%53,1
CHP birinci
34.617 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çine ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %53,1 ile birinci; 34.617 geçerli oy, katılım %91,0.
Kayıtlı seçmen 39.938 · Oy kullanan 36.327 (katılım %91,0) · Geçerli 34.617 · Geçersiz 1.710
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çine mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdam Mah. | 1 | 55 | %107,3 | CHP | %62,5 |
| Akçaova Mah. | 6 | 1.794 | %89,4 | AKP | %50,3 |
| Alabayır Mah. | 2 | 441 | %93,7 | AKP | %58,6 |
| Altınabat Mah. | 1 | 236 | %93,6 | CHP | %54,8 |
| Altınova Mah. | 1 | 245 | %95,1 | AKP | %49,8 |
| Bahçearası Mah. | 2 | 391 | %95,9 | AKP | %59,1 |
| Bağlarbaşı Mah. | 1 | 99 | %101,0 | CHP | %53,1 |
| Bedirler Mah. | 1 | 145 | %97,9 | AKP | %47,1 |
| Bereket Mah. | 1 | 264 | %97,0 | AKP | %55,0 |
| Bucak Mah. | 1 | 153 | %99,4 | AKP | %52,8 |
| Bölüntü Mah. | 1 | 199 | %92,5 | CHP | %53,6 |
| Camızağılı Mah. | 2 | 389 | %96,4 | AKP | %50,6 |
| Cumalı Mah. | 2 | 397 | %92,4 | CHP | %70,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 4.048 | %88,6 | CHP | %54,4 |
| Dereli Mah. | 1 | 89 | %94,4 | AKP | %48,1 |
| Dorumlar Mah. | 1 | 182 | %92,3 | CHP | %60,2 |
| Doğanyurt Mah. | 2 | 374 | %94,7 | CHP | %60,6 |
| Dutluoluk Mah. | 1 | 302 | %97,4 | CHP | %80,3 |
| Elderesi Mah. | 1 | 299 | %97,7 | AKP | %51,6 |
| Esentepe Mah. | 1 | 175 | %96,0 | AKP | %53,4 |
| Eskiçine Mah. | 2 | 523 | %93,9 | CHP | %52,1 |
| Evciler Mah. | 6 | 1.981 | %89,5 | CHP | %59,3 |
| Gökyaka Mah. | 2 | 524 | %93,7 | AKP | %55,3 |
| Hacıpaşalar Mah. | 1 | 300 | %99,0 | AKP | %51,7 |
| Hallaçlar Mah. | 1 | 259 | %90,4 | CHP | %60,8 |
| Hamitabat Mah. | 13 | 4.183 | %84,8 | CHP | %52,9 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 77 | %92,2 | AKP | %63,2 |
| Kabalar Mah. | 2 | 218 | %100,0 | CHP | %73,2 |
| Kabataş Mah. | 2 | 321 | %92,5 | CHP | %54,4 |
| Kadılar Mah. | 1 | 137 | %96,4 | AKP | %51,2 |
| Kahraman Mah. | 3 | 855 | %91,7 | CHP | %59,2 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 211 | %98,1 | CHP | %54,5 |
| Karakollar Mah. | 4 | 1.290 | %88,5 | CHP | %56,3 |
| Karanfiller Mah. | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %56,9 |
| Karğı Mah. | 1 | 275 | %98,2 | CHP | %55,2 |
| Kasar Mah. | 1 | 233 | %91,4 | AKP | %63,4 |
| Kavşıt Mah. | 2 | 444 | %98,0 | AKP | %60,2 |
| Kırkışık Mah. | 2 | 143 | %101,4 | AKP | %52,1 |
| Kırksakallar Mah. | 1 | 239 | %90,0 | CHP | %50,6 |
| Kızılgüney Mah. | 1 | 48 | %97,9 | CHP | %54,6 |
| Kuruköy Mah. | 2 | 676 | %92,8 | CHP | %53,8 |
| Kirazderesi Mah. | 1 | 113 | %100,0 | AKP | %63,9 |
| Mutaflar Mah. | 3 | 906 | %98,9 | CHP | %56,8 |
| Ovacık Mah. | 2 | 437 | %78,5 | AKP | %53,9 |
| Saraçlar Mah. | 2 | 387 | %93,8 | AKP | %52,0 |
| Sarıköy Mah. | 1 | 151 | %97,4 | CHP | %70,3 |
| Sarıoğlu Mah. | 4 | 1.243 | %91,2 | AKP | %48,9 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 177 | %100,6 | AKP | %54,7 |
| Sağlık Mah. | 1 | 144 | %97,9 | CHP | %55,7 |
| Seferler Mah. | 3 | 584 | %94,7 | CHP | %60,6 |
| Soğancılar Mah. | 7 | 2.161 | %90,2 | CHP | %50,9 |
| Soğukoluk Mah. | 2 | 380 | %97,1 | CHP | %56,7 |
| Subaşı Mah. | 2 | 183 | %98,4 | AKP | %50,0 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 91 | %96,7 | CHP | %50,0 |
| Tatarmemişler Mah. | 1 | 239 | %87,9 | AKP | %51,5 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 39 | %105,1 | AKP | %70,3 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 126 | %99,2 | CHP | %66,7 |
| Topçam Mah. | 2 | 581 | %96,6 | AKP | %62,2 |
| Umurköy Mah. | 2 | 500 | %94,4 | AKP | %50,7 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 241 | %92,1 | CHP | %55,7 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.231 | %86,6 | CHP | %56,8 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 479 | %97,5 | CHP | %86,3 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 138 | %94,9 | CHP | %55,2 |
| Yolboyu Mah. | 2 | 453 | %89,4 | CHP | %64,5 |
| Yörükler Mah. | 1 | 135 | %88,9 | CHP | %54,1 |
| Çaltı Mah. | 3 | 818 | %92,8 | CHP | %62,2 |
| Çatak Mah. | 1 | 143 | %101,4 | AKP | %54,4 |
| Çöğürlük Mah. | 1 | 244 | %96,7 | CHP | %51,1 |
| Özeren Mah. | 1 | 84 | %91,7 | AKP | %52,9 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 132 | %90,9 | CHP | %58,0 |
| İbrahimkavağı Mah. | 2 | 380 | %97,9 | AKP | %64,6 |
| Şevketiye Mah. | 8 | 2.738 | %86,1 | CHP | %58,3 |