Altınözü · Belediye başkanı
%60,5
AK PARTİ birinci
31.836 geçerli oy · katılım %81,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Altınözü ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %60,5 ile birinci; 31.836 geçerli oy, katılım %81,6.
Altınözü
Kayıtlı seçmen 42.292 · Oy kullanan 34.522 (katılım %81,6) · Geçerli 31.836 · Geçersiz 2.686
Seçilenler
- Rifat Sarı · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akamber Mah. | 1 | 167 | %97,6 | CHP | %50,0 |
| Akdarı Mah. | 1 | 281 | %92,2 | CHP | %52,1 |
| Alakent Mah. | 2 | 630 | %92,1 | AKP | %75,7 |
| Altınkaya Mah. | 6 | 2.089 | %88,8 | AKP | %37,5 |
| Atayurdu Mah. | 2 | 423 | %79,7 | CHP | %38,8 |
| Avuttepe Mah. | 2 | 374 | %78,1 | AKP | %59,2 |
| Babatorun Mah. | 3 | 1.010 | %84,9 | AKP | %62,1 |
| Boynuyoğun Mah. | 5 | 1.459 | %83,6 | AKP | %66,0 |
| Büyükburç Mah. | 4 | 1.378 | %90,6 | AKP | %56,1 |
| Dokuzdal Mah. | 1 | 204 | %95,6 | AKP | %72,6 |
| Enek Mah. | 3 | 920 | %82,8 | AKP | %76,5 |
| Erbaşı Mah. | 1 | 258 | %94,6 | AKP | %65,7 |
| Fatikli Mah. | 5 | 1.725 | %71,4 | AKP | %61,2 |
| Gözecik Mah. | 1 | 143 | %98,6 | CHP | %61,4 |
| Günvuran Mah. | 1 | 62 | %93,6 | AKP | %50,0 |
| Hacıpaşa Mah. | 5 | 1.368 | %80,4 | AKP | %60,4 |
| Hanyolu Mah. | 3 | 767 | %94,0 | AKP | %79,5 |
| Kamberli Mah. | 2 | 705 | %81,0 | AKP | %75,8 |
| Kansu Mah. | 2 | 550 | %66,6 | AKP | %66,0 |
| Karbeyaz Mah. | 3 | 1.002 | %87,9 | AKP | %50,3 |
| Karsu Mah. | 3 | 807 | %85,8 | AKP | %66,0 |
| Kazancık Mah. | 2 | 549 | %72,5 | AKP | %57,5 |
| Keskincik Mah. | 7 | 2.238 | %79,9 | AKP | %59,2 |
| Kılıçtutan Mah. | 1 | 261 | %93,5 | CHP | %54,4 |
| Kıyıgören Mah. | 3 | 1.055 | %70,3 | AKP | %65,0 |
| Kolcular Mah. | 1 | 96 | %95,8 | AKP | %57,3 |
| Kozkalesi Mah. | 3 | 844 | %77,4 | AKP | %72,9 |
| Kurtmezraası Mah. | 1 | 199 | %97,0 | AKP | %65,4 |
| Mayadalı Mah. | 5 | 1.543 | %78,7 | AKP | %69,8 |
| Oymaklı Mah. | 3 | 714 | %87,7 | AKP | %69,6 |
| Sarıbük Mah. | 2 | 590 | %85,6 | AKP | %77,8 |
| Sarılar Mah. | 4 | 1.195 | %50,8 | CHP | %59,0 |
| Seferli Mah. | 2 | 540 | %92,6 | AKP | %53,0 |
| Sofular Mah. | 5 | 1.579 | %92,0 | AKP | %70,0 |
| Sivrikavak Mah. | 3 | 774 | %80,4 | AKP | %72,6 |
| Tepehan Mah. | 7 | 2.339 | %73,7 | AKP | %44,7 |
| Tokaçlı Mah. | 1 | 324 | %83,6 | CHP | %57,6 |
| Tokdemir Mah. | 2 | 505 | %68,5 | AKP | %64,9 |
| Toprakhisar Mah. | 4 | 1.358 | %97,4 | AKP | %55,3 |
| Türkmenmezraası Mah. | 1 | 260 | %78,5 | AKP | %70,2 |
| Yanıkpınar Mah. | 1 | 231 | %92,6 | AKP | %69,5 |
| Yarseli Mah. | 5 | 1.500 | %89,0 | AKP | %61,4 |
| Yenihisar Mah. | 1 | 200 | %97,0 | AKP | %75,3 |
| Yenişehir Mah. | 7 | 2.131 | %68,0 | AKP | %61,6 |
| Yolağzı Mah. | 3 | 1.019 | %79,1 | AKP | %54,0 |
| Yunushanı Mah. | 3 | 791 | %86,7 | AKP | %66,6 |
| Zeytindalı Mah. | 3 | 1.051 | %80,4 | AKP | %70,5 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 659 | %76,6 | CHP | %58,4 |
| Çetenli Mah. | 5 | 1.425 | %84,7 | AKP | %77,5 |