Gökçebey · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGökçebey ilçesi
%42,1
AK PARTİ birinci
13.961 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gökçebey ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %42,1 ile birinci; 13.961 geçerli oy, katılım %87,7.
Gökçebey
Kayıtlı seçmen 17.193 · Oy kullanan 15.069 (katılım %87,7) · Geçerli 13.961 · Geçersiz 1.108
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 5.882 | %42,1 |
| CHP | 4.174 | %29,9 |
| İYİ | 1.722 | %12,3 |
| MHP | 618 | %4,4 |
| YRP | 383 | %2,7 |
| ZAFER | 212 | %1,5 |
| MEMLEKET | 159 | %1,1 |
| AP | 109 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 107 | %0,8 |
| BBP | 95 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 72 | %0,5 |
| ANAP | 51 | %0,4 |
| DEM | 48 | %0,3 |
| AB | 46 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 43 | %0,3 |
| HAK-PAR | 41 | %0,3 |
| TİP | 41 | %0,3 |
| MİLLET | 39 | %0,3 |
| VATAN | 34 | %0,2 |
| HKP | 29 | %0,2 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| SOL | 12 | %0,1 |
| GBP | 11 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| Işıl Aksu (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktarla Köyü | 2 | 408 | %89,5 | AKP | %52,7 |
| Aliusta Köyü | 1 | 227 | %80,6 | AKP | %46,5 |
| Aydınlar Köyü | 2 | 359 | %89,7 | AKP | %53,7 |
| Bakacakkadı-Kadıoğlu Mah. | 3 | 984 | %91,6 | AKP | %44,5 |
| Bakacakkadı-Merkez Mah. | 3 | 1.125 | %92,4 | AKP | %45,4 |
| Bakacakkadı-Satıbeyler Mah. | 2 | 481 | %94,2 | CHP | %59,2 |
| Bakiler Köyü | 2 | 565 | %91,7 | AKP | %50,5 |
| Bodaç Köyü | 2 | 337 | %86,7 | AKP | %39,9 |
| Dağdemirciler Köyü | 1 | 302 | %81,1 | AKP | %54,6 |
| Duhancılar Köyü | 3 | 491 | %83,9 | AKP | %59,8 |
| Gaziler Köyü | 1 | 330 | %87,6 | AKP | %43,8 |
| Hacımusa Köyü | 3 | 832 | %86,5 | AKP | %44,2 |
| Karahatipler Köyü | 1 | 266 | %88,7 | AKP | %52,6 |
| Karapınar Köyü | 1 | 386 | %81,4 | AKP | %39,8 |
| Merkez-Çukur Mah. | 2 | 544 | %84,9 | AKP | %49,7 |
| Muharremler Köyü | 2 | 415 | %84,8 | AKP | %47,2 |
| Namazgah Köyü | 2 | 611 | %82,0 | AKP | %47,6 |
| Onmayıs Mah. | 2 | 398 | %85,4 | AKP | %38,5 |
| Pazarlıoğlu Köyü | 1 | 274 | %80,7 | AKP | %54,0 |
| Saraçlar Köyü | 1 | 156 | %89,7 | CHP | %36,0 |
| Uzunahmetler Köyü | 2 | 432 | %88,4 | AKP | %43,5 |
| Veyisoğlu Köyü | 1 | 278 | %91,7 | CHP | %41,5 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.932 | %87,7 | AKP | %35,8 |
| Yeşilköy | 2 | 441 | %88,0 | AKP | %57,2 |
| Çarşı Mah. | 2 | 593 | %87,5 | CHP | %38,5 |
| Çay Mah. | 4 | 1.310 | %84,0 | AKP | %38,1 |
| Örmeci Köyü | 2 | 788 | %90,7 | AKP | %48,1 |
| Üçburgu Mah. | 2 | 590 | %88,0 | AKP | %39,1 |
| İstasyon Mah. | 4 | 1.338 | %89,1 | CHP | %36,8 |