%46,4
MHP birinci
12.229 geçerli oy · katılım %76,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çayeli ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %46,4 ile birinci; 12.229 geçerli oy, katılım %76,6.
Kayıtlı seçmen 16.553 · Oy kullanan 12.672 (katılım %76,6) · Geçerli 12.229 · Geçersiz 443
Seçilenler
- İsmail Hakkı Çiftçi · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.966 · Oy kullanan 1.627 (katılım %82,8) · Geçerli 1.542 · Geçersiz 85
Çayeli - Büyükköy Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 925 | %60,0 |
| MHP | 565 | %36,6 |
| YRP | 28 | %1,8 |
| SAADET | 14 | %0,9 |
| İYİ | 10 | %0,7 |
Çayeli - Büyükköy: seçilenler
- Hamza Saruhan · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.699 · Oy kullanan 2.380 (katılım %88,2) · Geçerli 2.305 · Geçersiz 75
Çayeli - Madenli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.481 | %64,3 |
| AKP | 750 | %32,5 |
| YRP | 34 | %1,5 |
| ZAFER | 24 | %1,0 |
| İYİ | 13 | %0,6 |
| SAADET | 3 | %0,1 |
Çayeli - Madenli: seçilenler
- Mustafa Çalışkan · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çayeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adalar Mah. | 1 | 102 | %119,6 | AKP | %50,8 |
| Büyükcaferpaşa Mah. | 1 | 243 | %89,3 | AKP | %78,8 |
| Büyükköy-Altıntaş Mah. | 1 | 159 | %64,8 | AKP | %67,0 |
| Büyükköy-Arkadere Mah. | 1 | 131 | %79,4 | AKP | %57,9 |
| Büyükköy-Demirciler Mah. | 1 | 290 | %84,5 | AKP | %49,2 |
| Büyükköy-Gümüştaş Mah. | 1 | 115 | %76,5 | AKP | %60,8 |
| Büyükköy-Merkez Mah. | 2 | 416 | %86,8 | AKP | %73,5 |
| Büyükköy-Soğuksu Mah. | 1 | 166 | %69,3 | AKP | %56,4 |
| Büyükköy-Çavuşlu Mah. | 1 | 157 | %96,2 | AKP | %85,6 |
| Büyükköy-Çaycılar Mah. | 2 | 532 | %86,5 | MHP | %49,7 |
| Büyüktaşhane Mah. | 5 | 1.288 | %77,1 | AKP | %46,9 |
| Eskipazar Mah. | 8 | 2.504 | %77,5 | MHP | %46,7 |
| Hassadıklar Mah. | 1 | 200 | %76,0 | MHP | %60,1 |
| Kesmetaş Mah. | 2 | 608 | %78,5 | AKP | %48,8 |
| Küçükcaferpaşa Mah. | 1 | 226 | %71,7 | AKP | %53,1 |
| Küçüktaşhane Mah. | 2 | 516 | %81,0 | MHP | %45,1 |
| Limanköy Mah. | 2 | 687 | %75,4 | AKP | %46,8 |
| Madenli-Aloğlu Mah. | 2 | 417 | %89,5 | MHP | %65,3 |
| Madenli-Gürçam Mah. | 1 | 104 | %83,7 | MHP | %73,8 |
| Madenli-Habiboğlu Mah. | 1 | 164 | %77,4 | MHP | %50,8 |
| Madenli-Kazancılar Mah. | 1 | 124 | %92,7 | MHP | %66,1 |
| Madenli-Maden Mah. | 1 | 289 | %91,4 | MHP | %62,3 |
| Madenli-Merkez Mah. | 2 | 491 | %89,4 | MHP | %63,3 |
| Madenli-Seslidere Mah. | 1 | 202 | %86,6 | MHP | %53,5 |
| Madenli-Topkaya Mah. | 1 | 162 | %85,2 | MHP | %82,4 |
| Madenli-Yazıcılar Mah. | 1 | 209 | %90,4 | MHP | %66,5 |
| Madenli-Yeni Mah. | 2 | 335 | %84,8 | MHP | %58,8 |
| Madenli-Çamlıca Mah. | 1 | 202 | %93,6 | MHP | %72,9 |
| Sabuncular Mah. | 3 | 724 | %81,1 | MHP | %55,7 |
| Taşhane Mah. | 2 | 480 | %82,1 | AKP | %49,7 |
| Yaka Mah. | 4 | 1.296 | %76,0 | MHP | %55,2 |
| Yalı Mah. | 4 | 1.254 | %76,6 | AKP | %47,6 |
| Yenicami Mah. | 1 | 158 | %70,3 | MHP | %64,9 |
| Yenipazar Mah. | 15 | 4.747 | %73,7 | MHP | %48,8 |
| Çataklıhoca Mah. | 1 | 183 | %62,3 | MHP | %52,7 |
| İncesırt Mah. | 1 | 260 | %74,2 | AKP | %47,6 |
| Şairler Mah. | 4 | 1.077 | %77,2 | MHP | %49,8 |