Salıpazarı · Belediye başkanı
%34,4
BÜYÜK BİRLİK birinci
14.686 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Salıpazarı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında BÜYÜK BİRLİK %34,4 ile birinci; 14.686 geçerli oy, katılım %91,2.
Salıpazarı
Kayıtlı seçmen 17.172 · Oy kullanan 15.656 (katılım %91,2) · Geçerli 14.686 · Geçersiz 970
Seçilenler
- Refaettin Karaca · BBP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alan Mah. | 2 | 362 | %90,6 | MHP | %34,8 |
| Alanyaykın Mah. | 2 | 458 | %94,1 | MHP | %48,0 |
| Albak Mah. | 1 | 220 | %96,8 | BBP | %37,4 |
| Avut Mah. | 3 | 1.015 | %94,7 | CHP | %54,9 |
| Bereket Mah. | 3 | 821 | %84,7 | MHP | %44,3 |
| Biçme Mah. | 1 | 221 | %95,0 | MHP | %43,0 |
| Cevizli Mah. | 1 | 319 | %90,9 | MHP | %48,1 |
| Düzköy Mah. | 1 | 199 | %96,0 | MHP | %50,0 |
| Dikencik Mah. | 1 | 281 | %93,2 | BBP | %39,8 |
| Esatçiftliği Mah. | 2 | 605 | %92,6 | MHP | %40,2 |
| Fatsalılar Mah. | 1 | 234 | %94,9 | MHP | %43,3 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 261 | %90,8 | YRP | %38,0 |
| Fidancık Mah. | 1 | 89 | %89,9 | MHP | %53,4 |
| Gökçebaşı Mah. | 1 | 194 | %93,3 | MHP | %44,9 |
| Gökçeli Mah. | 2 | 555 | %84,9 | BBP | %48,1 |
| Güzelvatan Mah. | 1 | 136 | %96,3 | BBP | %46,0 |
| Kalfalı Mah. | 2 | 492 | %95,1 | BBP | %43,3 |
| Karacalar Mah. | 1 | 157 | %98,7 | YRP | %47,9 |
| Karacaören Mah. | 1 | 269 | %92,9 | MHP | %75,8 |
| Karadere Mah. | 1 | 128 | %96,1 | MHP | %56,4 |
| Karaman Mah. | 1 | 326 | %91,4 | BBP | %59,7 |
| Karayonca Mah. | 2 | 360 | %84,7 | BBP | %39,8 |
| Kırgıl Mah. | 2 | 413 | %90,8 | BBP | %42,5 |
| Kızılot Mah. | 1 | 294 | %89,8 | BBP | %42,0 |
| Kocalar Mah. | 1 | 300 | %87,3 | BBP | %34,7 |
| Konakören Mah. | 2 | 531 | %90,8 | BBP | %43,8 |
| Kuşcuğaz Mah. | 1 | 175 | %93,1 | BBP | %41,3 |
| Merkez Kocalar Mah. | 2 | 378 | %92,6 | BBP | %35,4 |
| Mumlu Mah. | 1 | 143 | %93,0 | MHP | %38,3 |
| Muslubey Mah. | 2 | 517 | %94,2 | MHP | %37,0 |
| Orta Mah. | 4 | 1.097 | %89,2 | MHP | %43,0 |
| Sarıhasan Mah. | 1 | 319 | %90,0 | BBP | %49,7 |
| Suluca Mah. | 1 | 247 | %92,7 | MHP | %32,0 |
| Tacalan Mah. | 2 | 426 | %93,2 | BBP | %42,4 |
| Tahnal Mah. | 2 | 637 | %88,4 | BBP | %61,6 |
| Tepealtı Mah. | 1 | 257 | %93,0 | MHP | %30,4 |
| Yavaşbey Mah. | 3 | 914 | %92,2 | BBP | %44,9 |
| Yayla Mah. | 2 | 423 | %85,3 | MHP | %42,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 758 | %88,4 | BBP | %49,8 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 215 | %93,0 | MHP | %33,2 |
| Yeşil Mah. | 1 | 332 | %89,5 | BBP | %35,2 |
| Yukarıkestanepınar Mah. | 1 | 340 | %90,0 | MHP | %63,6 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 347 | %92,5 | BBP | %60,5 |
| Çiçekli Mah. | 2 | 407 | %95,1 | BBP | %49,3 |