%53,3
AK PARTİ birinci
12.508 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çekerek ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %53,3 ile birinci; 12.508 geçerli oy, katılım %90,5.
Kayıtlı seçmen 14.152 · Oy kullanan 12.807 (katılım %90,5) · Geçerli 12.508 · Geçersiz 299
Çekerek Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.669 | %53,3 |
| İYİ | 2.519 | %20,1 |
| MHP | 2.238 | %17,9 |
| YRP | 507 | %4,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 132 | %1,1 |
| ZAFER | 105 | %0,8 |
| BBP | 95 | %0,8 |
| MEMLEKET | 39 | %0,3 |
| ANAP | 37 | %0,3 |
| DEM | 25 | %0,2 |
| TİP | 24 | %0,2 |
| MİLLET | 23 | %0,2 |
| HAK-PAR | 21 | %0,2 |
| VATAN | 21 | %0,2 |
| TKP | 18 | %0,1 |
| HKP | 14 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 13 | %0,1 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çekerek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alıçlı Köyü | 1 | 134 | %90,3 | AKP | %58,8 |
| Arpaç Köyü | 1 | 266 | %98,5 | AKP | %73,6 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.379 | %86,9 | AKP | %53,7 |
| Bayındırhüyük Köyü | 2 | 516 | %90,7 | AKP | %61,6 |
| Bazlambaç Köyü | 1 | 358 | %86,9 | AKP | %55,9 |
| Bağlarbaşı Mah. | 5 | 1.292 | %89,3 | AKP | %58,7 |
| Başalan Köyü | 1 | 90 | %100,0 | İYİ | %88,9 |
| Başpınar Köyü | 1 | 32 | %109,4 | AKP | %87,9 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 351 | %93,5 | AKP | %57,2 |
| Cemaloğlu Köyü | 1 | 31 | %116,1 | AKP | %48,4 |
| Demircialan Köyü | 1 | 127 | %84,3 | İYİ | %93,4 |
| Doğanoğlu Köyü | 1 | 84 | %94,1 | İYİ | %88,5 |
| Elemin Köyü | 1 | 83 | %92,8 | AKP | %63,6 |
| Fakıdağı Köyü | 1 | 231 | %99,1 | AKP | %79,3 |
| Fuadiye Köyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %53,9 |
| Gökdere Köyü | 1 | 142 | %94,4 | AKP | %57,3 |
| Gönülyurdu Köyü | 1 | 156 | %85,9 | İYİ | %95,5 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 160 | %96,9 | AKP | %65,4 |
| Kalederesi Köyü | 1 | 216 | %91,7 | AKP | %61,1 |
| Kamışcık Köyü | 1 | 80 | %92,5 | İYİ | %94,6 |
| Karahacılı Köyü | 1 | 324 | %89,2 | AKP | %86,2 |
| Karakaya Köyü | 1 | 121 | %91,7 | AKP | %51,4 |
| Kavakalanı Köyü | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %57,1 |
| Kayalar Köyü | 1 | 278 | %96,8 | AKP | %46,6 |
| Kırkdilim Köyü | 1 | 141 | %98,6 | İYİ | %89,9 |
| Koyunculu Köyü | 1 | 258 | %91,5 | AKP | %57,9 |
| Kurtağılı Köyü | 1 | 205 | %102,9 | AKP | %59,6 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 191 | %90,6 | AKP | %65,3 |
| Kuzgun Köyü | 1 | 138 | %89,1 | AKP | %62,2 |
| Körpınar Köyü | 1 | 106 | %91,5 | AKP | %65,3 |
| Mehmetli Köyü | 1 | 60 | %95,0 | AKP | %72,7 |
| Mevlana Mah. | 2 | 485 | %94,9 | AKP | %64,1 |
| Ortaoba Köyü | 1 | 24 | %87,5 | İYİ | %63,2 |
| Sarıköy | 1 | 394 | %91,6 | İYİ | %97,4 |
| Seyit Ahmet Mah. | 3 | 841 | %90,5 | AKP | %61,2 |
| Tipideresi Köyü | 1 | 46 | %108,7 | AKP | %81,6 |
| Yeniyol Mah. | 4 | 1.146 | %84,4 | AKP | %55,7 |
| Yukarıoba Köyü | 1 | 88 | %92,1 | İYİ | %89,3 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 821 | %88,2 | AKP | %58,1 |
| Çakırköy | 1 | 90 | %92,2 | İYİ | %83,1 |
| Çandır Köyü | 1 | 236 | %92,4 | AKP | %67,6 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 33 | %87,9 | AKP | %51,7 |
| Çeltek Köyü | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %89,0 |
| Özören Köyü | 1 | 110 | %91,8 | AKP | %58,4 |
| Özükavak-Bağlarbaşı Mah. | 2 | 414 | %93,2 | MHP | %46,6 |
| Özükavak-Gültepe Mah. | 2 | 451 | %89,6 | MHP | %48,5 |
| İkizce Köyü | 1 | 52 | %96,2 | İYİ | %78,0 |
| İlbeyli Köyü | 1 | 26 | %96,2 | AKP | %64,0 |
| İsaklı Köyü | 1 | 128 | %90,6 | AKP | %58,4 |