%41,4
MHP birinci
9.486 geçerli oy · katılım %76,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İspir ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %41,4 ile birinci; 9486 geçerli oy, katılım %76,7.
Kayıtlı seçmen 13.055 · Oy kullanan 10.016 (katılım %76,7) · Geçerli 9.486 · Geçersiz 530
İspir Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 3.925 | %41,4 |
| BBP | 3.917 | %41,3 |
| YRP | 1.077 | %11,4 |
| İYİ | 237 | %2,5 |
| CHP | 170 | %1,8 |
| BTP | 81 | %0,9 |
| ZAFER | 79 | %0,8 |
Seçilenler
- Ahmet Coşkun · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İspir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatlı Mah. | 1 | 83 | %69,9 | MHP | %60,7 |
| Akgüney Mah. | 1 | 32 | %75,0 | BBP | %75,0 |
| Akpınar Mah. | 1 | 16 | %75,0 | BBP | %83,3 |
| Akseki Mah. | 1 | 22 | %54,6 | BBP | %75,0 |
| Aksu Mah. | 5 | 305 | %73,8 | MHP | %45,8 |
| Aktaş Mah. | 1 | 14 | %107,1 | MHP | %53,3 |
| Alacabük Mah. | 1 | 153 | %90,9 | BBP | %41,9 |
| Araköy Mah. | 1 | 27 | %77,8 | BBP | %57,1 |
| Ardıçlı Mah. | 1 | 158 | %67,1 | MHP | %60,0 |
| Armutlu Mah. | 1 | 48 | %60,4 | MHP | %69,0 |
| Atürküten Mah. | 1 | 22 | %63,6 | MHP | %64,3 |
| Avcıköy Mah. | 1 | 117 | %93,2 | MHP | %68,0 |
| Aşağı Fındıklı Mah. | 1 | 28 | %32,1 | MHP | %77,8 |
| Aşağı Özbağ Mah. | 1 | 309 | %70,6 | MHP | %40,9 |
| Bademli Mah. | 1 | 174 | %83,9 | BBP | %40,8 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 147 | %75,5 | BBP | %47,3 |
| Başköy Mah. | 3 | 291 | %61,9 | BBP | %42,0 |
| Başpınar Mah. | 1 | 46 | %65,2 | BBP | %51,9 |
| Başçeşme Mah. | 1 | 111 | %75,7 | BBP | %39,5 |
| Bostancı Mah. | 1 | 32 | %106,3 | MHP | %48,5 |
| Bozan Mah. | 1 | 34 | %64,7 | YRP | %50,0 |
| Cankurtaran Mah. | 1 | 44 | %93,2 | MHP | %52,5 |
| Cibali Mah. | 1 | 75 | %76,0 | BBP | %54,4 |
| Demirbilek Mah. | 1 | 57 | %82,5 | MHP | %56,5 |
| Demirkaya Mah. | 1 | 38 | %89,5 | MHP | %69,7 |
| Devedağı Mah. | 1 | 61 | %91,8 | BBP | %65,4 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 105 | %72,4 | BBP | %52,1 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 50 | %38,0 | BBP | %73,7 |
| Duruköy Mah. | 1 | 239 | %77,8 | BBP | %90,3 |
| Düzköy Mah. | 1 | 62 | %85,5 | MHP | %90,0 |
| Elmalı Mah. | 2 | 492 | %78,9 | BBP | %50,8 |
| Gaziler Mah. | 1 | 156 | %78,2 | MHP | %60,8 |
| Geçitağzı Mah. | 1 | 56 | %67,9 | BBP | %47,4 |
| Gölyurt Mah. | 1 | 21 | %81,0 | BBP | %61,5 |
| Göçköy Mah. | 1 | 64 | %62,5 | BBP | %84,6 |
| Gülhas Mah. | 1 | 211 | %90,1 | BBP | %43,7 |
| Güllübağ Mah. | 1 | 106 | %75,5 | MHP | %55,7 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 18 | %105,6 | BBP | %61,1 |
| Güney Mah. | 1 | 77 | %57,1 | BBP | %52,5 |
| Halilpaşa Mah. | 1 | 45 | %62,2 | MHP | %46,4 |
| Irmakköy Mah. | 1 | 74 | %70,3 | BBP | %86,5 |
| Karahan Mah. | 1 | 57 | %79,0 | BBP | %77,3 |
| Karakale Mah. | 1 | 116 | %94,0 | BBP | %43,4 |
| Karakamış Mah. | 1 | 140 | %85,7 | MHP | %45,4 |
| Karakaya Mah. | 1 | 47 | %66,0 | MHP | %44,8 |
| Karaseydi Mah. | 1 | 32 | %75,0 | BBP | %43,5 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.384 | %75,0 | MHP | %48,3 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 42 | %76,2 | BBP | %48,3 |
| Kaynakbaşı Mah. | 1 | 16 | %87,5 | MHP | %100,0 |
| Kırık Mah. | 1 | 74 | %85,1 | MHP | %55,2 |
| Kızılhasan Mah. | 1 | 91 | %61,5 | MHP | %53,9 |
| Koç Mah. | 1 | 127 | %56,7 | BBP | %66,2 |
| Köprüköy Mah. | 1 | 183 | %68,3 | MHP | %74,6 |
| Kümetaş Mah. | 1 | 14 | %100,0 | YRP | %42,9 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 115 | %86,1 | MHP | %45,2 |
| Leylekköy Mah. | 1 | 43 | %86,1 | MHP | %51,4 |
| Madenköprübaşı Mah. | 1 | 218 | %73,9 | MHP | %49,3 |
| Mescitli Mah. | 1 | 77 | %71,4 | MHP | %47,1 |
| Meydanlı Mah. | 2 | 252 | %63,9 | BBP | %58,3 |
| Moryayla Mah. | 1 | 70 | %80,0 | MHP | %53,7 |
| Mülkköy Mah. | 1 | 53 | %92,5 | BBP | %64,6 |
| Numanpaşa Mah. | 1 | 97 | %69,1 | MHP | %48,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 55 | %80,0 | MHP | %46,5 |
| Ortaören Mah. | 1 | 112 | %76,8 | MHP | %63,5 |
| Petekli Mah. | 1 | 126 | %48,4 | MHP | %37,9 |
| Pınarlı Mah. | 1 | 33 | %66,7 | BBP | %38,1 |
| Sandıklı Mah. | 1 | 35 | %91,4 | BBP | %67,7 |
| Sırakonak Mah. | 2 | 229 | %77,3 | MHP | %34,0 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 185 | %96,2 | BBP | %44,4 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 30 | %103,3 | BBP | %48,4 |
| Taşlıca Mah. | 1 | 33 | %106,1 | BBP | %52,9 |
| Tekpınar Mah. | 1 | 38 | %92,1 | BBP | %61,8 |
| Tepecik Mah. | 1 | 73 | %84,9 | BBP | %70,2 |
| Ulubel Mah. | 1 | 79 | %76,0 | İYİ | %42,1 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 42 | %71,4 | MHP | %62,1 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 120 | %92,5 | MHP | %57,8 |
| Yağlı Mah. | 1 | 68 | %97,1 | BBP | %45,5 |
| Yedigöl Mah. | 2 | 191 | %81,2 | MHP | %49,0 |
| Yedigöze Mah. | 1 | 59 | %61,0 | BBP | %52,8 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 85 | %65,9 | BBP | %69,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 155 | %67,1 | BBP | %44,7 |
| Yıldıztepe Mah. | 1 | 40 | %85,0 | BBP | %55,9 |
| Yukarı Fındıklı Mah. | 1 | 80 | %87,5 | YRP | %40,6 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.251 | %71,1 | MHP | %41,3 |
| Yukarı Özbağ Mah. | 1 | 202 | %81,2 | BBP | %37,1 |
| Yunusköy Mah. | 1 | 90 | %84,4 | BBP | %54,2 |
| Zeyrek Mah. | 1 | 323 | %94,1 | MHP | %43,8 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 81 | %84,0 | MHP | %54,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 204 | %85,8 | BBP | %47,1 |
| Çamlıkaya Mah. | 5 | 547 | %86,3 | BBP | %54,1 |
| Çatakkaya Mah. | 1 | 48 | %68,8 | BBP | %56,7 |
| Çayırbaşı Mah. | 1 | 50 | %56,0 | BBP | %48,2 |
| Çayırözü Mah. | 1 | 129 | %83,7 | MHP | %57,9 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 180 | %80,6 | BBP | %41,2 |
| Özlüce Mah. | 1 | 58 | %53,5 | YRP | %64,5 |
| Öztoprak Mah. | 1 | 222 | %85,1 | MHP | %54,6 |
| Üzümbağı Mah. | 1 | 177 | %76,3 | BBP | %52,8 |
| İkisu Mah. | 1 | 43 | %102,3 | MHP | %75,6 |
| İncesu Mah. | 1 | 68 | %41,2 | MHP | %70,4 |
| İyidere Mah. | 1 | 22 | %31,8 | MHP | %57,1 |
| Şenköy Mah. | 1 | 24 | %91,7 | MHP | %50,0 |