | 98 | %69,4 | AKP | %47,0 |
| Taşan Mah. | 3 | 911 | %91,9 | DEM | %33,6 |
| Tozluca Mah. | 1 | 202 | %52,0 | DEM | %28,4 |
| Tunalı Mah. | 1 | 301 | %82,7 | YRP | %42,9 |
| Türkmenören Mah. | 1 | 245 | %75,1 | DEM | %50,6 |
| Uzunburç Mah. | 1 | 179 | %76,0 | AKP | %77,1 |
| Yalıntaş Mah. | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %75,7 |
| Yaslıca Mah. | 7 | 2.286 | %88,9 | YRP | %59,4 |
| Yavuz Selim Mah. | 7 | 2.319 | %75,0 | AKP | %36,3 |
| Yaylak Mah. | 7 | 2.321 | %71,1 | DEM | %50,0 |
| Yeşil Ova Mah. | 5 | 1.425 | %76,8 | AKP | %32,4 |
| Zivanlı Mah. | 1 | 162 | %55,6 | AKP | %32,2 |
| Çakmaklı Mah. | 2 | 419 | %70,4 | AKP | %38,4 |
| Çatak Mah. | 1 | 118 | %86,4 | DEM | %53,0 |
| Örgülü Mah. | 2 | 428 | %81,3 | DEM | %81,6 |
| Özgören Mah. | 1 | 210 | %45,2 | YRP | %60,0 |
| Ürünlü Mah. | 2 | 509 | %58,2 | DEM | %80,4 |
| Üçdirek Mah. | 2 | 432 | %80,1 | DEM | %44,1 |
| Üçkilis Mah. | 1 | 220 | %65,0 | AKP | %56,6 |
| İkizköy Mah. | 2 | 429 | %85,3 | AKP | %42,8 |
| İncirli Mah. | 1 | 330 | %64,9 | DEM | %46,6 |
| Şanlıavşar Mah. | 1 | 353 | %73,1 | AKP | %57,0 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 263 | %69,6 | DEM | %65,3 |