%40,2
AK PARTİ birinci
62.981 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çaycuma ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,2 ile birinci; 62.981 geçerli oy, katılım %89,7.
Kayıtlı seçmen 74.393 · Oy kullanan 66.728 (katılım %89,7) · Geçerli 62.981 · Geçersiz 3.747
Çaycuma Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 25.332 | %40,2 |
| CHP | 20.476 | %32,5 |
| MHP | 5.519 | %8,8 |
| İYİ | 5.029 | %8,0 |
| YRP | 1.828 | %2,9 |
| ZAFER | 1.048 | %1,7 |
| MEMLEKET | 630 | %1,0 |
| AP | 433 | %0,7 |
| BBP | 289 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 276 | %0,4 |
| TİP | 265 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 262 | %0,4 |
| ANAP | 243 | %0,4 |
| AB | 200 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 197 | %0,3 |
| DEM | 167 | %0,3 |
| MİLLET | 133 | %0,2 |
| HAK-PAR | 133 | %0,2 |
| VATAN | 126 | %0,2 |
| HKP | 97 | %0,2 |
| TKP | 76 | %0,1 |
| GBP | 71 | %0,1 |
| TKH | 45 | %0,1 |
| SOL | 44 | %0,1 |
| YP | 35 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,0 |
| Işıl Aksu (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çaycuma mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaköy | 1 | 277 | %88,8 | AKP | %49,8 |
| Ahatlı Köyü | 5 | 1.348 | %91,0 | AKP | %54,7 |
| Akpınar Köyü | 1 | 263 | %91,6 | CHP | %41,3 |
| Akyamaç Köyü | 2 | 651 | %88,9 | AKP | %57,1 |
| Akçahatipler Köyü | 2 | 407 | %89,9 | AKP | %61,3 |
| Aliköy | 2 | 492 | %87,6 | CHP | %39,5 |
| Ayvazlar Köyü | 2 | 444 | %89,6 | CHP | %43,8 |
| Aşağısarmaşık Köyü | 1 | 388 | %92,8 | CHP | %41,0 |
| Aşağıihsaniye Köyü | 1 | 137 | %91,2 | CHP | %44,6 |
| Basat Köyü | 2 | 739 | %86,5 | AKP | %56,5 |
| Başaran Köyü | 1 | 209 | %89,5 | CHP | %37,9 |
| Burunkaya Köyü | 1 | 184 | %94,6 | AKP | %58,7 |
| Coburlar Köyü | 2 | 418 | %90,4 | AKP | %42,7 |
| Dağüstü Köyü | 2 | 344 | %86,9 | AKP | %55,5 |
| Derecikören Köyü | 1 | 242 | %91,7 | CHP | %46,8 |
| Dereköseler Köyü | 3 | 889 | %85,8 | CHP | %38,1 |
| Dereli Köyü | 1 | 275 | %93,1 | CHP | %34,9 |
| Dursunlar Köyü | 3 | 712 | %90,5 | AKP | %40,6 |
| Emirşah Köyü | 2 | 401 | %87,5 | AKP | %40,6 |
| Erenköy | 1 | 111 | %96,4 | AKP | %58,6 |
| Esenlik Köyü | 1 | 261 | %89,3 | AKP | %41,9 |
| Esentepe Köyü | 1 | 141 | %87,2 | AKP | %47,8 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 85 | %97,7 | AKP | %55,0 |
| Filyos-Abacık Mah. | 1 | 133 | %91,0 | CHP | %39,5 |
| Filyos-Geriş Mah. | 1 | 126 | %95,2 | CHP | %39,3 |
| Filyos-Hisarönü Mah. | 4 | 1.143 | %90,7 | CHP | %50,7 |
| Filyos-Kocaali Mah. | 2 | 721 | %90,4 | CHP | %40,6 |
| Filyos-Sefercik Mah. | 1 | 146 | %95,9 | CHP | %47,1 |
| Filyos-Öteyüz Mah. | 6 | 1.948 | %88,5 | CHP | %49,7 |
| Gemiciler Mah. | 2 | 709 | %91,5 | CHP | %48,2 |
| Geriş Köyü | 2 | 533 | %90,8 | CHP | %39,1 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 136 | %91,9 | CHP | %49,6 |
| Gökçetabaklar Köyü | 2 | 412 | %92,7 | AKP | %45,0 |
| Güdüllü Köyü | 1 | 298 | %88,9 | AKP | %39,5 |
| Güzeloğlu Köyü | 2 | 634 | %87,5 | AKP | %40,7 |
| Güzelyaka Köyü | 2 | 470 | %95,7 | CHP | %52,3 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 274 | %82,9 | AKP | %43,2 |
| Hacılar Köyü | 3 | 995 | %91,5 | AKP | %47,9 |
| Hacıosmanlar Köyü | 2 | 335 | %88,1 | AKP | %65,6 |
| Hacıibadi Köyü | 2 | 686 | %88,9 | AKP | %55,1 |
| Helvacılar Köyü | 3 | 1.049 | %85,8 | AKP | %51,9 |
| Kadıoğlu Köyü | 2 | 468 | %89,5 | AKP | %50,8 |
| Kahvecioğlu Köyü | 1 | 299 | %90,6 | AKP | %50,8 |
| Kalafatlı Köyü | 2 | 457 | %89,3 | AKP | %62,1 |
| Kalaycıoğlu Köyü | 1 | 352 | %90,9 | AKP | %57,8 |
| Karaahmetler Köyü | 1 | 381 | %87,4 | AKP | %34,1 |
| Karakoç Köyü | 2 | 531 | %93,0 | AKP | %56,8 |
| Karalar Mah. | 3 | 763 | %87,7 | CHP | %37,1 |
| Karamusa Köyü | 1 | 386 | %89,4 | CHP | %39,8 |
| Karamusa Mah. | 3 | 1.054 | %91,4 | AKP | %42,0 |
| Karapınar-Aşağı Çukur Mah. | 1 | 242 | %88,4 | AKP | %58,0 |
| Karapınar-Durmuşlar Mah. | 1 | 263 | %86,7 | AKP | %47,5 |
| Karapınar-Merkez Mah. | 3 | 817 | %87,9 | AKP | %47,3 |
| Karapınar-Torlaklar Mah. | 2 | 421 | %93,1 | AKP | %61,6 |
| Karapınar-Tilkiler Mah. | 1 | 289 | %93,8 | AKP | %53,9 |
| Karapınar-Yukarı Çukur Mah. | 1 | 240 | %93,3 | AKP | %62,8 |
| Kayabaşı Köyü | 2 | 556 | %92,1 | AKP | %59,9 |
| Kayıkçılar Köyü | 4 | 1.193 | %90,6 | CHP | %39,4 |
| Kerimler Köyü | 4 | 1.047 | %90,7 | AKP | %49,4 |
| Kızılbel Köyü | 2 | 723 | %86,6 | AKP | %36,2 |
| Kışla Köyü | 1 | 328 | %92,4 | AKP | %35,5 |
| Koramanlar Köyü | 2 | 503 | %85,3 | AKP | %41,8 |
| Madenler Köyü | 2 | 461 | %87,4 | AKP | %49,1 |
| Muharremşah Köyü | 3 | 864 | %86,1 | AKP | %45,4 |
| Muhsinler Köyü | 3 | 641 | %90,3 | AKP | %36,3 |
| Musausta Köyü | 2 | 360 | %91,1 | AKP | %45,1 |
| Nebioğlu-Karaevligeriş Mah. | 2 | 533 | %88,9 | AKP | %59,4 |
| Nebioğlu-Terziler Mah. | 1 | 354 | %90,4 | AKP | %36,7 |
| Nebioğlu-Yeni Pazar Mah. | 2 | 668 | %90,7 | AKP | %40,3 |
| Nebioğlu-Yeşilyurt Mah. | 2 | 395 | %87,9 | AKP | %44,7 |
| Pehlivanlar Mah. | 9 | 3.359 | %90,6 | AKP | %37,2 |
| Perşembe-Hacı Kadı Mah. | 1 | 323 | %92,0 | AKP | %40,2 |
| Perşembe-Keçecioğlu Mah. | 1 | 330 | %93,3 | AKP | %47,8 |
| Perşembe-Merkez Mah. | 3 | 955 | %90,1 | AKP | %42,7 |
| Perşembe-Sarı Kadı Mah. | 2 | 482 | %88,0 | AKP | %46,4 |
| Perşembe-Yeni Mahalle Mah. | 2 | 545 | %90,6 | AKP | %53,4 |
| Ramazanoğlu Köyü | 2 | 306 | %90,2 | AKP | %52,4 |
| Saltukova-Düz Mah. | 2 | 454 | %92,3 | AKP | %46,3 |
| Saltukova-Karboğaz Mah. | 2 | 519 | %88,4 | CHP | %38,3 |
| Saltukova-Kokaksu Mah. | 4 | 1.265 | %90,5 | CHP | %42,9 |
| Saltukova-Sarıkum Mah. | 3 | 1.101 | %91,1 | AKP | %43,8 |
| Sandallar Köyü | 2 | 681 | %90,6 | AKP | %37,2 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 121 | %90,1 | AKP | %33,7 |
| Sazköy | 1 | 227 | %82,8 | AKP | %35,7 |
| Serdaroğlu Köyü | 2 | 429 | %92,1 | CHP | %37,3 |
| Sofular Mah. | 1 | 325 | %89,2 | AKP | %42,7 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 265 | %88,3 | AKP | %42,4 |
| Taşçılı Köyü | 2 | 570 | %87,5 | AKP | %59,5 |
| Temenler Köyü | 1 | 208 | %93,3 | AKP | %39,0 |
| Torlaklar Köyü | 2 | 478 | %91,2 | AKP | %47,0 |
| Uluköy | 2 | 466 | %92,7 | AKP | %42,2 |
| Veliköy | 2 | 454 | %93,4 | AKP | %48,3 |
| Velioğlu Mah. | 4 | 1.253 | %91,9 | AKP | %47,9 |
| Yakademirciler Köyü | 1 | 380 | %89,5 | AKP | %31,2 |
| Yazıbaşı Köyü | 2 | 427 | %90,9 | AKP | %45,0 |
| Yazıköy | 1 | 323 | %89,2 | AKP | %42,0 |
| Yeni Mah. | 25 | 8.317 | %88,9 | CHP | %45,0 |
| Yeniköy | 1 | 335 | %91,9 | AKP | %52,5 |
| Yeşilköy | 1 | 148 | %90,5 | AKP | %38,1 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 540 | %90,0 | CHP | %42,1 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 110 | %94,6 | AKP | %37,6 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 145 | %87,6 | AKP | %51,7 |
| Yolgeçen Köyü | 2 | 575 | %91,1 | AKP | %67,0 |
| Yukarıdere Köyü | 2 | 435 | %92,4 | AKP | %43,3 |
| Yukarıgöynük Köyü | 1 | 225 | %91,1 | AKP | %39,0 |
| Yukarıihsaniye Köyü | 1 | 146 | %91,1 | CHP | %48,3 |
| Çamlık Köyü | 1 | 133 | %92,5 | CHP | %44,8 |
| Çay Mah. | 13 | 4.229 | %89,1 | CHP | %43,2 |
| Çayır Köyü | 2 | 664 | %85,4 | AKP | %39,8 |
| Çayköy | 1 | 174 | %92,0 | AKP | %41,9 |
| Çomranlı Köyü | 2 | 679 | %90,0 | CHP | %35,9 |
| Çorak Köyü | 1 | 248 | %90,3 | AKP | %48,8 |
| Çömlekçi Köyü | 2 | 552 | %90,8 | CHP | %36,8 |
| İhsanoğlu Köyü | 2 | 584 | %92,5 | CHP | %43,0 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.598 | %88,0 | AKP | %42,1 |
| Şenköy | 2 | 453 | %87,9 | AKP | %46,6 |
| Şeyhler Köyü | 2 | 625 | %87,0 | AKP | %59,8 |
| Şeyhoğlu Köyü | 2 | 477 | %90,4 | AKP | %42,8 |