%59,3
CHP birinci
111.989 geçerli oy · katılım %84,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akhisar ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %59,3 ile birinci; 111.989 geçerli oy, katılım %84,3.
Kayıtlı seçmen 138.993 · Oy kullanan 117.182 (katılım %84,3) · Geçerli 111.989 · Geçersiz 5.193
Akhisar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 66.380 | %59,3 |
| AKP | 39.408 | %35,2 |
| İYİ | 1.712 | %1,5 |
| ZAFER | 1.337 | %1,2 |
| DEM | 1.306 | %1,2 |
| SAADET | 854 | %0,8 |
| BTP | 302 | %0,3 |
| HKP | 206 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 195 | %0,2 |
| AB | 172 | %0,2 |
| MİLLET | 117 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akhisar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkocalı Mah. | 1 | 323 | %93,8 | AKP | %73,4 |
| Akselendi Mah. | 5 | 1.552 | %85,1 | CHP | %56,3 |
| Akçaalan Mah. | 1 | 175 | %98,9 | CHP | %57,8 |
| Akçeşme Mah. | 1 | 171 | %96,5 | AKP | %53,1 |
| Arabacıbozköy Mah. | 3 | 837 | %92,5 | CHP | %49,9 |
| Atatürk Mah. | 36 | 12.274 | %80,7 | CHP | %69,5 |
| Aşağıdolma Mah. | 1 | 137 | %97,1 | AKP | %66,9 |
| Ballıca Mah. | 4 | 1.167 | %86,2 | CHP | %51,2 |
| Başlamış Mah. | 1 | 205 | %92,7 | CHP | %48,3 |
| Bekirler Mah. | 1 | 164 | %92,1 | CHP | %59,3 |
| Beyoba Mah. | 4 | 1.385 | %89,9 | CHP | %79,8 |
| Boyalılar Mah. | 1 | 69 | %88,4 | CHP | %50,9 |
| Büknüş Mah. | 1 | 286 | %91,6 | CHP | %76,4 |
| Bünyanosmaniye Mah. | 1 | 337 | %95,6 | CHP | %73,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.467 | %85,8 | CHP | %54,3 |
| Dayıoğlu Mah. | 1 | 159 | %94,3 | CHP | %53,2 |
| Dağdere Mah. | 6 | 1.611 | %93,9 | AKP | %54,0 |
| Dereköy Mah. | 3 | 720 | %95,3 | CHP | %68,6 |
| Dolmadeğirmen Mah. | 2 | 449 | %95,8 | AKP | %79,6 |
| Doğankaya Mah. | 1 | 290 | %93,1 | AKP | %55,9 |
| Doğuca Mah. | 1 | 150 | %86,0 | CHP | %56,5 |
| Durasıl Mah. | 1 | 318 | %93,1 | AKP | %61,5 |
| Dingiller Mah. | 1 | 161 | %100,0 | CHP | %62,6 |
| Efendi Mah. | 39 | 13.260 | %83,7 | CHP | %51,9 |
| Erdelli Mah. | 1 | 284 | %94,4 | CHP | %63,7 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 192 | %94,8 | CHP | %61,8 |
| Evkafteke Mah. | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %70,4 |
| Göcek Mah. | 1 | 234 | %97,9 | CHP | %55,0 |
| Gökçeahmet Mah. | 3 | 760 | %94,7 | AKP | %64,0 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 174 | %98,9 | CHP | %50,7 |
| Hacı İshak Mah. | 23 | 7.553 | %76,6 | CHP | %58,6 |
| Hacıosmanlar Mah. | 1 | 288 | %98,6 | AKP | %53,0 |
| Hacıibrahimler Mah. | 1 | 93 | %103,2 | AKP | %49,4 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 92 | %95,7 | CHP | %56,8 |
| Hamitköy Mah. | 1 | 259 | %95,8 | CHP | %55,6 |
| Hanpaşa Mah. | 2 | 614 | %95,9 | AKP | %52,3 |
| Harmandalı Mah. | 1 | 231 | %99,1 | AKP | %55,7 |
| Has Hoca Mah. | 6 | 2.052 | %83,6 | CHP | %62,6 |
| Hasköy Mah. | 1 | 259 | %92,3 | CHP | %55,9 |
| Hürriyet Mah. | 51 | 17.138 | %80,4 | CHP | %63,0 |
| Işıkköy Mah. | 2 | 463 | %96,5 | AKP | %54,2 |
| Kabaağaçkıran Mah. | 1 | 37 | %113,5 | AKP | %60,0 |
| Kadıdağı Mah. | 2 | 572 | %94,2 | CHP | %47,1 |
| Kapaklı Mah. | 2 | 673 | %91,4 | CHP | %76,8 |
| Karabörklü Mah. | 1 | 184 | %97,3 | CHP | %56,4 |
| Karaköy Mah. | 1 | 167 | %97,0 | AKP | %59,3 |
| Karayağcı Mah. | 1 | 139 | %100,0 | CHP | %48,9 |
| Kavakalan Mah. | 1 | 224 | %93,3 | CHP | %65,4 |
| Kayalıoğlu Mah. | 5 | 1.464 | %88,7 | CHP | %67,2 |
| Kayganlı Mah. | 1 | 68 | %105,9 | AKP | %63,2 |
| Kethüda Mah. | 13 | 4.219 | %80,9 | CHP | %68,5 |
| Kızlaralanı Mah. | 1 | 263 | %95,4 | AKP | %46,3 |
| Kobaşdere Mah. | 1 | 71 | %95,8 | AKP | %83,3 |
| Kocakağan Mah. | 2 | 557 | %83,5 | AKP | %58,3 |
| Kulaksızlar Mah. | 1 | 133 | %98,5 | CHP | %50,0 |
| Kurtulmuş Mah. | 1 | 199 | %98,0 | AKP | %58,3 |
| Kömürcü Mah. | 2 | 418 | %98,3 | AKP | %65,5 |
| Mecidiye Mah. | 3 | 909 | %78,7 | CHP | %71,3 |
| Medar Mah. | 5 | 1.590 | %85,0 | CHP | %65,1 |
| Moralılar Mah. | 1 | 97 | %82,5 | CHP | %75,0 |
| Musaca Mah. | 1 | 61 | %104,9 | CHP | %48,3 |
| Musalar Mah. | 1 | 108 | %93,5 | CHP | %58,8 |
| Muştullar Mah. | 1 | 207 | %97,6 | CHP | %54,1 |
| Paşa Mah. | 4 | 1.295 | %77,9 | CHP | %68,9 |
| Pekmezci Mah. | 1 | 141 | %96,5 | AKP | %45,7 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 234 | %94,0 | CHP | %68,9 |
| Ragıp Bey Mah. | 16 | 5.435 | %80,6 | CHP | %72,9 |
| Rahmiye Mah. | 1 | 82 | %97,6 | CHP | %63,3 |
| Reşat Bey Mah. | 35 | 11.670 | %81,5 | CHP | %66,9 |
| Sabancılar Mah. | 1 | 186 | %98,9 | CHP | %56,0 |
| Sakarkaya Mah. | 2 | 386 | %96,1 | AKP | %47,6 |
| Sarılar Mah. | 1 | 214 | %93,0 | AKP | %71,5 |
| Sarıçalı Mah. | 2 | 557 | %95,3 | CHP | %59,5 |
| Sarnıçköy Mah. | 1 | 206 | %97,1 | AKP | %55,6 |
| Sazoba Mah. | 2 | 584 | %87,7 | CHP | %81,7 |
| Sağrakçı Mah. | 1 | 195 | %98,5 | AKP | %78,6 |
| Selvili Mah. | 1 | 221 | %93,7 | AKP | %56,9 |
| Selçikli Mah. | 4 | 1.063 | %94,8 | AKP | %57,1 |
| Seyit Ahmet Mah. | 15 | 4.823 | %84,0 | CHP | %56,5 |
| Seğirdim Mah. | 2 | 264 | %96,6 | AKP | %67,9 |
| Sırtköy Mah. | 1 | 88 | %100,0 | CHP | %55,3 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 53 | %103,8 | AKP | %58,5 |
| Süleymanköy Mah. | 1 | 183 | %91,3 | CHP | %62,9 |
| Süleymanlı Mah. | 6 | 1.758 | %83,3 | CHP | %57,4 |
| Sünnetçiler Mah. | 1 | 261 | %95,8 | CHP | %88,0 |
| Sindelli Mah. | 1 | 320 | %94,4 | CHP | %71,7 |
| Taşçılar Mah. | 1 | 59 | %103,4 | CHP | %66,1 |
| Topluca Mah. | 1 | 126 | %96,0 | CHP | %64,0 |
| Tütenli Mah. | 2 | 493 | %96,8 | AKP | %47,8 |
| Ulu Camii Mah. | 26 | 8.586 | %82,9 | CHP | %54,2 |
| Ulupınar Mah. | 1 | 123 | %95,9 | AKP | %58,8 |
| Yatağan Mah. | 1 | 226 | %93,8 | CHP | %96,7 |
| Yayakırıldık Mah. | 2 | 420 | %97,4 | AKP | %49,5 |
| Yaykın Mah. | 1 | 253 | %97,6 | CHP | %64,4 |
| Yenice Mah. | 2 | 453 | %95,1 | AKP | %63,3 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 154 | %97,4 | AKP | %62,4 |
| Yeğenoba Mah. | 1 | 222 | %95,1 | CHP | %56,7 |
| Zeytinlibağ Mah. | 1 | 67 | %94,0 | AKP | %64,5 |
| Zeytinliova Mah. | 8 | 2.309 | %84,8 | CHP | %60,8 |
| Çamönü Mah. | 4 | 1.064 | %91,5 | CHP | %49,3 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 309 | %96,4 | AKP | %64,0 |
| Çıtak Mah. | 1 | 228 | %95,6 | AKP | %63,0 |
| Çobanhasan Mah. | 1 | 348 | %88,8 | CHP | %62,6 |
| Çoruk Mah. | 1 | 107 | %102,8 | AKP | %57,0 |
| Üçavlu Mah. | 1 | 306 | %96,1 | AKP | %56,3 |
| İnönü Mah. | 17 | 5.622 | %81,7 | CHP | %68,9 |
| İsaca Mah. | 2 | 440 | %96,4 | AKP | %68,6 |
| Şehitler Mah. | 1 | 127 | %96,9 | AKP | %47,4 |
| Şeyhisa Mah. | 3 | 953 | %80,7 | CHP | %57,0 |