Köprübaşı · Belediye başkanı
%60,8
CHP birinci
8.800 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köprübaşı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %60,8 ile birinci; 8800 geçerli oy, katılım %91,4.
Köprübaşı
Kayıtlı seçmen 10.608 · Oy kullanan 9.697 (katılım %91,4) · Geçerli 8.800 · Geçersiz 897
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaalan Mah. | 1 | 71 | %107,0 | AKP | %52,9 |
| Alanyolu Mah. | 2 | 384 | %91,9 | CHP | %66,8 |
| Armağan Mah. | 1 | 123 | %94,3 | AKP | %70,8 |
| Arpacı Mah. | 1 | 121 | %95,9 | CHP | %64,4 |
| Atatürk Mah. | 3 | 931 | %90,0 | CHP | %66,2 |
| Azimli Mah. | 1 | 42 | %64,3 | CHP | %58,3 |
| Borlu Mah. | 6 | 1.795 | %88,8 | CHP | %62,9 |
| Bozburun Mah. | 1 | 102 | %97,1 | CHP | %57,5 |
| Cıcıklı Mah. | 1 | 93 | %94,6 | CHP | %52,6 |
| Döğüşeren Mah. | 1 | 84 | %97,6 | CHP | %52,0 |
| Esat Mah. | 1 | 58 | %105,2 | CHP | %69,5 |
| Gökveliler Mah. | 1 | 124 | %97,6 | CHP | %56,6 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 69 | %95,7 | CHP | %53,9 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 69 | %101,5 | CHP | %50,8 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 76 | %105,3 | CHP | %57,1 |
| Karaelmacık Mah. | 1 | 124 | %94,4 | CHP | %56,7 |
| Karyağdı Mah. | 1 | 62 | %95,2 | AKP | %57,1 |
| Kasar Mah. | 1 | 57 | %93,0 | CHP | %50,9 |
| Kavakyeri Mah. | 1 | 152 | %92,8 | CHP | %53,4 |
| Kemhallı Mah. | 1 | 197 | %94,9 | CHP | %57,4 |
| Kıdırcık Mah. | 1 | 103 | %98,1 | CHP | %54,7 |
| Kınık Mah. | 1 | 58 | %100,0 | CHP | %71,4 |
| Kıranşeyh Mah. | 1 | 279 | %95,3 | CHP | %60,8 |
| Kozaklı Mah. | 1 | 99 | %90,9 | CHP | %68,6 |
| Kulalı Mah. | 1 | 48 | %104,2 | CHP | %60,0 |
| Kurtlar Mah. | 1 | 106 | %96,2 | CHP | %59,0 |
| Killik Mah. | 1 | 65 | %96,9 | CHP | %82,3 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 3 | 774 | %92,6 | CHP | %68,6 |
| Mestanlı Mah. | 1 | 26 | %103,9 | CHP | %81,5 |
| Namık Kemal Mah. | 4 | 1.329 | %86,7 | CHP | %61,4 |
| Rağıllar Mah. | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %66,7 |
| Saraycık Mah. | 1 | 143 | %97,2 | CHP | %66,9 |
| Sargaç Mah. | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %54,1 |
| Selviler Mah. | 1 | 44 | %95,5 | CHP | %65,9 |
| Temrek Mah. | 4 | 1.391 | %85,5 | CHP | %63,6 |
| Tokmaklı Mah. | 1 | 164 | %96,3 | CHP | %77,3 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 38 | %105,3 | CHP | %74,4 |
| Yabacı Mah. | 1 | 44 | %102,3 | CHP | %74,4 |
| Yardere Mah. | 1 | 49 | %98,0 | AKP | %61,7 |
| Yenice Mah. | 1 | 170 | %97,1 | CHP | %62,8 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 142 | %92,3 | AKP | %63,9 |
| Yumuklar Mah. | 1 | 154 | %94,8 | CHP | %54,3 |
| Çarıklar Mah. | 1 | 83 | %94,0 | CHP | %73,6 |
| Çavullar Mah. | 1 | 108 | %99,1 | AKP | %55,7 |
| Çayköy Mah. | 1 | 92 | %90,2 | AKP | %63,4 |
| İkizkuyu Mah. | 1 | 223 | %98,2 | CHP | %56,8 |