%51,1
CHP birinci
9.809 geçerli oy · katılım %92,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seyitgazi ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %51,1 ile birinci; 9809 geçerli oy, katılım %92,4.
Kayıtlı seçmen 11.331 · Oy kullanan 10.465 (katılım %92,4) · Geçerli 9.809 · Geçersiz 656
Seyitgazi Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 5.014 | %51,1 |
| MHP | 4.126 | %42,1 |
| YRP | 191 | %2,0 |
| İYİ | 168 | %1,7 |
| GELECEK | 43 | %0,4 |
| ZAFER | 34 | %0,4 |
| BTP | 24 | %0,2 |
| MİLLET | 19 | %0,2 |
| DSP | 11 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Seyitgazi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaklı Mah. | 1 | 84 | %90,5 | CHP | %73,2 |
| Akin Mah. | 1 | 267 | %97,4 | CHP | %59,1 |
| Aslanbeyli Mah. | 1 | 92 | %97,8 | CHP | %95,5 |
| Ayvalı Mah. | 2 | 361 | %89,8 | CHP | %52,3 |
| Aşağısöğüt Mah. | 1 | 58 | %98,3 | CHP | %55,4 |
| Bardakçı Mah. | 2 | 435 | %92,4 | MHP | %63,0 |
| Beykışla Mah. | 1 | 62 | %96,8 | MHP | %75,5 |
| Beşsaray Mah. | 1 | 34 | %94,1 | MHP | %61,3 |
| Büyükdere Mah. | 1 | 75 | %82,7 | CHP | %90,0 |
| Büyükyayla Mah. | 1 | 61 | %85,3 | CHP | %61,7 |
| Cevizli Mah. | 2 | 541 | %93,0 | CHP | %49,7 |
| Derebenek Mah. | 3 | 460 | %93,3 | CHP | %49,3 |
| Değişören Mah. | 1 | 83 | %90,4 | CHP | %58,9 |
| Doğançayır Mah. | 3 | 733 | %93,9 | CHP | %92,8 |
| Fethiye Mah. | 1 | 55 | %103,6 | CHP | %56,0 |
| Gemiç Mah. | 1 | 124 | %100,0 | CHP | %51,8 |
| Göcenoluk Mah. | 1 | 125 | %94,4 | MHP | %67,4 |
| Gökbahçe Mah. | 1 | 352 | %91,2 | MHP | %68,1 |
| Göknebi Mah. | 1 | 58 | %101,7 | MHP | %69,0 |
| Gökçegüney Mah. | 1 | 32 | %103,1 | MHP | %42,3 |
| Gümüşbel Mah. | 1 | 120 | %99,2 | MHP | %55,7 |
| Karacalık Mah. | 1 | 64 | %95,3 | CHP | %62,7 |
| Karaören Mah. | 2 | 498 | %94,6 | MHP | %55,7 |
| Kesenler Mah. | 1 | 59 | %94,9 | CHP | %60,0 |
| Kırka Mah. | 7 | 2.410 | %88,4 | CHP | %51,6 |
| Kümbet Mah. | 2 | 362 | %93,7 | MHP | %52,0 |
| Numanoluk Mah. | 1 | 179 | %100,0 | CHP | %50,6 |
| Oynaş Mah. | 1 | 48 | %102,1 | MHP | %77,3 |
| Salihler Mah. | 1 | 53 | %98,1 | CHP | %84,3 |
| Sancar Mah. | 1 | 142 | %97,2 | CHP | %60,2 |
| Sandıközü Mah. | 1 | 101 | %97,0 | MHP | %66,3 |
| Sarayören Mah. | 1 | 290 | %91,7 | MHP | %64,4 |
| Sarıcailyas Mah. | 1 | 126 | %99,2 | MHP | %50,9 |
| Taşlıkköy Mah. | 1 | 107 | %87,9 | CHP | %58,2 |
| Yapıldak Mah. | 1 | 238 | %92,4 | MHP | %56,0 |
| Yarbasan Mah. | 1 | 28 | %103,6 | CHP | %62,1 |
| Yazıdere Mah. | 1 | 181 | %94,5 | MHP | %51,8 |
| Yenikent Mah. | 1 | 84 | %94,1 | CHP | %74,7 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 81 | %90,1 | CHP | %57,5 |
| Yukarısöğüt Mah. | 1 | 72 | %95,8 | MHP | %56,9 |
| Yunus Mah. | 2 | 502 | %90,0 | MHP | %49,3 |
| Çatören Mah. | 1 | 48 | %100,0 | CHP | %61,7 |
| Çukurağıl Mah. | 1 | 63 | %93,7 | MHP | %74,1 |
| Çukurca Mah. | 1 | 72 | %94,4 | MHP | %58,7 |
| Çürüttüm Mah. | 1 | 31 | %90,3 | CHP | %87,5 |
| Örencik Mah. | 1 | 116 | %95,7 | CHP | %50,0 |
| Üçsaray Mah. | 1 | 164 | %98,2 | CHP | %96,9 |
| İdrisyayla Mah. | 1 | 91 | %96,7 | MHP | %46,3 |
| İkizoluk Mah. | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %54,7 |
| İkiçeşme Mah. | 3 | 745 | %87,1 | CHP | %51,7 |
| Şükranlı Mah. | 1 | 108 | %96,3 | CHP | %49,0 |