%40,7
AK PARTİ birinci
118.183 geçerli oy · katılım %90,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,7 ile birinci; 118.183 geçerli oy, katılım %90,9.
Kayıtlı seçmen 134.736 · Oy kullanan 122.504 (katılım %90,9) · Geçerli 118.183 · Geçersiz 4.321
Ereğli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 48.049 | %40,7 |
| CHP | 35.526 | %30,1 |
| İYİ | 15.249 | %12,9 |
| MHP | 8.399 | %7,1 |
| YRP | 2.116 | %1,8 |
| ZAFER | 2.103 | %1,8 |
| BBP | 1.461 | %1,2 |
| MEMLEKET | 984 | %0,8 |
| TİP | 602 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 529 | %0,5 |
| DEM | 510 | %0,4 |
| AP | 482 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 461 | %0,4 |
| ANAP | 296 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 272 | %0,2 |
| AB | 205 | %0,2 |
| HAK-PAR | 173 | %0,2 |
| MİLLET | 157 | %0,1 |
| VATAN | 121 | %0,1 |
| TKP | 118 | %0,1 |
| HKP | 98 | %0,1 |
| GBP | 86 | %0,1 |
| SOL | 65 | %0,1 |
| TKH | 47 | %0,0 |
| YP | 37 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,0 |
| Işıl Aksu (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ereğli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdiköy | 2 | 500 | %90,0 | AKP | %48,9 |
| Akarca Mah. | 12 | 4.032 | %90,2 | CHP | %48,3 |
| Akkaya Köyü | 1 | 112 | %86,6 | AKP | %60,4 |
| Akköy | 1 | 264 | %92,4 | CHP | %79,0 |
| Alacabük Köyü | 1 | 219 | %83,1 | AKP | %50,3 |
| Alaplısofular Köyü | 1 | 258 | %90,7 | AKP | %58,8 |
| Artıklar Köyü | 1 | 206 | %92,7 | AKP | %72,2 |
| Asarlı Köyü | 1 | 216 | %85,7 | AKP | %40,6 |
| Aydın Köyü | 1 | 257 | %87,6 | AKP | %60,6 |
| Aydınlar Köyü | 3 | 763 | %92,8 | AKP | %59,8 |
| Aşağıhocalar Köyü | 1 | 94 | %87,2 | AKP | %64,6 |
| Aşağıkayalıdere Köyü | 1 | 113 | %89,4 | AKP | %61,1 |
| Bakırlık Köyü | 1 | 313 | %92,0 | AKP | %74,6 |
| Balı Mah. | 3 | 802 | %94,1 | CHP | %40,3 |
| Ballıca Köyü | 1 | 299 | %93,0 | CHP | %46,4 |
| Bayat Köyü | 2 | 771 | %90,1 | AKP | %49,0 |
| Bağlık Mah. | 41 | 15.217 | %91,1 | CHP | %37,4 |
| Başören Köyü | 1 | 298 | %87,6 | AKP | %57,1 |
| Başörendoğancılar Köyü | 1 | 250 | %87,6 | AKP | %67,6 |
| Belen Mah. | 2 | 722 | %92,7 | AKP | %40,7 |
| Belenyeni Mah. | 3 | 1.085 | %90,5 | AKP | %42,2 |
| Bölücek Mah. | 2 | 753 | %93,2 | AKP | %42,8 |
| Cemaller Köyü | 2 | 393 | %93,9 | AKP | %50,6 |
| Danişmentli Köyü | 2 | 617 | %88,8 | AKP | %58,0 |
| Davutlar Köyü | 1 | 252 | %84,9 | AKP | %41,4 |
| Dağlar Mah. | 1 | 281 | %94,3 | AKP | %48,2 |
| Dağlıca Köyü | 3 | 919 | %85,1 | AKP | %58,5 |
| Dedeler Köyü | 2 | 539 | %90,9 | AKP | %55,2 |
| Düzpelit Köyü | 1 | 144 | %93,8 | AKP | %55,6 |
| Elma Tepe Mah. | 10 | 3.474 | %88,9 | AKP | %46,4 |
| Elmacı Köyü | 1 | 382 | %92,2 | AKP | %58,3 |
| Emirali Köyü | 1 | 318 | %90,6 | AKP | %60,9 |
| Esenköy | 1 | 172 | %89,5 | AKP | %66,7 |
| Esenler Köyü | 1 | 253 | %92,9 | AKP | %49,3 |
| Fındıklı Köyü | 2 | 619 | %86,6 | AKP | %62,1 |
| Gebeköy | 1 | 280 | %90,4 | AKP | %52,2 |
| Göktepe Mah. | 3 | 643 | %94,7 | AKP | %48,5 |
| Güldere Mah. | 2 | 618 | %93,0 | AKP | %54,7 |
| Güllük Köyü | 1 | 200 | %85,5 | AKP | %61,0 |
| Gülüç-Bekyeri Mah. | 5 | 1.825 | %91,6 | AKP | %40,0 |
| Gülüç-Merkez Mah. | 6 | 2.038 | %92,0 | AKP | %41,3 |
| Gülüç-Çengel Mah. | 3 | 981 | %92,2 | CHP | %39,5 |
| Gülüç-Örencik Mah. | 3 | 880 | %92,6 | AKP | %39,9 |
| Güneşli Köyü | 1 | 251 | %85,3 | AKP | %36,0 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 222 | %94,6 | AKP | %60,3 |
| Hacıosmanlar Köyü | 1 | 92 | %89,1 | CHP | %44,9 |
| Hacıuslu Köyü | 1 | 170 | %82,9 | AKP | %63,6 |
| Halaşlı Köyü | 1 | 273 | %92,3 | AKP | %41,1 |
| Hamzafakılı Mah. | 4 | 872 | %87,6 | AKP | %56,6 |
| Hasankahyalar Köyü | 1 | 312 | %87,8 | AKP | %52,2 |
| Hasbeyler Köyü | 1 | 157 | %87,3 | MHP | %53,9 |
| Işıklı Köyü | 2 | 377 | %95,8 | AKP | %65,3 |
| Kandilli-Armutçuk Mah. | 1 | 316 | %94,0 | AKP | %39,8 |
| Kandilli-Geyikbeli Mah. | 2 | 431 | %85,9 | AKP | %36,4 |
| Kandilli-Gökçeler Mah. | 2 | 554 | %92,6 | AKP | %53,1 |
| Kandilli-Yeni Mah. | 2 | 401 | %91,5 | AKP | %47,4 |
| Kandilli-Şehitlik Mah. | 2 | 468 | %88,3 | AKP | %38,6 |
| Karakavuz Köyü | 1 | 375 | %94,9 | CHP | %73,8 |
| Kavaklık Mah. | 11 | 3.899 | %90,6 | AKP | %38,1 |
| Kaymaklar Köyü | 2 | 498 | %92,4 | AKP | %64,1 |
| Kepez Mah. | 41 | 14.286 | %91,4 | AKP | %41,3 |
| Kestaneci Mah. | 4 | 1.177 | %94,8 | CHP | %47,0 |
| Ketenciler Köyü | 2 | 664 | %93,7 | AKP | %61,4 |
| Keşkek Köyü | 3 | 468 | %93,6 | AKP | %56,9 |
| Kırmacı Mah. | 7 | 2.296 | %92,7 | CHP | %36,5 |
| Kıyıcak Mah. | 2 | 454 | %89,9 | AKP | %55,2 |
| Kızılca Köyü | 2 | 442 | %98,4 | AKP | %45,4 |
| Kızılcapınar Köyü | 2 | 697 | %88,4 | AKP | %56,0 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.737 | %89,2 | AKP | %39,6 |
| Kocaali Mah. | 2 | 549 | %93,4 | AKP | %37,6 |
| Korubaşı Mah. | 3 | 1.099 | %93,6 | CHP | %36,1 |
| Kurtlar Köyü | 2 | 430 | %88,8 | AKP | %54,9 |
| Köseler Mah. | 2 | 601 | %91,2 | AKP | %43,9 |
| Külah Köyü | 1 | 287 | %90,2 | AKP | %48,1 |
| Kirencik Köyü | 1 | 153 | %89,5 | AKP | %58,8 |
| Kirmanlı Mah. | 5 | 1.521 | %91,4 | CHP | %44,6 |
| Murtaza Mah. | 10 | 3.118 | %90,3 | AKP | %40,1 |
| Müftü Mah. | 14 | 5.187 | %90,5 | CHP | %42,1 |
| Orhanlar Mah. | 9 | 2.943 | %89,0 | CHP | %51,8 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 321 | %87,5 | AKP | %60,9 |
| Ormanlı-Merkez Mah. | 1 | 374 | %89,0 | AKP | %54,1 |
| Ormanlı-Sarıkaya Mah. | 2 | 690 | %87,3 | AKP | %60,4 |
| Ormanlı-Seyit Ahmetli Mah. | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %51,8 |
| Ormanlı-Sinitli Mah. | 2 | 483 | %88,8 | AKP | %46,6 |
| Ortacı Köyü | 3 | 876 | %89,3 | AKP | %62,7 |
| Ortaköy | 1 | 158 | %83,5 | AKP | %47,0 |
| Osmanlar Köyü | 1 | 272 | %93,4 | AKP | %54,3 |
| Ovaköy | 1 | 273 | %91,6 | AKP | %70,7 |
| Pembeciler Köyü | 1 | 308 | %91,2 | AKP | %51,7 |
| Pınarcık Köyü | 2 | 687 | %93,7 | AKP | %50,7 |
| Ramazanlı Köyü | 1 | 215 | %91,2 | AKP | %42,1 |
| Rüşanlar Köyü | 1 | 189 | %90,5 | AKP | %34,2 |
| Sakallar Köyü | 1 | 129 | %84,5 | AKP | %69,9 |
| Saltuklu Köyü | 1 | 109 | %94,5 | CHP | %48,4 |
| Sarıkaya Köyü | 3 | 676 | %87,4 | AKP | %54,8 |
| Sarıkokmaz Mah. | 24 | 8.392 | %91,1 | AKP | %39,7 |
| Serintepe Köyü | 1 | 103 | %94,2 | AKP | %60,0 |
| Sofular Köyü | 1 | 361 | %86,2 | AKP | %60,1 |
| Soğanlıyürük Köyü | 3 | 991 | %94,2 | AKP | %46,6 |
| Sücüllü Köyü | 1 | 380 | %91,1 | AKP | %45,3 |
| Süleymanbeyler Köyü | 3 | 1.062 | %90,8 | AKP | %62,0 |
| Süleymanlar Mah. | 15 | 5.659 | %91,4 | CHP | %49,1 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 176 | %93,8 | AKP | %57,9 |
| Tepeören Köyü | 1 | 127 | %92,1 | AKP | %47,8 |
| Terziköy | 1 | 400 | %90,5 | AKP | %45,5 |
| Topallı Köyü | 1 | 211 | %88,6 | AKP | %61,6 |
| Topçalı Mah. | 2 | 412 | %96,6 | AKP | %55,8 |
| Toyfanlı Köyü | 2 | 436 | %91,3 | AKP | %59,7 |
| Uludağ Köyü | 1 | 114 | %105,3 | AKP | %91,7 |
| Uzunmehmet Mah. | 14 | 5.091 | %92,0 | AKP | %38,4 |
| Uzunçayır Mah. | 3 | 763 | %88,7 | AKP | %36,8 |
| Vakıf Köyü | 1 | 135 | %94,1 | AKP | %79,1 |
| Velidağ Köyü | 1 | 88 | %95,5 | AKP | %74,7 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 386 | %86,8 | AKP | %66,5 |
| Yaraşlıyürük Köyü | 2 | 554 | %92,2 | AKP | %49,1 |
| Yazıcılar Köyü | 3 | 896 | %92,2 | AKP | %53,9 |
| Yazıören Köyü | 1 | 176 | %83,5 | AKP | %32,3 |
| Yenidoğancılar Köyü | 1 | 211 | %80,6 | AKP | %60,9 |
| Yeniköy | 1 | 171 | %88,3 | AKP | %71,0 |
| Yeşilköy | 1 | 330 | %92,4 | AKP | %61,4 |
| Yukarıhocalar Köyü | 1 | 173 | %85,0 | AKP | %68,0 |
| Yunuslu Köyü | 3 | 950 | %90,8 | AKP | %67,7 |
| Zindancılar Köyü | 1 | 227 | %92,1 | AKP | %57,6 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 236 | %95,3 | AKP | %72,2 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 363 | %90,9 | AKP | %59,8 |
| Çaylıoğlu Köyü | 2 | 360 | %89,4 | AKP | %41,1 |
| Çevlik Köyü | 1 | 119 | %96,6 | AKP | %54,4 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 163 | %92,0 | AKP | %38,2 |
| Çiğdemli Köyü | 2 | 713 | %93,6 | AKP | %54,1 |
| Ömerli Mah. | 6 | 1.977 | %92,0 | AKP | %39,8 |
| Ören Mah. | 7 | 2.410 | %89,2 | AKP | %47,5 |
| Öğberler Köyü | 1 | 372 | %77,2 | AKP | %50,0 |
| Üveyikli Köyü | 3 | 632 | %89,4 | AKP | %69,9 |
| Üçköy | 1 | 247 | %92,7 | AKP | %41,4 |
| İmranlar Köyü | 1 | 350 | %91,1 | AKP | %60,5 |
| İskenderli Köyü | 1 | 159 | %93,7 | AKP | %59,9 |
| Şamlar Köyü | 2 | 624 | %90,9 | AKP | %63,4 |