Karacasu · Belediye başkanı
%53,2
CHP birinci
12.071 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karacasu ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %53,2 ile birinci; 12.071 geçerli oy, katılım %89,5.
Karacasu
Kayıtlı seçmen 14.493 · Oy kullanan 12.977 (katılım %89,5) · Geçerli 12.071 · Geçersiz 906
Seçilenler
- Mustafa Büyükyapıcı · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alemler Mah. | 2 | 593 | %98,0 | CHP | %83,8 |
| Ataeymir Mah. | 3 | 968 | %90,2 | CHP | %55,7 |
| Ataköy Mah. | 3 | 858 | %94,8 | CHP | %47,5 |
| Aşağıgörle Mah. | 1 | 145 | %93,8 | MHP | %34,4 |
| Bahçeköy Mah. | 1 | 194 | %99,0 | CHP | %56,3 |
| Bereketli Mah. | 1 | 217 | %99,1 | CHP | %77,3 |
| Büyükdağlı Mah. | 1 | 118 | %94,9 | CHP | %74,3 |
| Bingeç Mah. | 1 | 67 | %100,0 | CHP | %52,5 |
| Cabi Mah. | 3 | 946 | %83,6 | CHP | %51,6 |
| Cuma Mah. | 3 | 746 | %85,9 | CHP | %53,2 |
| Dedeler Mah. | 1 | 97 | %94,9 | CHP | %60,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 181 | %96,7 | CHP | %55,5 |
| Dikmen Mah. | 1 | 207 | %96,6 | MHP | %50,9 |
| Esençay Mah. | 2 | 561 | %89,1 | CHP | %49,9 |
| Geyre Mah. | 3 | 651 | %88,8 | CHP | %47,0 |
| Görle Mah. | 1 | 169 | %92,9 | CHP | %53,7 |
| Güzelbeyli Mah. | 1 | 221 | %94,1 | CHP | %43,0 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 76 | %93,4 | MHP | %53,7 |
| Hacıhıdırlar Mah. | 1 | 87 | %92,0 | CHP | %66,7 |
| Işıklar Mah. | 2 | 377 | %91,0 | CHP | %49,1 |
| Karabağlar Mah. | 1 | 66 | %104,6 | CHP | %41,9 |
| Karacaören Mah. | 1 | 314 | %95,2 | CHP | %48,8 |
| Küçükdağlı Mah. | 2 | 508 | %85,6 | CHP | %58,0 |
| Nargedik Mah. | 1 | 104 | %92,3 | CHP | %78,4 |
| Palamutçuk Mah. | 2 | 377 | %88,9 | MHP | %78,1 |
| Tekeliler Mah. | 1 | 206 | %97,6 | CHP | %57,8 |
| Tepecik Mah. | 1 | 193 | %94,3 | CHP | %48,5 |
| Yaykın Mah. | 2 | 505 | %94,9 | CHP | %47,0 |
| Yaylalı Mah. | 8 | 2.525 | %80,6 | CHP | %55,2 |
| Yazır Mah. | 1 | 352 | %93,5 | CHP | %65,0 |
| Yenice Mah. | 3 | 812 | %83,9 | CHP | %64,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 115 | %102,6 | MHP | %63,7 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 61 | %93,4 | CHP | %56,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 77 | %100,0 | MHP | %45,3 |
| Yolaltı Mah. | 1 | 176 | %93,8 | MHP | %51,7 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 179 | %97,2 | CHP | %46,7 |
| Çamarası Mah. | 1 | 83 | %94,0 | CHP | %64,2 |
| Çamköy Mah. | 2 | 361 | %94,5 | CHP | %52,6 |