%52,2
AK PARTİ birinci
47.759 geçerli oy · katılım %73,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Reyhanlı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %52,2 ile birinci; 47.759 geçerli oy, katılım %73,4.
Kayıtlı seçmen 68.803 · Oy kullanan 50.489 (katılım %73,4) · Geçerli 47.759 · Geçersiz 2.730
Reyhanlı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 24.911 | %52,2 |
| CHP | 14.836 | %31,1 |
| YRP | 5.931 | %12,4 |
| İYİ | 1.095 | %2,3 |
| SAADET | 303 | %0,6 |
| ZAFER | 267 | %0,6 |
| HKP | 74 | %0,2 |
| BTP | 66 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 36 | %0,1 |
| MİLLET | 22 | %0,1 |
Seçilenler
- Ahmet Salman Yumuşak · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Reyhanlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adabucağı Mah. | 5 | 1.623 | %65,6 | AKP | %42,9 |
| Ahmetbeyli Mah. | 1 | 349 | %92,0 | AKP | %48,0 |
| Akyayla Mah. | 2 | 245 | %88,2 | CHP | %73,7 |
| Alakuzu Mah. | 2 | 508 | %87,0 | AKP | %73,1 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.349 | %71,2 | AKP | %57,6 |
| Bayır Mah. | 7 | 2.225 | %72,0 | AKP | %43,0 |
| Bağlar Mah. | 17 | 5.505 | %70,5 | AKP | %50,3 |
| Beşaslan Mah. | 3 | 1.010 | %75,6 | AKP | %58,0 |
| Bükülmez Mah. | 2 | 454 | %72,9 | AKP | %58,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 560 | %84,8 | CHP | %47,2 |
| Cüdeyde Mah. | 6 | 1.777 | %64,7 | AKP | %69,5 |
| Cilvegözü Mah. | 1 | 161 | %91,9 | AKP | %85,9 |
| Davutpaşa Hüyüğü Mah. | 2 | 484 | %93,0 | CHP | %49,2 |
| Değirmenkaşı Mah. | 7 | 2.350 | %75,9 | AKP | %62,4 |
| Esentepe Mah. | 9 | 3.082 | %74,1 | AKP | %50,2 |
| Fevzipaşa Mah. | 1 | 358 | %83,2 | AKP | %95,2 |
| Fidanlık Mah. | 5 | 1.537 | %69,6 | AKP | %51,2 |
| Gazimürseltepesi Mah. | 1 | 62 | %98,4 | AKP | %80,3 |
| Göktepe Mah. | 1 | 80 | %93,8 | AKP | %55,1 |
| Gültepe Mah. | 6 | 1.975 | %74,2 | AKP | %50,2 |
| Harran Mah. | 5 | 1.688 | %80,3 | YRP | %50,7 |
| Karacanlık Mah. | 2 | 362 | %89,0 | AKP | %72,3 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 235 | %80,4 | CHP | %64,6 |
| Karasüleymanlı Mah. | 4 | 1.261 | %81,3 | AKP | %66,4 |
| Konuk Mah. | 4 | 1.262 | %67,8 | AKP | %63,9 |
| Kuletepe Mah. | 1 | 262 | %83,6 | AKP | %58,6 |
| Kumtepe Mah. | 1 | 137 | %86,1 | AKP | %61,8 |
| Kurtuluş Mah. | 14 | 4.541 | %72,7 | AKP | %48,9 |
| Kuşaklı Mah. | 2 | 597 | %85,9 | AKP | %54,9 |
| Mehmetbeyli Mah. | 2 | 529 | %88,1 | CHP | %44,5 |
| Mustafa Kemal Mah. | 6 | 2.045 | %72,0 | AKP | %44,5 |
| Nergizli Mah. | 2 | 671 | %76,9 | AKP | %54,3 |
| Oğulpınar Mah. | 3 | 872 | %74,9 | CHP | %86,5 |
| Paşahöyük Mah. | 1 | 212 | %86,3 | AKP | %67,8 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 268 | %92,9 | CHP | %44,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.916 | %76,5 | AKP | %57,6 |
| Suluköy Mah. | 1 | 353 | %61,2 | AKP | %60,6 |
| Tayfur Sökmen Mah. | 4 | 913 | %78,3 | AKP | %67,9 |
| Terzihüyük Mah. | 3 | 710 | %72,1 | AKP | %67,0 |
| Uzunkavak Mah. | 3 | 783 | %87,1 | AKP | %55,4 |
| Varışlı Mah. | 3 | 536 | %63,3 | AKP | %52,6 |
| Yeni Mah. | 38 | 12.864 | %67,8 | AKP | %50,3 |
| Yenişehir Mah. | 9 | 2.779 | %71,8 | AKP | %43,5 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 2.452 | %73,2 | AKP | %45,9 |
| Çakıryiğit Mah. | 2 | 487 | %87,3 | AKP | %93,5 |
| Öz Kurtuluş Mah. | 3 | 726 | %89,3 | AKP | %68,0 |
| Üçtepe Mah. | 3 | 648 | %86,6 | AKP | %62,9 |