%43,1
AK PARTİ birinci
18.661 geçerli oy · katılım %79,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıkaya ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,1 ile birinci; 18.661 geçerli oy, katılım %79,8.
Kayıtlı seçmen 23.928 · Oy kullanan 19.087 (katılım %79,8) · Geçerli 18.661 · Geçersiz 426
Sarıkaya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.042 | %43,1 |
| MHP | 5.209 | %27,9 |
| İYİ | 3.207 | %17,2 |
| YRP | 960 | %5,1 |
| BBP | 342 | %1,8 |
| ZAFER | 268 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 215 | %1,2 |
| MEMLEKET | 84 | %0,5 |
| DEM | 77 | %0,4 |
| ANAP | 77 | %0,4 |
| HAK-PAR | 35 | %0,2 |
| VATAN | 25 | %0,1 |
| HKP | 22 | %0,1 |
| TİP | 21 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| MİLLET | 18 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 18 | %0,1 |
| SOL | 12 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarıkaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbenli Köyü | 1 | 224 | %84,8 | AKP | %40,4 |
| Akbucak Köyü | 1 | 151 | %90,1 | MHP | %40,3 |
| Akçadam Köyü | 1 | 160 | %86,3 | AKP | %42,2 |
| Alembey Köyü | 1 | 141 | %84,4 | AKP | %60,2 |
| Alifakılı Köyü | 1 | 50 | %84,0 | AKP | %35,7 |
| Arpalık Köyü | 1 | 20 | %90,0 | AKP | %52,9 |
| Azapbaşılı Köyü | 1 | 223 | %79,4 | AKP | %41,1 |
| Babayağmur Köyü | 2 | 764 | %68,5 | AKP | %50,3 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.418 | %81,6 | AKP | %42,4 |
| Baraklı Köyü | 1 | 177 | %85,9 | AKP | %40,3 |
| Battalgazi Mah. | 3 | 1.070 | %73,0 | AKP | %39,0 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 164 | %82,3 | AKP | %45,5 |
| Bebekköy | 1 | 180 | %78,9 | AKP | %43,7 |
| Beyazıt Mah. | 2 | 393 | %81,2 | AKP | %50,8 |
| Boyalık Köyü | 1 | 65 | %87,7 | AKP | %39,3 |
| Burunkışla Köyü | 1 | 222 | %86,0 | AKP | %57,0 |
| Büyükçalağıl Köyü | 1 | 126 | %78,6 | AKP | %47,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 549 | %75,1 | AKP | %43,5 |
| Deredoğan Köyü | 1 | 184 | %84,2 | MHP | %43,1 |
| Derekaplancı Köyü | 1 | 91 | %79,1 | AKP | %41,4 |
| Doğansaray Köyü | 1 | 217 | %83,9 | AKP | %37,1 |
| Emirbey Köyü | 1 | 176 | %86,9 | AKP | %42,1 |
| Erbek Köyü | 1 | 273 | %68,9 | AKP | %46,8 |
| Fatih Mah. | 2 | 719 | %79,6 | AKP | %43,7 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 564 | %80,0 | AKP | %42,4 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 82 | %86,6 | AKP | %47,8 |
| Gündüzlü Köyü | 1 | 59 | %86,4 | AKP | %64,7 |
| Hasbek Köyü | 1 | 181 | %80,1 | MHP | %53,0 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 422 | %78,9 | AKP | %45,9 |
| Hisarbey Köyü | 1 | 360 | %81,1 | AKP | %39,9 |
| Ilısu Köyü | 1 | 135 | %81,5 | AKP | %42,6 |
| Kadıgüllü Köyü | 2 | 421 | %73,6 | MHP | %44,5 |
| Kadılı Köyü | 1 | 337 | %92,0 | MHP | %51,2 |
| Kaplıca Mah. | 4 | 1.188 | %82,7 | AKP | %40,6 |
| Karabacak Köyü | 1 | 23 | %108,7 | AKP | %41,7 |
| Karacalar Köyü | 1 | 68 | %83,8 | AKP | %50,0 |
| Karaelli Köyü | 1 | 94 | %87,2 | AKP | %41,5 |
| Karahallı Köyü | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %46,2 |
| Karayakup-Merkez Mah. | 2 | 531 | %74,6 | AKP | %47,7 |
| Karayakup-Terzili Mah. | 2 | 575 | %67,5 | İYİ | %36,2 |
| Karayakup-Çıkrıkçı Mah. | 1 | 291 | %80,1 | AKP | %39,7 |
| Kargalık Köyü | 1 | 107 | %94,4 | AKP | %88,1 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.229 | %79,7 | AKP | %42,3 |
| Kayapınar Mah. | 2 | 384 | %86,7 | AKP | %50,2 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 489 | %78,7 | AKP | %38,8 |
| Kemallı Köyü | 1 | 190 | %85,3 | AKP | %77,8 |
| Kerpiççik Köyü | 1 | 228 | %82,0 | MHP | %37,6 |
| Konurlu Köyü | 1 | 116 | %76,7 | BBP | %40,2 |
| Koçak Köyü | 1 | 72 | %79,2 | AKP | %52,6 |
| Koççağız Köyü | 1 | 121 | %80,2 | AKP | %53,7 |
| Köprücek Mah. | 1 | 175 | %85,7 | AKP | %36,3 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 187 | %77,5 | AKP | %46,1 |
| Küçükçalağıl Köyü | 1 | 356 | %81,5 | AKP | %65,6 |
| Mescitli Köyü | 1 | 76 | %72,4 | MHP | %33,3 |
| Osman Gazi Mah. | 3 | 920 | %78,9 | AKP | %42,7 |
| Pınarkaya Köyü | 1 | 75 | %86,7 | MHP | %41,3 |
| Ramazanlı Köyü | 1 | 136 | %75,0 | MHP | %53,9 |
| Selimli Köyü | 1 | 269 | %85,9 | AKP | %38,8 |
| Söylemez Köyü | 1 | 182 | %84,1 | MHP | %44,4 |
| Tepedoğan Köyü | 1 | 331 | %87,6 | AKP | %51,6 |
| Tomarcahüyüğü Köyü | 1 | 59 | %93,2 | MHP | %45,5 |
| Topaktaş Köyü | 1 | 48 | %87,5 | AKP | %65,0 |
| Toprakpınar Köyü | 1 | 152 | %89,5 | AKP | %51,9 |
| Yahyalı Köyü | 1 | 71 | %90,1 | AKP | %40,6 |
| Yaylagül Köyü | 1 | 39 | %89,7 | AKP | %40,0 |
| Yazıkaplancı Köyü | 1 | 128 | %82,0 | MHP | %44,2 |
| Yenidoğan Mah. | 3 | 863 | %78,0 | AKP | %38,1 |
| Yukarısarıkaya Köyü | 2 | 584 | %76,2 | MHP | %53,2 |
| Çatak Köyü | 1 | 51 | %84,3 | AKP | %32,6 |
| Çokumeşme Köyü | 1 | 132 | %86,4 | MHP | %36,9 |
| Ürkütlü Köyü | 1 | 115 | %76,5 | AKP | %58,6 |
| İnevi Köyü | 1 | 119 | %79,0 | AKP | %54,8 |
| İnkışla Celalhüyüğü Köyü | 1 | 89 | %83,2 | AKP | %66,2 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.117 | %80,8 | AKP | %44,1 |
| Şekerpınar Mah. | 5 | 1.546 | %77,3 | AKP | %45,0 |