%41,3
AK PARTİ birinci
22.904 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yerköy ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,3 ile birinci; 22.904 geçerli oy, katılım %88,2.
Kayıtlı seçmen 26.532 · Oy kullanan 23.411 (katılım %88,2) · Geçerli 22.904 · Geçersiz 507
Yerköy Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.466 | %41,3 |
| İYİ | 6.655 | %29,1 |
| MHP | 4.839 | %21,1 |
| YRP | 467 | %2,0 |
| ZAFER | 335 | %1,5 |
| BBP | 237 | %1,0 |
| DEM | 224 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 206 | %0,9 |
| MEMLEKET | 126 | %0,6 |
| ANAP | 74 | %0,3 |
| TİP | 57 | %0,3 |
| VATAN | 46 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 34 | %0,2 |
| MİLLET | 33 | %0,1 |
| SOL | 28 | %0,1 |
| HKP | 23 | %0,1 |
| TKP | 21 | %0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 |
| YP | 10 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yerköy mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 6 | 2.183 | %85,0 | AKP | %40,5 |
| Akpınar Köyü | 1 | 67 | %92,5 | İYİ | %56,5 |
| Altmış Evler Mah. | 3 | 890 | %90,0 | AKP | %44,6 |
| Ali Galip Gençoğlu Mah. | 1 | 182 | %100,0 | İYİ | %39,8 |
| Arslanhacılı Köyü | 1 | 129 | %92,3 | AKP | %33,0 |
| Arifeoğlu Köyü | 1 | 127 | %93,7 | AKP | %57,4 |
| Ayanoğlu Mah. | 16 | 5.671 | %88,8 | AKP | %39,5 |
| Aydıngün Köyü | 1 | 172 | %92,4 | AKP | %50,0 |
| Aşağıelmahacılı Köyü | 1 | 112 | %87,5 | AKP | %39,4 |
| Aşağıeyerci Köyü | 1 | 85 | %92,9 | İYİ | %36,7 |
| Bağlarbaşı Mah. | 2 | 497 | %85,1 | AKP | %48,4 |
| Belkavak Köyü | 1 | 92 | %98,9 | AKP | %44,9 |
| Beserek Köyü | 1 | 68 | %94,1 | MHP | %39,1 |
| Buruncuk Köyü | 1 | 110 | %86,4 | AKP | %52,6 |
| Bicikler Köyü | 1 | 52 | %100,0 | AKP | %57,7 |
| Cakcak Köyü | 1 | 40 | %85,0 | MHP | %38,2 |
| Delice Köyü | 1 | 95 | %92,6 | İYİ | %34,9 |
| Derebağ Köyü | 1 | 129 | %86,8 | AKP | %53,6 |
| Derecik Köyü | 1 | 50 | %92,0 | MHP | %39,1 |
| Erzurum Mah. | 5 | 1.778 | %86,6 | AKP | %41,3 |
| Göçerli Köyü | 1 | 62 | %98,4 | MHP | %35,0 |
| Gültepe Mah. | 5 | 1.714 | %88,2 | AKP | %38,4 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 68 | %100,0 | AKP | %58,2 |
| Hacılı Köyü | 1 | 87 | %89,7 | AKP | %47,4 |
| Hacımusalı Köyü | 1 | 38 | %102,6 | AKP | %33,3 |
| Hacıosmanlı Köyü | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %63,2 |
| Hacıuşağı Köyü | 1 | 53 | %94,3 | İYİ | %40,0 |
| Hacıçeşmesi Köyü | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %86,4 |
| Hargaşan Köyü | 1 | 79 | %87,3 | İYİ | %34,8 |
| Hatip Köyü | 1 | 67 | %103,0 | AKP | %65,2 |
| Haşim Kılıç Mah. | 9 | 3.119 | %85,7 | AKP | %39,8 |
| Hüyük Mah. | 4 | 1.395 | %87,7 | AKP | %42,9 |
| Kahyaköy | 1 | 65 | %89,2 | AKP | %41,4 |
| Kale Mah. | 2 | 656 | %85,1 | AKP | %42,7 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 56 | %87,5 | AKP | %37,8 |
| Karacaahmetli Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %47,3 |
| Karacaosmanoğlu Köyü | 1 | 23 | %117,4 | İYİ | %44,4 |
| Karacaşar Mah. | 2 | 688 | %87,9 | AKP | %44,9 |
| Karlı Köyü | 1 | 27 | %103,7 | AKP | %42,9 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 159 | %89,9 | AKP | %66,2 |
| Kocaoğlu Köyü | 1 | 42 | %95,2 | AKP | %50,0 |
| Kumluca Köyü | 1 | 82 | %97,6 | AKP | %53,8 |
| Kömüşören Köyü | 1 | 70 | %82,9 | AKP | %29,3 |
| Kördeve Köyü | 1 | 102 | %90,2 | İYİ | %36,0 |
| Köycü Köyü | 1 | 114 | %91,2 | MHP | %42,0 |
| Küçüknefes Köyü | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %53,9 |
| Küçükçalıklı Köyü | 1 | 120 | %88,3 | AKP | %48,0 |
| Orhan Köyü | 1 | 47 | %95,7 | MHP | %40,5 |
| Poyraz Köyü | 1 | 29 | %86,2 | AKP | %70,8 |
| Salihli Köyü | 1 | 22 | %104,6 | AKP | %52,2 |
| Saray Köyü | 2 | 572 | %89,7 | AKP | %43,5 |
| Sarıyaprak Köyü | 1 | 228 | %89,9 | MHP | %33,0 |
| Sedir Köyü | 1 | 117 | %94,9 | MHP | %52,3 |
| Sekili Köyü | 2 | 430 | %84,9 | İYİ | %45,1 |
| Selçuk Mah. | 3 | 778 | %83,9 | AKP | %38,4 |
| Susuz Köyü | 1 | 157 | %90,5 | AKP | %40,6 |
| Süleymanlı Köyü | 1 | 138 | %87,7 | MHP | %37,8 |
| Terzili Köyü | 1 | 170 | %91,8 | AKP | %39,9 |
| Topaç Köyü | 1 | 83 | %86,8 | MHP | %44,4 |
| Vefi Pandır Mah. | 2 | 597 | %86,4 | AKP | %41,1 |
| Yakuplu Köyü | 1 | 31 | %116,1 | AKP | %61,1 |
| Yerköy | 1 | 29 | %110,3 | AKP | %37,5 |
| Yukarıelmahacılı Köyü | 1 | 82 | %93,9 | İYİ | %92,1 |
| Yukarıeyerci Köyü | 1 | 73 | %82,2 | AKP | %46,4 |
| Yukarıihsangazili Köyü | 1 | 56 | %101,8 | AKP | %57,9 |
| Zincir Köyü | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %60,7 |
| Çakırhacılı Köyü | 1 | 234 | %92,7 | AKP | %55,6 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 54 | %100,0 | İYİ | %47,2 |
| Çalıklı Köyü | 1 | 118 | %94,9 | MHP | %44,6 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 126 | %88,9 | AKP | %51,4 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 75 | %93,3 | AKP | %67,7 |
| Çayköy | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %52,5 |
| İğdecik Köyü | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %39,4 |
| Şentepe Mah. | 1 | 289 | %86,5 | AKP | %49,2 |