%32,7
AK PARTİ birinci
7.092 geçerli oy · katılım %84,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sason ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %32,7 ile birinci; 7092 geçerli oy, katılım %84,3.
Kayıtlı seçmen 8.994 · Oy kullanan 7.581 (katılım %84,3) · Geçerli 7.092 · Geçersiz 489
Sason Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.322 | %32,7 |
| SAADET | 1.980 | %27,9 |
| YRP | 1.220 | %17,2 |
| CHP | 1.186 | %16,7 |
| DEM | 194 | %2,7 |
| HÜDA PAR | 109 | %1,5 |
| İYİ | 31 | %0,4 |
| DP | 14 | %0,2 |
| BTP | 13 | %0,2 |
| VATAN | 13 | %0,2 |
| TKP | 7 | %0,1 |
Seçilenler
- İrfan Demir · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.415 · Oy kullanan 2.207 (katılım %91,4) · Geçerli 2.064 · Geçersiz 143
Sason - Yücebağ Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 943 | %45,7 |
| SAADET | 876 | %42,4 |
| YRP | 218 | %10,6 |
| HÜDA PAR | 27 | %1,3 |
Sason - Yücebağ: seçilenler
- Abdullah Bil · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sason mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aykut Ozan Mah. | 2 | 654 | %79,2 | SAADET | %30,1 |
| Aşağı Mah. | 5 | 1.466 | %78,4 | AKP | %39,7 |
| Beşevler Mah. | 1 | 93 | %83,9 | CHP | %50,7 |
| Demetevler Mah. | 1 | 178 | %91,0 | CHP | %63,3 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 179 | %97,2 | SAADET | %50,6 |
| Emek Mah. | 1 | 304 | %86,8 | AKP | %33,3 |
| Erdemli Mah. | 1 | 193 | %94,3 | SAADET | %61,7 |
| Gürpınar Mah. | 1 | 316 | %91,8 | SAADET | %50,4 |
| Haydar Mah. | 1 | 153 | %97,4 | AKP | %54,2 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 165 | %93,3 | AKP | %37,5 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 154 | %98,7 | AKP | %44,1 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 110 | %91,8 | SAADET | %32,0 |
| Mehmet Akif Mah. | 1 | 216 | %83,8 | AKP | %44,1 |
| Orta Mah. | 3 | 1.041 | %76,8 | SAADET | %33,3 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 260 | %90,4 | CHP | %40,4 |
| Sevek Mah. | 1 | 255 | %82,8 | AKP | %61,4 |
| Tekevler Mah. | 1 | 130 | %81,5 | CHP | %81,1 |
| Tekinler Mah. | 2 | 402 | %83,6 | AKP | %36,7 |
| Yaylatepe Mah. | 2 | 491 | %86,4 | AKP | %41,5 |
| Yeni Mah. | 2 | 388 | %88,4 | AKP | %51,7 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 109 | %100,0 | CHP | %68,0 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 168 | %86,9 | SAADET | %65,9 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 393 | %83,5 | SAADET | %44,0 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 110 | %90,9 | SAADET | %40,6 |
| Yıldız Mah. | 2 | 571 | %80,9 | YRP | %35,5 |
| Yukarı Mah. | 1 | 99 | %84,9 | AKP | %79,2 |
| Yücebağ-Aydınlık Mah. | 2 | 585 | %93,7 | SAADET | %62,8 |
| Yücebağ-Barış Mah. | 1 | 252 | %93,7 | SAADET | %66,2 |
| Yücebağ-Binekli Mah. | 1 | 161 | %88,8 | AKP | %60,2 |
| Yücebağ-Günlüce Mah. | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %64,4 |
| Yücebağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 152 | %96,1 | SAADET | %63,4 |
| Yücebağ-Koçkaya Mah. | 2 | 563 | %94,5 | AKP | %51,5 |
| Yücebağ-Tepe Mah. | 1 | 312 | %84,9 | AKP | %62,7 |
| Yücebağ-Yıldız Mah. | 1 | 290 | %82,4 | AKP | %49,6 |
| Zafer Mah. | 1 | 334 | %84,1 | CHP | %37,2 |
| Şirinevler Mah. | 1 | 62 | %101,6 | CHP | %56,1 |