%40,4
AK PARTİ birinci
75.381 geçerli oy · katılım %78,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ünye ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %40,4 ile birinci; 75.381 geçerli oy, katılım %78,8.
Kayıtlı seçmen 101.438 · Oy kullanan 79.898 (katılım %78,8) · Geçerli 75.381 · Geçersiz 4.517
Ünye Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 30.455 | %40,4 |
| İYİ | 28.197 | %37,4 |
| YRP | 7.901 | %10,5 |
| CHP | 6.255 | %8,3 |
| SAADET | 973 | %1,3 |
| BBP | 479 | %0,6 |
| ZAFER | 431 | %0,6 |
| GELECEK | 173 | %0,2 |
| HKP | 86 | %0,1 |
| DEM | 82 | %0,1 |
| BTP | 82 | %0,1 |
| DSP | 66 | %0,1 |
| MİLLET | 61 | %0,1 |
Seçilenler
- Hüseyin Tavlı · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ünye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ataköy Mah. | 2 | 409 | %90,2 | AKP | %48,2 |
| Atatürk Mah. | 34 | 11.275 | %70,4 | İYİ | %41,0 |
| Aydıntepe Mah. | 4 | 833 | %91,2 | AKP | %57,0 |
| Ağıdere Mah. | 1 | 160 | %94,4 | AKP | %64,6 |
| Bayramca Mah. | 14 | 4.568 | %76,6 | İYİ | %48,6 |
| Başköy Mah. | 2 | 281 | %91,8 | AKP | %66,1 |
| Beylerce Mah. | 1 | 325 | %84,0 | AKP | %50,2 |
| Burunucu Mah. | 8 | 2.702 | %73,3 | İYİ | %42,2 |
| Cevizdere Mah. | 2 | 511 | %90,4 | AKP | %44,4 |
| Denizbükü Mah. | 2 | 251 | %96,0 | İYİ | %46,7 |
| Dereköy Mah. | 1 | 217 | %94,9 | AKP | %58,4 |
| Döşemedibi Mah. | 1 | 157 | %95,5 | İYİ | %54,5 |
| Düzköy Mah. | 2 | 359 | %96,7 | AKP | %46,4 |
| Düzsaylan Mah. | 1 | 193 | %87,1 | AKP | %48,4 |
| Dizdar Mah. | 1 | 165 | %78,8 | AKP | %52,0 |
| Elmalık Mah. | 1 | 86 | %93,0 | AKP | %51,4 |
| Erenyurt Mah. | 8 | 1.161 | %88,5 | AKP | %36,9 |
| Esenkale Mah. | 1 | 220 | %94,1 | AKP | %59,7 |
| Eskikızılcakese Mah. | 2 | 476 | %91,0 | AKP | %54,6 |
| Fatih Mah. | 8 | 1.620 | %87,0 | AKP | %52,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 16 | 5.248 | %76,9 | İYİ | %40,9 |
| Göbü Mah. | 4 | 605 | %95,2 | AKP | %45,0 |
| Gölcüğez Mah. | 2 | 449 | %88,4 | AKP | %55,7 |
| Gölevi Mah. | 16 | 5.345 | %73,3 | İYİ | %38,7 |
| Günpınarı Mah. | 2 | 358 | %92,7 | AKP | %48,9 |
| Gürecülü Mah. | 2 | 686 | %81,3 | AKP | %41,6 |
| Güzelkale Mah. | 1 | 182 | %92,9 | İYİ | %51,0 |
| Güzelyalı Mah. | 2 | 442 | %90,3 | AKP | %57,3 |
| Hamidiye Mah. | 10 | 3.271 | %72,1 | İYİ | %38,6 |
| Hanyanı Mah. | 4 | 674 | %92,3 | AKP | %46,7 |
| Hızabaşıgünlük Mah. | 1 | 105 | %94,3 | AKP | %59,1 |
| Hızarbaşıkumarlı Mah. | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %49,5 |
| Kadılar Mah. | 2 | 388 | %87,4 | AKP | %47,1 |
| Kale Mah. | 1 | 304 | %91,8 | AKP | %55,9 |
| Kaledere Mah. | 16 | 5.151 | %71,5 | İYİ | %41,9 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 214 | %75,7 | AKP | %48,1 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 512 | %94,1 | AKP | %49,0 |
| Keş Mah. | 2 | 432 | %88,9 | AKP | %41,4 |
| Kocuklu Mah. | 1 | 139 | %82,0 | CHP | %50,0 |
| Kuşdoğan Mah. | 1 | 257 | %92,2 | AKP | %45,7 |
| Kuşçulu Mah. | 3 | 520 | %96,2 | AKP | %57,9 |
| Killik Mah. | 1 | 287 | %94,4 | İYİ | %44,4 |
| Liseler Mah. | 16 | 5.133 | %75,0 | İYİ | %41,1 |
| Nadırlı Mah. | 1 | 188 | %94,7 | AKP | %46,3 |
| Nurettin Mah. | 3 | 510 | %88,4 | AKP | %56,0 |
| Nuriye Mah. | 4 | 1.089 | %85,8 | AKP | %41,3 |
| Orta Yılmazlar Mah. | 9 | 2.759 | %75,2 | İYİ | %42,3 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 391 | %92,3 | AKP | %56,2 |
| Pelitliyatak Mah. | 10 | 1.404 | %86,7 | AKP | %67,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 121 | %97,5 | AKP | %47,2 |
| Sahilköy Mah. | 4 | 823 | %85,9 | İYİ | %40,1 |
| Saraycık Mah. | 3 | 693 | %92,4 | AKP | %46,9 |
| Saraçlı Mah. | 17 | 5.306 | %75,5 | AKP | %41,1 |
| Sarıhalil Mah. | 3 | 612 | %94,4 | AKP | %36,7 |
| Saylan Mah. | 3 | 467 | %94,0 | AKP | %50,1 |
| Sofutepesi Mah. | 1 | 305 | %86,9 | AKP | %57,3 |
| Taflancık Mah. | 1 | 195 | %93,3 | AKP | %55,8 |
| Taşça Mah. | 1 | 120 | %85,8 | AKP | %45,4 |
| Tekkiraz Mah. | 11 | 1.853 | %81,9 | AKP | %56,3 |
| Tepeköy Mah. | 2 | 182 | %98,4 | AKP | %43,1 |
| Uğurlu Mah. | 3 | 500 | %89,4 | AKP | %48,3 |
| Yavı Mah. | 4 | 968 | %92,1 | İYİ | %44,1 |
| Yaycı Mah. | 1 | 192 | %94,3 | AKP | %51,0 |
| Yaylalı Mah. | 1 | 106 | %86,8 | AKP | %52,3 |
| Yazkonağı Mah. | 3 | 489 | %92,8 | AKP | %72,5 |
| Yenikent Mah. | 6 | 932 | %70,8 | AKP | %65,4 |
| Yenikızılcakese Mah. | 1 | 246 | %95,1 | AKP | %74,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 311 | %64,6 | AKP | %55,7 |
| Yeşilada Mah. | 1 | 83 | %89,2 | İYİ | %63,5 |
| Yeşilkent Mah. | 9 | 1.194 | %89,5 | İYİ | %42,6 |
| Yunus Emre Mah. | 5 | 1.524 | %77,6 | AKP | %41,8 |
| Yüceler Mah. | 5 | 1.080 | %81,0 | AKP | %52,3 |
| Yiğitler Mah. | 3 | 515 | %93,2 | İYİ | %31,7 |
| Çakmak Mah. | 1 | 112 | %81,3 | AKP | %52,3 |
| Çamurlu Mah. | 15 | 4.743 | %75,7 | İYİ | %39,7 |
| Çatak Mah. | 3 | 614 | %92,5 | AKP | %56,1 |
| Çatalpınar Mah. | 3 | 512 | %86,1 | AKP | %44,6 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 77 | %102,6 | AKP | %75,7 |
| Çınarcık Mah. | 2 | 458 | %91,9 | AKP | %53,8 |
| Çınarlık Mah. | 21 | 7.271 | %72,0 | İYİ | %40,3 |
| Çiğdem Mah. | 2 | 489 | %90,0 | AKP | %60,8 |
| Üçpınar Mah. | 2 | 370 | %96,8 | CHP | %57,1 |
| İnkur Mah. | 10 | 1.976 | %85,3 | İYİ | %44,0 |
| İpekyolu Mah. | 8 | 2.514 | %75,5 | İYİ | %44,4 |
| Şenyurt Mah. | 2 | 363 | %93,1 | AKP | %63,9 |