Kaş · Belediye başkanı
%53,6
CHP birinci
40.250 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kaş ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %53,6 ile birinci; 40.250 geçerli oy, katılım %87,3.
Kaş
Kayıtlı seçmen 48.556 · Oy kullanan 42.373 (katılım %87,3) · Geçerli 40.250 · Geçersiz 2.123
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahatlı Mah. | 1 | 234 | %91,9 | AKP | %57,4 |
| Aklar Mah. | 1 | 328 | %92,7 | AKP | %64,6 |
| Akörü Mah. | 1 | 358 | %89,9 | AKP | %50,7 |
| Andifli Mah. | 21 | 6.696 | %76,9 | CHP | %65,4 |
| Ağullu Mah. | 3 | 852 | %84,9 | CHP | %53,9 |
| Bayındır Mah. | 3 | 772 | %86,8 | CHP | %56,2 |
| Beldibi Mah. | 1 | 230 | %90,4 | AKP | %66,0 |
| Belenli Mah. | 4 | 889 | %97,5 | CHP | %56,9 |
| Belkonak Mah. | 1 | 72 | %101,4 | CHP | %54,9 |
| Bezirgan Mah. | 6 | 1.753 | %87,5 | CHP | %58,7 |
| Cemre Mah. | 1 | 263 | %92,8 | CHP | %51,8 |
| Dere Mah. | 1 | 169 | %95,9 | AKP | %48,1 |
| Doğantaş Mah. | 2 | 567 | %87,5 | CHP | %50,3 |
| Dirgenler Mah. | 3 | 743 | %94,6 | AKP | %51,7 |
| Gelemiş Mah. | 2 | 685 | %90,1 | CHP | %59,7 |
| Gökçeyazı Mah. | 1 | 171 | %96,5 | AKP | %52,0 |
| Gökçeören Mah. | 4 | 1.131 | %83,2 | CHP | %66,7 |
| Gömbe Mah. | 3 | 1.054 | %83,3 | CHP | %48,9 |
| Gürsu Mah. | 1 | 180 | %87,8 | AKP | %59,0 |
| Hacıoğlan Mah. | 1 | 286 | %98,3 | AKP | %51,2 |
| Kalkan Mah. | 8 | 2.611 | %76,0 | CHP | %63,4 |
| Karadağ Mah. | 3 | 954 | %95,8 | AKP | %53,3 |
| Kasaba Mah. | 4 | 1.216 | %92,6 | CHP | %53,5 |
| Kemer Mah. | 3 | 540 | %94,6 | AKP | %51,8 |
| Kınık Mah. | 14 | 4.257 | %86,3 | AKP | %50,3 |
| Kızılağaç Mah. | 1 | 198 | %96,0 | CHP | %55,9 |
| Ortabağ Mah. | 1 | 204 | %92,2 | CHP | %49,7 |
| Ova Mah. | 12 | 3.877 | %87,2 | CHP | %62,9 |
| Palamut Mah. | 3 | 925 | %94,1 | CHP | %49,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 169 | %89,9 | CHP | %66,4 |
| Sahil Barak Mah. | 1 | 175 | %94,9 | AKP | %59,6 |
| Sahilkılınçlı Mah. | 1 | 210 | %97,6 | CHP | %55,2 |
| Sarıbelen Mah. | 3 | 916 | %89,6 | CHP | %59,8 |
| Sarılar Mah. | 1 | 178 | %85,4 | CHP | %53,9 |
| Sütleğen Mah. | 3 | 759 | %90,1 | AKP | %56,9 |
| Sinneli Mah. | 1 | 131 | %100,0 | AKP | %59,7 |
| Uğrar Mah. | 3 | 745 | %94,2 | AKP | %51,2 |
| Yaylakılınçlı Mah. | 1 | 310 | %93,9 | AKP | %49,8 |
| Yaylapalamut Mah. | 1 | 222 | %96,4 | AKP | %61,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 127 | %92,9 | CHP | %61,4 |
| Yeşilbarak Mah. | 2 | 487 | %96,5 | AKP | %55,5 |
| Yeşilköy Mah. | 9 | 2.976 | %89,5 | CHP | %59,7 |
| Yuvacık Mah. | 1 | 263 | %98,5 | AKP | %60,1 |
| Çamlıköy Mah. | 1 | 162 | %96,9 | AKP | %74,7 |
| Çamlıova Mah. | 1 | 171 | %95,9 | AKP | %68,2 |
| Çataloluk Mah. | 1 | 145 | %97,2 | AKP | %59,6 |
| Çavdır Mah. | 8 | 2.749 | %87,8 | AKP | %53,1 |
| Çayköy Mah. | 4 | 1.156 | %94,3 | AKP | %61,6 |
| Çerler Mah. | 1 | 123 | %100,0 | CHP | %53,8 |
| Çeşme Mah. | 1 | 164 | %93,9 | CHP | %58,9 |
| Çukurbağ Mah. | 3 | 524 | %88,9 | CHP | %62,1 |
| Üzümlü Mah. | 4 | 1.150 | %89,6 | CHP | %50,4 |
| İkizce Mah. | 1 | 191 | %93,2 | CHP | %54,2 |
| İslamlar Mah. | 8 | 2.138 | %88,0 | CHP | %55,1 |