%41,5
MHP birinci
18.154 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bolvadin ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %41,5 ile birinci; 18.154 geçerli oy, katılım %84,2.
Kayıtlı seçmen 22.612 · Oy kullanan 19.044 (katılım %84,2) · Geçerli 18.154 · Geçersiz 890
Bolvadin Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 7.525 | %41,5 |
| AKP | 6.805 | %37,5 |
| CHP | 2.267 | %12,5 |
| YRP | 725 | %4,0 |
| İYİ | 390 | %2,2 |
| SAADET | 172 | %1,0 |
| ZAFER | 169 | %0,9 |
| MİLLET | 47 | %0,3 |
| BTP | 30 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,1 |
| HKP | 9 | %0,1 |
Seçilenler
- Devriş Aynacı · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.618 · Oy kullanan 1.214 (katılım %75,0) · Geçerli 1.130 · Geçersiz 84
Bolvadin - Özburun Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 454 | %40,2 |
| AKP | 403 | %35,7 |
| CHP | 235 | %20,8 |
| YRP | 34 | %3,0 |
| SAADET | 4 | %0,4 |
Bolvadin - Özburun: seçilenler
- Bünyamin Özdemir · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.341 · Oy kullanan 2.150 (katılım %91,8) · Geçerli 2.031 · Geçersiz 119
Bolvadin - Dişli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.151 | %56,7 |
| AKP | 869 | %42,8 |
| SAADET | 11 | %0,5 |
Bolvadin - Dişli: seçilenler
- Ahmet Mert · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bolvadin mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçeşme Mah. | 2 | 640 | %86,4 | MHP | %44,8 |
| Alaca Mah. | 3 | 771 | %82,6 | MHP | %44,4 |
| Bademli Mah. | 2 | 623 | %81,4 | AKP | %38,3 |
| Bağlarbaşı Mah. | 4 | 1.199 | %86,7 | MHP | %49,6 |
| Bağlarüstü Mah. | 3 | 734 | %83,7 | MHP | %39,5 |
| Bucak Mah. | 2 | 644 | %81,8 | AKP | %42,8 |
| Cirit Mah. | 3 | 955 | %79,4 | MHP | %42,0 |
| Dişli-Fatih Mah. | 1 | 216 | %94,9 | AKP | %51,8 |
| Dişli-Köprübaşı Mah. | 1 | 159 | %87,4 | MHP | %61,7 |
| Dişli-Malazgirt Mah. | 1 | 337 | %89,9 | MHP | %55,8 |
| Dişli-Mevlana Mah. | 1 | 174 | %93,7 | MHP | %59,7 |
| Dişli-Okul Mah. | 1 | 203 | %92,6 | MHP | %55,3 |
| Dişli-Yavuz Selim Mah. | 1 | 245 | %89,8 | MHP | %56,1 |
| Dişli-Yukarı Mah. | 1 | 224 | %89,3 | MHP | %63,0 |
| Dişli-Yunus Emre Mah. | 2 | 366 | %93,4 | MHP | %59,8 |
| Dişli-Çaybaşı Mah. | 1 | 220 | %93,6 | MHP | %53,4 |
| Dişli-Şeyh Şamil Mah. | 1 | 197 | %93,4 | MHP | %54,8 |
| Emrullah Mah. | 2 | 437 | %89,7 | MHP | %45,2 |
| Erkmen Mah. | 3 | 856 | %82,7 | MHP | %43,4 |
| Ethem Kelekçi Mah. | 4 | 1.134 | %81,5 | MHP | %48,8 |
| Gökçeyayla Mah. | 2 | 449 | %79,5 | MHP | %44,9 |
| Gölbaşı Mah. | 3 | 791 | %91,7 | AKP | %44,8 |
| Hacı Halife Mah. | 3 | 858 | %85,1 | AKP | %40,5 |
| Hacı Ömer Mah. | 3 | 837 | %91,0 | MHP | %42,4 |
| Hisar Mah. | 3 | 716 | %87,6 | AKP | %44,3 |
| Karabağ Mah. | 2 | 512 | %84,2 | MHP | %46,6 |
| Kaymaz Mah. | 4 | 1.274 | %83,3 | MHP | %41,2 |
| Kırkgöz Mah. | 4 | 1.238 | %84,5 | AKP | %43,3 |
| Konak Mah. | 3 | 977 | %80,6 | MHP | %40,2 |
| Lala Sinan Paşa Mah. | 2 | 505 | %80,4 | AKP | %40,8 |
| Malazgirt Mah. | 2 | 550 | %88,7 | MHP | %44,3 |
| Müslümana Mah. | 2 | 526 | %89,4 | MHP | %41,3 |
| Selçuklu Mah. | 2 | 605 | %84,1 | MHP | %44,4 |
| Taşağıl Mah. | 2 | 459 | %95,0 | MHP | %39,2 |
| Yakup Şevki Paşa Mah. | 1 | 251 | %90,0 | MHP | %51,9 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.138 | %82,5 | MHP | %44,3 |
| Yenice Mah. | 3 | 1.054 | %75,4 | MHP | %39,1 |
| Özburun-Bahçelievler Mah. | 1 | 302 | %74,5 | AKP | %44,7 |
| Özburun-Ulucami Mah. | 1 | 151 | %78,2 | MHP | %39,6 |
| Özburun-Çaybaşı Mah. | 1 | 84 | %83,3 | MHP | %42,9 |
| Özburun-Üsküdar Mah. | 2 | 435 | %82,5 | AKP | %36,1 |
| Özburun-Şehirönü Mah. | 2 | 646 | %68,4 | MHP | %45,7 |
| İhsaniye Mah. | 2 | 705 | %87,8 | AKP | %43,3 |
| Şıhlar Mah. | 5 | 1.174 | %82,7 | MHP | %37,7 |