Hazro · Belediye başkanı
%50,2
AK PARTİ birinci
8.136 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hazro ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %50,2 ile birinci; 8136 geçerli oy, katılım %81,0.
Hazro
Kayıtlı seçmen 11.168 · Oy kullanan 9.040 (katılım %81,0) · Geçerli 8.136 · Geçersiz 904
Seçilenler
- Fuat Mehmetoğlu · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağartı Mah. | 1 | 41 | %87,8 | DEM | %84,4 |
| Bahçe Mah. | 1 | 236 | %89,8 | AKP | %79,2 |
| Bayırdüzü Mah. | 1 | 106 | %73,6 | DEM | %60,3 |
| Bağyurdu Mah. | 1 | 151 | %96,0 | AKP | %52,6 |
| Cami Mah. | 2 | 538 | %79,9 | AKP | %66,1 |
| Dadaş Mah. | 3 | 727 | %81,4 | DEM | %48,9 |
| Elhuvan Mah. | 1 | 300 | %85,7 | AKP | %79,4 |
| Gedikalan Mah. | 1 | 142 | %73,9 | AKP | %46,6 |
| Gözlü Mah. | 2 | 608 | %79,9 | DEM | %70,4 |
| Hürriyet Mah. | 5 | 1.482 | %80,8 | AKP | %70,8 |
| Kavaklıboğaz Mah. | 2 | 495 | %65,9 | AKP | %76,3 |
| Kırkkaşık Mah. | 2 | 683 | %89,5 | DEM | %60,5 |
| Kırmataş Mah. | 2 | 616 | %89,3 | AKP | %52,3 |
| Koçbaba Mah. | 1 | 79 | %100,0 | DEM | %57,1 |
| Kulaçtepe Mah. | 1 | 104 | %80,8 | AKP | %51,4 |
| Meşebağları Mah. | 1 | 357 | %73,4 | DEM | %53,5 |
| Mutluca Mah. | 1 | 76 | %93,4 | DEM | %62,3 |
| Ormankaya Mah. | 2 | 560 | %86,1 | AKP | %52,3 |
| Reşik Mah. | 1 | 178 | %81,5 | DEM | %94,3 |
| Sarıerik Mah. | 1 | 265 | %62,3 | AKP | %72,0 |
| Sarıçanak Mah. | 1 | 223 | %86,1 | AKP | %60,5 |
| Terdöken Mah. | 1 | 286 | %87,1 | DEM | %50,5 |
| Topalan Mah. | 1 | 321 | %82,2 | AKP | %58,4 |
| Uzunargıt Mah. | 1 | 83 | %78,3 | AKP | %90,2 |
| Varınca Mah. | 1 | 209 | %65,6 | DEM | %65,1 |
| Yazgı Mah. | 2 | 688 | %87,1 | DEM | %80,9 |
| Çökeksu Mah. | 2 | 393 | %72,3 | AKP | %68,7 |
| Çitlibahçe Mah. | 1 | 277 | %80,1 | DEM | %69,4 |
| Ülgen Mah. | 1 | 187 | %68,5 | DEM | %65,6 |
| İncekavak Mah. | 2 | 439 | %72,2 | AKP | %64,5 |
| İşkar Mah. | 1 | 318 | %84,6 | DEM | %80,9 |