%37,1
CHP birinci
22.500 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kilimli ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %37,1 ile birinci; 22.500 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 26.211 · Oy kullanan 23.232 (katılım %88,6) · Geçerli 22.500 · Geçersiz 732
Kilimli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 8.353 | %37,1 |
| AKP | 7.866 | %35,0 |
| MHP | 2.294 | %10,2 |
| İYİ | 1.734 | %7,7 |
| YRP | 704 | %3,1 |
| ZAFER | 432 | %1,9 |
| MEMLEKET | 162 | %0,7 |
| AP | 127 | %0,6 |
| TİP | 110 | %0,5 |
| BBP | 107 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 102 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 99 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 89 | %0,4 |
| ANAP | 84 | %0,4 |
| DEM | 44 | %0,2 |
| AB | 36 | %0,2 |
| MİLLET | 27 | %0,1 |
| HAK-PAR | 24 | %0,1 |
| VATAN | 20 | %0,1 |
| GBP | 17 | %0,1 |
| HKP | 14 | %0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 |
| SOL | 13 | %0,1 |
| Işıl Aksu (bağımsız) | 12 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| YP | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kilimli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Belediye Sitesi Mah. | 7 | 2.369 | %88,5 | AKP | %43,3 |
| Bölüm Mah. | 4 | 1.150 | %86,5 | AKP | %54,2 |
| Damarlı Mah. | 2 | 487 | %87,7 | AKP | %58,4 |
| Gelik-Ayiçi Mah. | 1 | 222 | %92,3 | AKP | %42,2 |
| Gelik-Ayiçi Merkez Mah. | 2 | 584 | %89,4 | AKP | %35,7 |
| Gelik-Esen Mah. | 1 | 350 | %90,3 | AKP | %41,4 |
| Gelik-Gelik Merkez Mah. | 3 | 806 | %89,5 | AKP | %34,8 |
| Gelik-Kırat Mah. | 1 | 171 | %94,2 | AKP | %54,1 |
| Göbü Köyü | 2 | 736 | %83,2 | CHP | %49,0 |
| Güney Mah. | 3 | 1.129 | %89,9 | AKP | %40,0 |
| Hisar Arkası Mah. | 7 | 2.569 | %87,6 | CHP | %45,6 |
| Karadon Mah. | 6 | 2.100 | %88,3 | AKP | %35,4 |
| Kurtköy | 1 | 160 | %88,8 | AKP | %52,3 |
| Merkez Mah. | 11 | 3.612 | %88,7 | CHP | %41,8 |
| Muslu-Cumhuriyet Mah. | 1 | 293 | %89,4 | CHP | %43,8 |
| Muslu-Emirler Mah. | 1 | 132 | %90,2 | AKP | %51,3 |
| Muslu-Merkez Mah. | 3 | 872 | %92,3 | CHP | %55,1 |
| Subatan Mah. | 4 | 1.177 | %87,7 | AKP | %40,4 |
| Türkali Köyü | 3 | 953 | %87,2 | CHP | %49,7 |
| Çamlık Mah. | 3 | 899 | %91,0 | AKP | %42,9 |
| Çatalağzı-Cuma Yanı Mah. | 3 | 831 | %87,2 | CHP | %46,2 |
| Çatalağzı-Doğancılar Mah. | 3 | 793 | %90,0 | CHP | %37,5 |
| Çatalağzı-Hacıoğlu Mah. | 2 | 624 | %89,6 | CHP | %49,1 |
| Çatalağzı-Kırımsa Mah. | 1 | 279 | %86,7 | AKP | %45,3 |
| Çatalağzı-Kokurdan Mah. | 1 | 340 | %91,2 | CHP | %42,1 |
| Çatalağzı-Kuzyaka Mah. | 2 | 701 | %88,6 | CHP | %41,6 |
| Çatalağzı-Merkez Mah. | 6 | 1.575 | %89,4 | CHP | %41,6 |
| Şirinköy | 2 | 297 | %89,6 | AKP | %40,9 |